agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon: obiektyw RF 135 mm F1.8L IS USM i lampa błyskowa SPEEDLITE EL-5

Canon: obiektyw RF 135 mm F1.8L IS USM i lampa błyskowa SPEEDLITE EL-5

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Obiektywy / 2022-11-02 11:35:26

Canon Europe wprowadza dziś na rynek RF 135 mm F1.8L IS USM, teleobiektyw stałoogniskowy, który idealnie sprawdzi się do zdjęć portretowych w słabym oświetleniu oraz SPEEDLITE EL-5, wysokowydajną lampę błyskową do fotografowania ślubów i innych wydarzeń. Duży otwór przysłony f/1,8, długa ogniskowa i wbudowany optyczny stabilizator obrazu umożliwiają obiektywowi RF 135 mm F1.8L IS USM uchwycenie atrakcyjnych i wyraźnych portretów z rozmytym tłem.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

SPEEDLITE EL-5 oferuje intuicyjny design znany z modelu EL-1 oraz zaawansowaną wydajność w konkurencyjnej cenie, dzięki czemu stanowi doskonałe akcesorium dla profesjonalnych fotografów. Canon zapowiada również uzupełnienie oprogramowania DPP o narzędzie do przetwarzania obrazu oparte na sieci neuronowej, które umożliwi fotografom poprawę jakości wykonywanych zdjęć.

Wyjątkowe portrety za pomocą obiektywu RF 135 mm F1.8L IS USM

Obiektyw RF 135 mm F1.8L IS USM, następca popularnego modelu Canon EF 135 mm f/2L USM, umożliwia wykonywanie efektownych portretów dzięki połączeniu szybkiej, 9-listkowej przysłony f/1.8 z ogniskową 135 mm, które pozwalają uzyskać imponujący efekt bokeh, jednocześnie kompresując obiekty. Zwiększony dystans pomiędzy fotografem a fotografowanym obiektem sprzyja wytworzeniu bardziej komfortowej atmosfery, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądających ujęć, zarówno w przypadku zdjęć samej głowy, jak i całego ciała. Obiektyw RF 135 mm F1.8L IS USM świetnie nadaje się również do fotografowania z bliska – odległość ogniskowania wynosi 0,7 m, zapewniając powiększenie 0,26×. W obiektywie RF 135 mm F1.8L IS USM zastosowano optyczny stabilizator obrazu zapewniający stabilizację do 5,5 stopnia, która wzrasta do 8 stopni dzięki skoordynowanej stabilizacji, co stanowi idealne rozwiązanie podczas fotografowania przy słabym oświetleniu lub z ręki.

Podobnie jak cała gama obiektywów RF produkcji Canon, model RF 135 mm F1.8L IS USM gwarantuje świetną jakość obrazu w całym kadrze. Zaawansowana konstrukcja optyczna obejmuje trzy elementy UD, które zapewniają wysoką rozdzielczość i dokładne odwzorowanie kolorów, a także redukują aberracje chromatyczne. Dzięki powłokom ASC i Super Spectra obiektyw RF 135mm F1.8L IS USM charakteryzuje się również minimalnym efektem zjawy lub flary, a powłoka fluorowa pomaga utrzymać obiektyw w czystości, zapewniając niezmienną ostrość zdjęć.

Obiektyw RF 135 mm F1.8L IS USM jest łatwy w obsłudze, wspomagając fotografów w sytuacjach wiążących się z wysokim poziomem stresu, takich jak śluby czy wydarzenia sportowe na żywo. Silnik Nano USM umożliwia szybkie i ciche działanie AF, co w połączeniu z funkcją Eye AF firmy Canon zapewnia precyzyjne skupienie ostrości RF 135 mm F1.8L IS USM na oku fotografowanej osoby. Tym samym fotograf może się skoncentrować na kompozycji – co jest przydatne podczas fotografowania z płytką głębią ostrości. RF 135 mm F1.8L IS USM to pierwszy obiektyw firmy Canon, nie licząc superteleobiektywów, wyposażony w dwa przyciski funkcyjne, które można zaprogramować do obsługi jednej z kilkudziesięciu funkcji. Można także zmodyfikować działanie pierścienia Control Ring, aby z poziomu obiektywu móc wpływać na różne ustawienia, takie jak czas otwarcia migawki, przysłona czy ISO. Odporne na kurz i wodę uszczelnienia wokół mocowania obiektywu zapewniają niezawodność w każdych warunkach fotografowania. 

SPEEDLITE EL-5: Potężna, a jednocześnie łatwa w obsłudze lampa błyskowa

SPEEDLITE EL-5 to wydajna i niezawodna lampa błyskowa, którą każdy fotograf eventowy powinien mieć w swojej torbie. Dzięki liczbie przewodniej 60 i niezwykle krótkiemu czasowi cyklu błysku 0,1–1,2 sekundy w łatwy sposób doświetli dynamiczne wydarzenia, takie jak przyjęcia czy wesela. Akumulator litowo-jonowy LP-EL zapewnia możliwość wyzwolenia do 85 błysków z pełną mocą w ramach jednej serii i do 350 błysków na jednym ładowaniu, przy pełnej mocy. W przypadku bardziej subtelnych wymagań dotyczących oświetlenia ręczna regulacja umożliwia użytkownikom ustawienie lampy błyskowej nawet na 1/1024 mocy. 

SPEEDLITE EL-5 to pierwsza lampa Canon z tej rodziny wyposażona w stopkę wielofunkcyjną, która jest kompatybilna z najnowszymi aparatami serii EOS R. Pozłacane styki zapewniają niezawodne połączenie z aparatem i lepszą komunikację. Aby zapewnić niezawodne działanie nawet podczas długotrwałego fotografowania z lampą błyskową, model SPEEDLITE EL-5 wyposażono w wydajny pasywny system chłodzenia, który pozwala na szybsze odprowadzanie ciepła. Podczas fotografowania w niekorzystnych warunkach pogodowych uszczelnienia zapewniają odporność na kurz i wodę. 

Opracowana z myślą o profesjonalistach SPEEDLITE EL-5 oferuje szereg takich funkcji jak bezprzewodowe sterowanie radiowe i współpracę z 15 dodatkowymi lampami Speedlite. Funkcja Camera Link umożliwia wyzwalanie podłączonych do nich zewnętrznych aparatów. Podwójna biała dioda LED występuje jako modelujące źródło światła lub lampa wspomagająca AF, ułatwiając ustawianie ostrości w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki niestandardowemu trybowi lampy błyskowej (C.Flash) użytkownicy mogą zarejestrować ustawienia lampy błyskowej (C1, C2, C3) na lampie Speedlite, a także „powiązać” je z trybami niestandardowymi aparatu, które pełnią funkcję wstępnych ustawień przyspieszających pracę w bardziej złożonym otoczeniu. Znana z modelu EL-1 intuicyjna konstrukcja i menu SPEEDLITE EL-5 oferuje znajomy układ joysticka i przycisków wraz z nowym przyciskiem (Flash) Menu Direct, umożliwiającym łatwy dostęp do menu ustawień lampy w aparacie.

Aktualizacja DPP Cloud

Firma Canon rozbudowała również oprogramowanie Digital Photo Professional dla zaawansowanych fotografów, wprowadzając nowe, oparte na subskrypcji narzędzie do przetwarzania obrazu bazujące na sieci neuronowej, które poprawia jakość obrazu dzięki możliwościom chmury obliczeniowej i zaawansowanej technologii SI. Fotografowie są w stanie zredukować szumy, jednocześnie przywracając szczegóły i ostrość, wcześniej nieosiągalne przy tak wysokim ISO, poprawić dokładność odwzorowania kolorów i skorzystać z optymalizacji obiektywu.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe