agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon prezentuje najnowszą profesjonalną kamerę filmową  EOS C700 FF

Canon prezentuje najnowszą profesjonalną kamerę filmową EOS C700 FF

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2018-03-29 08:46:00

Canon zaprezentował dziś flagowy, pełnoklatkowy model kamery ze swojej uznanej serii Cinema EOS - EOS C700 FF. Dzięki nowo opracowanej kinowej pełnoklatkowej matrycy CMOS o wymiarach 38,1 x 20,1 mm kamera pozwala nagrywać obraz w rozdzielczości do 5,9K, zapewniając bezkompromisową jakość. EOS C700 FF obsługuje wieloformatowy zapis materiału wideo i jest kompatybilny z obiektywami z mocowaniem EF i PL oraz obiektywami anamorficznymi. Podczas używania obiektywów EF, EOS C700 FF pozwala korzystać z innowacyjnego systemu autofocusa - Dual Pixel CMOS AF, który doskonale sprawdza się przy nagraniach w formacie pełnoklatkowym.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Nowo opracowana pełnoklatkowa matryca CMOS o wymiarach 38,1 x 20,1 mm, zaprojektowana do wysokiej jakości produkcji filmowych, dostarcza filmowcom obrazu z niespotykanym dotąd niskim poziomem szumów, naturalnym odcieniem skóry, małą głębią ostrości i przekraczającą 15 stopni szeroką rozpiętością tonalną.  Zapewnia to swobodę i elastyczność przy korekcji obrazu i w postprodukcji oraz przy nagrywaniu obrazów HDR.

Nowa matryca pozwala odkrywać operatorom możliwości nagrywania w różnych trybach - od pełnoklatkowego przez Super 35 mm po Super 16 mm - oraz umożliwia rejestrowanie obrazu m.in. w formatach ProRes, XF-AVC (zapis na kartach CFast) czy nieskompresowanym formacie Canon Cinema RAW.

Korzystając z dedykowanego kodeka CODEX CDX-36150 nowa kamera pozwala rejestrować obraz jakości 5,9K RAW 12/10-bit z możliwością rejestrowania RAW w jakości 4K i 2K 12-bit oraz 4K ProRes. Dla rejestrowania obrazu o wysokim klatkażu, EOS C700 FF umożliwia zapis obrazu z prędkością do 60 kl./s (5,9K), do 72 kl./s (4K z cropem), a nawet do 168 kl./s (2K z cropem). Dodatkowo wykorzystując nadpróbkowanie obrazu 5,9K, możemy uzyskać wyższej jakości obraz 4K i 2K z zredukowanym poziomem szumów i efektem mory.

Możliwości optyczne i konstrukcja

EOS C700 FF jest dostępna z dwoma systemami mocowań EF i PL i jest kompatybilna z szerokim portfolio obiektywów Canon EF i obiektywami filmowymi. Odpowiednia wysokość matrycy (20,1 mm) pozwala dodatkowo zamontować obiektywy anamorficzne. Stosując obiektywy serii EF użytkownicy mogą w pełni wykorzystać możliwości pełnoklatkowej matrycy oraz precyzyjnego systemu autofocusa Canon Dual Pixel CMOS AF, który umożliwia blokowanie punktu ostrości na poruszającym się obiekcie - doskonała funkcjonalność podczas nagrań w najwyższej rozdzielczości.

Najnowsza kamera EOS C700 FF jest zgodna z akcesoriami dedykowanymi do modelu EOS C700, m.in. wizjerem EVF-V70, adapterem mocowania MO-4E/ MO-4P B4 i modułem zdalnego sterowania OU-700.

EOS C700 FF kluczowe funkcje:

  • Matryca 5.9K Full Frame CMOS
  • 15-stopniowy zakres dynamiczny
  • Różne tryby matrycy, w tym Full Frame, Super 35mm i Super 16mm
  • Dokładny i niezawodny system CMOS Dual Pixel AF w kamerze z mocowaniem Canon EF
  • Obsługa różnych formatów wideo, w tym Canon Cinema RAW, ProRes and XF-AVC

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe