agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon MAXIFY GX5040: nowa drukarka idealna dla małych firm

Canon MAXIFY GX5040: nowa drukarka idealna dla małych firm

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2022-02-24 10:52:34

Canon Europe przedstawia MAXIFY GX5040, najnowszy model drukarki z serii MAXIFY GX. Jednofunkcyjna drukarka MAXIFY GX5040, została zaprojektowana z myślą o małych oraz średnich biurach i przestrzeniach roboczych. To trzeci i najbardziej kompaktowy mode­l MAXIFY GX, w którym zastosowano technologię MegaTank umożliwiającą wielokrotne uzu­peł­nianie zbiorników na atrament. Ta wszechstronna, szybka drukarka znacznie usprawni pracę firmy, zapewniając mniej przestojów, niższe koszty eksploatacji i ograniczenie zużycia energii.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Wysoka jakość i niskie koszty eksploatacji

Małe firmy nie będą musiały już wybierać między kosztami eksploatacji a wysokonakładowym drukiem kolorowym w dobrej jakości. Idealna do wydruków prezentacji lub materiałów marketingowych drukarka MAXIFY GX5040 może wydrukować 14 000 stron[i] z pełnego zestawu butelek z trwałym atramentem pigmentowym, tworząc dokumenty biznesowe odporne na działanie wody i markerów. Opcjonalny tryb ekonomiczny zwiększa wydajność o 50% w porównaniu z drukowaniem standardowym, umożliwiając wysokonakładowy wydruk około 21 000 stron[ii] z jednego pełnego zestawu butelek z atramentem.

MAXIFY GX5040 umożliwia również szybkie, wysokonakładowe drukowanie z prędkością około 24 obra­zów na minutę w czerni i 15,5 obrazów na minutę w kolorze, przy czym pierwsza strona w trybie monochro­ma­tycznym wydrukuje się w zaledwie 7 sekund[iii]. Urządzenie to sprawdzi się doskonale w sytuacjach, w których liczy się szybkie działanie (np. w punktach obsługi klienta lub niewielkich przychodniach). MAXIFY GX5040 jest w stanie drukować na różnych nośnikach: kopertach, ozdobnych plakatach sklepowych, banerach o długości 1,2 m (tylko na zwykłym papierze), naprasowankach oraz arkuszach magnetycznych. Dzięki temu jedno urządzenie spełnia wiele zadań drukarskich, co podnosi wydajność i znacząco obniża koszty outsourcingu.

Większa efektywność i mniej przestojów

Celem MAXIFY GX5040 jest maksymalna produktywność, która jest możliwa dzięki zajmującej mało czasu codziennej konserwacji urządzenia.  Duża pojemność zbiorników w drukarce MAXIFY GX5040 powoduje, że uzupełnia się je rzadziej. Nie trzeba także tak często zamawiać nowego atramentu, co w efekcie przekłada się na mniejszą liczbę przestojów. Łatwe w użyciu butelki z atramentem mają specyficzne wloty, przez co do danego zbiornika można dodać tylko właściwy kolor. Specjalnie zaprojektowane dysze butelek eliminują również ryzyko przepełnienia zbiornika. Poziom atramentu można szybko sprawdzić dzięki okienkom na zbiorniki umieszczonym z przodu drukarki. W efekcie przestoje spowodowane nagłym wyczerpaniem atramentu przestają być problemem.

Niezwykle pojemny zasobnik na papier w MAXIFY GX5040 składa się z tylnego podajnika na 100 arkuszy i przedniej kasety na 250 arkuszy. Taka pojemność eliminuje potrzebę częstego ładowania papieru. Urządzenie jest zatem zawsze gotowe do pracy – może nieprzerwanie drukować wiele stron, nie angażując użytkownika. Podobnie jak w przypadku zbiorników z atramentem, poziom papieru można szybko spraw­dzić, zerkając w niewielkie okienko na przedniej kasecie drukarki. O urządzenie można dbać samodzielnie dzięki łatwej wymianie kasety konserwacyjnej. Nie traci się przez to czasu na wysyłanie drukarki do serwisu lub oczekiwanie na przyjazd technika.

Użytkownicy komputerów stacjonarnych, laptopów i urządzeń inteligentnych mogą sprawnie i wygodnie korzystać z możliwości MAXIFY GX5040 za pomocą aplikacji Canon PRINT dla systemów iOS i Android, jak rów­nież z platform takich jak AirPrint® i Mopria®. MAXIFY GX5040 zapewnia użytkownikom wygodę i bez­pie­czeństwo. Opcje zarządzania użytkownikami pozwalają administratorowi ograniczyć funkcje drukarki i zapobiec tym samym nieautoryzowanemu dostępowi lub niepożądanym operacjom. Bezpieczeństwo zwiększa także zastosowanie standardu WPA2-EAP[iv].

Oszczędne wykorzystanie energii i tworzyw sztucznych

Wykorzystanie butelek o dużej pojemności powoduje, że zbiorniki napełnia się rzadziej – bez potrzeby stosowania atramentowych wkładów bądź tonerów. Wysokiej jakości automatyczny druk dwustronny cechuje się taką samą gęstością jak druk jednostronny – pozwala też oszczędzać papier. Funkcje Eco, np. tryb automatycznego włączania i wyłączania, dają użytkownikom możliwość zaplanowania pracy drukarki tak, by była aktywna jedynie w godzinach pracy.

Jednofunkcyjna drukarka MAXIFY GX5040 dołącza do linii MAXIFY GX obok modeli MegaTank GX6040 (drukowanie, kopiowanie, skanowanie z ADF) i MegaTank GX7040 (drukowanie, kopiowanie, skanowanie, faksowanie z D-ADF). Oba te modele wprowadzono na rynek w 2021 roku, aby zapewnić firmom solidne, skalowalne rozwiązanie do drukowania o niskim całkowitym koszcie posiadania, które spełni ich potrzeby.

– Drukarki z gamy MAXIFY GX zostają wzbogacone o kolejny fantastyczny model, jakim jest MAXIFY GX5040. Linia MAXIFY GX niesamowicie usprawnia zarządzanie drukowaniem w mniejszych firmach. Urządzenia te redukują przestoje i koszty eksploatacji, ułatwiając w ten sposób zespołom wykonywanie codziennych zadań – podkreśla Suhaib Hussain, menedżer produktu ds. profesjonalnych drukarek i oprogramo­wania w Canon Europe. –  W Canon staramy się wspierać przedsiębiorstwa każdej wielkości za pomocą narzędzi, których potrzebują, by działać możliwie jak najwydajniej z uwzględnieniem kosztów i jakości.

Najważniejsze funkcje:

 • Drukowanie 14 000[i] stron z pełnego zestawu butelek lub do 6000 stron z pojedynczej butelki z czar­nym atramentem — w trybie ekonomicznym zwiększenie wydajności o 50%, tj. do 21 000 stron
 • z peł­nego zestawu butelek lub do 9000 stron z pojedynczej butelki z czarnym atramentem
 • Druk na różnych nośnikach: kopertach, etykietach, papierze błyszczącym i matowym, banerach (tylko papier zwykły), arkuszach magnetycznych i naprasowankach
 • Duża pojemność, wysoka wydajność, łatwe uzupełnianie zbiorników z atramentem
 • Wysoka szybkość drukowania – około 24 obrazów na minutę w czerni i około 15,5 obrazów na minutę w kolorze
 • Zasobnik na 350 arkuszy — podzielony na podajnik tylny na 100 arkuszy i kasetę przednią na 250 arkuszy — skrócenie przestojów i zwiększenie wydajności
 • Drukowanie z urządzeń mobilnych za pomocą bezpłatnej aplikacji Canon PRINT Inkjet/SELPHY dla systemów iOS i Android
 • Wymienna kaseta konserwacyjna – łatwa, samodzielna konserwacja bez udziału specjalisty

 

[i] Wydajność druku jest wartością szacowaną za pomocą niezależnej metody testowej firmy Canon z wykorzystaniem karty kolorów ISO/IEC 24712 i symulacji ciągłego drukowania po uzupełnieniu zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.

[i] Wydajność druku jest wartością szacowaną za pomocą niezależnej metody testowej firmy Canon z wykorzystaniem karty kolorów ISO/IEC 24712 i symulacji ciągłego drukowania po uzupełnieniu zbiorników z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia.

[ii] Tryb ekonomiczny zmniejsza zużycie atramentu poprzez obniżenie gęstości. Umożliwia to wydruk o 50% większej liczby stron niż w trybie standardowym.

[iii] Szybkość drukowania dokumentów A4 na zwykłym papierze jest mierzona na podstawie średniej wartości ESAT w teście kategorii biurowej według normy ISO/IEC 24734.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe