agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Canon wprowadza ulepszoną wersję popularnego wyzwalacza: Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)

Canon wprowadza ulepszoną wersję popularnego wyzwalacza: Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Lampy błyskowe / 2021-02-04 11:51:26

Canon Europe wprowadza na rynek Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2) – ulepszoną wersję popularnego wyzwalacza ST-E3-RT. Umożliwiając bezprzewodową synchronizację lampy błyskowej i sterowanie wieloma lampami Speedlite z odległości do 30 m, nowy wyzwalacz zapewnia profesjonalistom większą swobodę twórczą – zarówno w studio, jak i w terenie.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Obsługuje najważniejsze funkcje niedawno wprowa­dzo­nej lampy Speedlite EL-1, oferując jednocześnie nowe możliwości w stosunku do wcześniejszych wyzwalaczy RT Speedlite, w tym bezprzewodową (radiową) synchronizację z drugą zasłoną[i].

Inne nowe funkcje ST-E3-RT(Ver.2) to między innymi współpraca z nową lampą błyskową Canon Speedlite EL-1 i jej funkcją mikrobłysku o niskiej mocy 1/8192[ii].  Fotografów używających trybu manualnego w lampach błysko­wych zainteresuje za to nowy tryb pamięci FE.

Wysoka jakość i swoboda ujęć

Dzięki bezprzewodowemu sterowaniu radiowemu i synchronizacji z drugą zasłoną[iii], ST-E3-RT(Ver. 2) może wyzwalać błysk na koniec długiej ekspozycji, co pomaga uzyskać naturalny wygląd ujęć poruszających się obiektów. ST-E3-RT(Ver.2) oferuje tę funkcję jako nową opcję bezprzewodową, zapewniając wszystkim użytkownikom elastyczność w różnych scenariu­szach fotografowania.

Podczas fotografowania z dużym otworem przysłony lub wysoką czułością ISO błysk niejednokrotnie potrafi przytłoczyć i obiekt, i scenę. Zmusza to fotografa do korekty ustawień bądź do konfiguracji, prowadząc w efekcie do utraty pożądanego efektu. W połączeniu z lampą Speedlite EL-1[iv], wbudowana w wyzwalacz funkcja mikrobłysku o mocy 1/8192 dodaje piękne, subtelne niuanse świetlne bez zakłócania atmosfery i oświetlenia planu. Funkcja ta jest idealna dla fotografów modowych i portretowych, którzy cenią ujęcia cechujące się naturalną atmosferą.

Uzupełniając szerokie możliwości oryginalnego wyzwalacza, ST-E3-RT(Ver.2) obsługuje teraz tryb pamięci FE, pozwalający na szybszą i wygodniejszą ręczną konfigurację lampy błyskowej. Profesjonaliści nie muszą już wykonywać wielu zdjęć próbnych – wystarczy jedno zdjęcie w trybie E-TTL, by zarejestrować ustawienia E-TTL lampy błyskowej. Użytkownik może następnie przełączyć lampę Speedlite w tryb manualny, by w razie potrzeby możliwa była ręczna regulacja – wszystko to przy zachowaniu oryginalnych ustawień E-TTL.

Wydłużamy życie produktu

Canon Europe oferuje również możliwość odpłatnej aktualizacji wyzwalacza dla obecnych użytkowników ST-E3-RT. Właściciel poprzedniej wersji może przesłać produkt do jednego ze wskazanych centrów serwisowych Canon w celu zaktualizowania go o nowe funkcje i możliwości ST-E3-RT(Ver.2).

[i] Funkcja dostępna ze wspieranymi aparatami wprowadzanymi od 2020, po aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego (np. EOS-1D X Mark III i EOS R5/R6, ale nie EOS 850D). Wsparcie dla lamp Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.

[ii] Moc 1/8192 dostępna wyłącznie w modelu EL-1 (podniesiona do 1/128 w przypadku korzystania z funkcji High-Speed Sync).

[iii] Funkcja dostępna ze wspieranymi aparatami wprowadzanymi od 2020, po aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego (np. EOS-1D X Mark III i EOS R5/R6, ale nie EOS 850D). Wsparcie dla lamp Speedlite EL-1, 600EX II-RT, 600EX-RT, 430EX III-RT.

[iv] Moc 1/8192 dostępna wyłącznie w modelu EL-1 (podniesiona do 1/128 w przypadku korzystania z funkcji High-Speed Sync).

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe