agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon prezentuje dwie nowe lornetki, w tym najlżejszą na świecie lornetkę ze stabilizacją obrazu 8X20 IS

Canon prezentuje dwie nowe lornetki, w tym najlżejszą na świecie lornetkę ze stabilizacją obrazu 8X20 IS

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Obiektywy / 2019-09-19 10:36:41

Świat na wyciągnięcie ręki dzięki najnowszym, lekkim i kompaktowym oraz łatwym w użyciu lornetkom Canon

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Canon rozszerza linię lornetek wyposażonych w technologię stabilizacji obrazu o dwa nowe modele:

 • Canon 8X20 IS z 8-krotnym zoomem, która waży zaledwie 420 g, co sprawia, że jest to najlżejsza na świecie lornetka ze stabilizacją obrazu[1].
 • Canon 10X20 IS z 10-krotnym zoomem.

Oba modele są bardzo poręczne i mobilne. Optycznie wyposażono je w pryzmaty porro, soczewki Field Flattener oraz powłokę Canon Super Spectra – wszystko to dla uzyskania wyraźnego obrazu niezależnie od okoliczności: w podróży, podczas obserwacji przyrody czy na wydarzeniach sportowych.

Jako jedyny producent posiadający w swoim portfolio aż 11 modeli lornetek ze stabilizacją obrazu (Image Stabiliser), Canon po raz kolejny wyznacza trendy rynkowe w zakresie wrażeń wizualnych. Dzięki ofercie lornetek z zakresem zoomu od 8 do 18x, każdy może wybrać model dopasowany do indywidualnych preferencji pod względem rozmiaru, ergonomii czy jasności obrazu. Wszystkie lornetki z portfolio Canon, dzięki zastosowaniu zaawansowanych elementów optycznych, zapewniają stabilność i wysoką rozdzielczość obrazu.

Zaprojektowane z myślą o wygodzie, mobilności i łatwości obsługi, nowe lornetki są na tyle kompaktowe, że zmieszczą się nawet w małej torbie, a jednocześnie są znakomicie wyważone i posiadają wygodny grip. Duże pokrętło do regulacji ostrości i łatwo dostępny przycisk Image Stabiliser sprawiają, że lornetki doskonale sprawdzą się w rękach podróżników i miłośników przyrody. Obie lornetki wyposażone są również w gumowe muszle oczne ułatwiające regulację dioptrii osobom noszącym okulary tak, aby każdy z nich mógł dostosować lornetkę idealnie do własnego wzroku.

Oba modele Canon 8X20 IS i Canon 10X20 IS są wyposażone w te same, zaawansowane elementy optyczne, które wykorzystywane są w obiektywach Canon EF. Dodatkowo technologia stabilizacji obrazu w lornetkach wykorzystuje przesunięcie soczewki, co poprzez ruch trzeciego elementu w zespole optycznym natychmiast koryguje wstrząsy obrazu – zapewniając wygodną obserwację przy dużym powiększeniu. Zwiększa to efektywną rozdzielczość lornetki i zapobiega zmęczeniu oczu, ponieważ układ optyczny kompensuje zarówno naturalne drgania wywołane np. ruchami ciała, jak i ruchy zewnętrzne, wynikające np. z pokonywania wyboistej drogi.

Stabilny obraz i duże powiększenie, jakie zapewniają oba nowe modele lornetek Canon, pozwalają na łatwą identyfikację nawet małych obiektów – także w ruchu. W rezultacie, zarówno Canon 8X20 IS, jak i Canon 10X20 pozwalają łatwo identyfikować ptaki, małe zwierzęta czy odległe samoloty i pociągi. Najmniejsza odległość ostrzenia – wynosząca zaledwie dwa metry – sprawia zaś, że jeszcze dokładniej można obserwować obiekty, które nagle zbliżają się do obserwatora – tak jak to często ma miejsce w ogrodach zoologicznych czy parkach safari.

Dzięki pryzmatom porro oba modele zapewniają wyjątkową ostrość obrazu i niskie zniekształcenia zarówno w centrum, jak i na krawędziach obrazu. Soczewki w obu lornetkach posiadają także powłokę Super Spectra, która redukuje efekt ducha i flary oraz utrzymuje wysoki kontrast i naturalne kolory. Soczewka spłaszczająca obraz (field-flattener lens) usuwa krzywiznę pola widzenia, dzięki czemu obserwatorzy mogą być pewni, że uzyskają prawdziwy i naturalny obraz przedmiotu.

Canon 8X20 IS i Canon 10X20 IS zasilane są pojedynczą baterią CR123A umieszczoną w tylnej części lornetki. Bateria pozwala na korzystanie przy włączonej stabilizacji obrazu przez 12 godzin. Stabilizacja IS aktywuje się za naciśnięciem jednego przycisku, po czym działa automatycznie przez 5 minut.

Canon przywiązuje dużą wagę do swojej optyki, dbając o to, by była ona wykorzystywana do obserwacji i doceniania dzikiej przyrody, a nigdy do jej niszczenia. Technologia zastosowana w nowych lornetkach jest zgodna z filozofią firmy Canon – Kyosei, która oznacza „życie i pracę dla wspólnego dobra”. Rozważając zakup  produktów optycznych Canon, klienci mogą być pewni, że wspierają markę, która rozumie znaczenie zrównoważonego rozwoju dla  środowiska naturalnego i poszukuje rozwiązań przyjaznych dla naszej planety.

Lornetki Canon 8X20 IS i Canon 10X20 IS będą dostępne w sklepie internetowym Canon i w oficjalnych punktach sprzedaży od listopada 2019.

Kluczowe cechy Canon 8X20 IS:

 • Waga zaledwie 420 g
 • 8-krotny zoom
 • Stabilizator obrazu przesuwający soczewkę
 • Powłoka Super Spectra
 • Najmniejsza odległość ostrzenia 2 m
 • Regulacja +/- 5,9 dioptrii
 • Bateria CR123A o żywotności 12 godzin

Kluczowe cechy Canon 10X20 IS:

 • Kompaktowa i lekka, waga 430g
 • 10-krotny zoom
 • Stabilizator obrazu przesuwający soczewkę
 • Powłoka Super Spectra
 • Najmniejsza odległość ostrzenia 2m
 • Regulacja +/- 9,2 dioptrii
 • Bateria CR123A o żywotności 12 godzin

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe