agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon  MS-500 – kamera o ultrawysokiej czułości, wyposażoną w czujnik SPAD do rejestracji wideo w kolorze

Canon MS-500 – kamera o ultrawysokiej czułości, wyposażoną w czujnik SPAD do rejestracji wideo w kolorze

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2023-08-02 14:36:44

Canon ogłasza, że pod koniec sierpnia 2023 roku wprowadzi na rynek MS-500 – kamerę z wymiennymi obiektywami (ILC) o ultrawysokiej czułości, wyposażoną w jednocalowy czujnik SPAD (Single Photon Avalanche Diode – jednofotonowa dioda lawinowa) o największej na świecie liczbie 3,2 mln pikseli wśród urządzeń z tej kategorii.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

W obszarach o wyjątkowo wysokim poziomie zabezpieczeń, takich jak porty morskie, obiekty infrastruktury publicznej i granice państwowe, wymagane są jak najbardziej precyzyjne systemy monitorowania, zdolne dokładnie rejestrować w dzień i w nocy. Nowy model MS-500 jest pierwszą na świecie kamerą o ultrawysokiej czułości wyposażoną w czujnik SPAD, wykorzystywany do rejestracji wideo w kolorze przy minimalnym oświetleniu obiektu na poziomie 0,001 luksa. W połączeniu z ultra-teleobiektywami telewizyjnymi możliwe jest rejestrowanie wyraźnego obrazu wideo obiektów znajdujących się w odległości kilku kilometrów, nawet po zmroku. Rozbudowa rodziny kamer o ultrawysokiej czułości, w tym serii ME20/ML, pomaga Canon zaspokoić różnorodne potrzeby rejestracji obrazu na rynku monitoringu.

1. Połączenie czujnika SPAD i obiektywów telewizyjnych umożliwia nocne obserwacje dalekiego zasięgu

W czujniku SPAD wykorzystywana jest technologia „zliczania fotonów”, polegająca na zliczaniu cząstek światła (fotonów) mających kontakt z pojedynczymi pikselami. Nadlatujące fotony są przekształcane w ładunek elektryczny, natychmiast wzmacniane około 1 miliona razy i wyprowadzane w postaci silnego sygnału, umożliwiając wykrywanie nawet niewielkich ilości światła. Co więcej, kluczową zaletą czujników SPAD jest możliwość cyfrowego zliczania fotonów, dzięki czemu podczas odczytu sygnału nie pojawiają się szumy. Pozwala to na rejestrację wyraźnych kolorowych obrazów wideo nawet przy słabym oświetleniu na poziomie 0,001 luksa. Bagnetowe mocowanie obiektywu B4 (oparte na standardach BTA S-1005B) jest powszechnie stosowane do obiektywów telewizyjnych. Szeroka gama ultra-teleobiektywów telewizyjnych Canon umożliwia zidentyfikowanie obiektów znajdujących się w odległości kilku kilometrów, nawet po zmroku.

2. Funkcje korekcji obrazu poprawiają widoczność, m.in. redukując zamglenia i szumy

W przypadku monitorowania nocnego o dalekim zasięgu, hałas i drgania atmosferyczne, szczególnie w ciemności, mogą negatywnie oddziaływać na klarowność obrazu wideo. W celu rozwiązania tego problemu w funkcji niestandardowego obrazu jest wbudowana opcja „CrispImg2”, która optymalizuje ustawienia ostrości, krzywej gamma oraz redukcji szumów i pozwala na konfigurację jakości obrazu w zależności od potrzeb. Umożliwia to nagrywanie wyraźnego obrazu wideo o każdej porze dnia i nocy. MS-500 obsługuje również funkcję „kompensacji zamglenia”, która redukuje skutki zamglenia i mgły. Automatycznie dostosowuje ona kontrast i zapewnia korekcję obrazu, poprawiając jakość wideo.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe