agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon opracowuje rozwiązanie do zdalnego sterowania aparatami z wymienną optyką

Canon opracowuje rozwiązanie do zdalnego sterowania aparatami z wymienną optyką

AKCESORIA FOTO / Inne akcesoria FOTO / 2019-09-19 10:33:27

Canon poinformował, że pracuje nad nowatorskim rozwiązaniem do zdalnego sterowania aparatami Canon z wymienną optyką. Zapowiadana technologia ma ułatwić pracę profesjonalnym fotografom (m.in. prasowym czy sportowym), których specyfika pracy często wymaga obsługi kilku aparatów jednocześnie. Rozwiązanie, które obecnie jest w fazie rozwoju, wykorzystuje centralny system sterowania, gdzie oś optyczna aparatu jest prostopadła do osi obrotu urządzenia, dając wrażenia zbliżone do tradycyjnych metod fotografowania.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

W połączeniu z aplikacją Remote Camera, nowe rozwiązanie umożliwi sterowanie wieloma systemami Pan-Tilt z poziomu zaledwie jednego komputera. W efekcie, fotograf będzie w stanie samodzielnie obsługiwać kilka aparatów, a przez to wykonywać więcej zdjęć – co szczególnie sprawdzi się np. podczas dużych wydarzeń sportowych. System Pan-Tilt umożliwia także fotografowanie pod różnymi, trudno dostępnymi kątami, stwarzając dodatkowe możliwości uchwycenia kadrów niemożliwych do zarejestrowania wcześniej tradycyjnymi metodami.

Canon wciąż rozwija system Pan-Tilt pod kątem szerszej gamy zastosowań produkcyjnych, m.in. pracy na planach zdjęciowych (fotosy z produkcji telewizyjnych i filmowych), a także do zastosowań w branży e-commerce czy fotografii produktowej.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe