agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
CES 2012: Sony -  nowe urządzenia oparte na platformie Google TV

CES 2012: Sony - nowe urządzenia oparte na platformie Google TV

SPRZĘT RTV / Odtwarzacze DVD / Blu-ray / 2012-01-10 15:54:00

Sony poinformowało o wprowadzeniu — początkowo tylko w Ameryce Północnej i Europie — dwóch urządzeń opartych na platformie Google TV: sieciowego odtwarzacza multimedialnego NSZ-GS7 i odtwarzacza Blu-ray Disc NSZ-GP9. Użytkownicy mogą podłączać te urządzenia do telewizora przewodem HDMI, aby następnie z łatwością oglądać audycje telewizyjne*, korzystać z aplikacji i przeglądać zasoby Internetu. Nowy pilot jest wyposażony w panel dotykowy, pełną klawiaturę z podświetleniem, mikrofon do wyszukiwania głosowego** oraz odpowiedni dla gier, 3-kierunkowy czujnik ruchu, który zapewnia łatwą i intuicyjną obsługę. W

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

W 2010 roku firma Sony wprowadziła pierwsze na świecieodbiorniki telewizyjne HD i odtwarzacze Blu-ray Disc oparte na platformie Google TV. Premierę nowego sieciowego odtwarzacza multimedialnego NSX-GS7 i odtwarzacza Blu-ray Disc NSZ-GP9 zaplanowano na wczesne lato 2012 r. Sprzedaż tych urządzeń rozpocznie się w Ameryce Północnej i Europie; później planowane jest jej rozszerzenie na inne kraje i regiony. Dzięki platformie Google TV użytkownicy mogą z łatwością oglądać audycje telewizyjne*, korzystać z aplikacji i przeglądać zasoby Internetu. Dla ułatwienia wyszukiwania, szybki silnik wyszukiwarki łączy i wspólnie wyświetla wyniki z programów telewizyjnych i z zasobów Internetu, takich jak YouTube™. Google TV pozwala nawet wyświetlić na jednym ekranie obraz telewizyjny i stronę www lub aplikację. Co więcej, nabywcy mają dostęp do serwisu Android™ Market zawierającego ponad 1000 aplikacji: gier, muzyki, sportu, wiadomości itp., w tym około 150 aplikacji stworzonych i zoptymalizowanych pod kątem telewizji.

Intuicyjna obsługa pilotem nowej generacji

Nowy pilot jest po jednej stronie wyposażony w ułatwiający obsługę panel dotykowy; z przeciwnej strony znajduje się natomiast pełna klawiatura z podświetleniem. Wyposażenie obejmuje ponadto mikrofon do wyszukiwania głosowego** oraz odpowiedni dla gier, 3-kierunkowy czujnik ruchu, który zapewnia łatwą i intuicyjną obsługę. Urządzenie może również sterować podłączonym telewizorem, przystawką STB lub wzmacniaczem - jak pilotem uniwersalnym.

Aplikacje mobilne Sony zwiększające możliwości łączenia urządzeń

Aplikacje mobilne na urządzenia z systemem Android™ (tablety Sony, smartfony Xperia™) i inne urządzenia (iPad, iPhone itp.) zwiększają możliwości łączenia i współpracy. Aplikacja „Media Remote” pozwala na wyświetlenie strony www z urządzenia przenośnego na ekranie telewizora lub strony www z telewizora na urządzeniu przenośnym. Aplikacja „TrackID” umożliwia wykorzystanie urządzeń przenośnych do szybkiego wyszukiwania informacji o muzyce z programu telewizyjnego, filmu z Internetu lub ścieżce dźwiękowej do filmu. Aplikacja ta jest także fabrycznie zainstalowana w odtwarzaczach NSZ-GS7 i NSZ-GP9, co pozwala na wyszukiwanie bezpośrednio z ekranu telewizora.

Lepsza łączność i współpraca urządzeń z telewizorem LCD BRAVIA

Klikając w ikonę Google TV w głównym menu kompatybilnego telewizora BRAVIA z roku 2012, można wyświetlić zawartość serwisu Android™ Market lub aplikacje. Dodatkowo, do obsługi podstawowych funkcji sieciowego odtwarzacza multimedialnego i odtwarzacza Blu-ray Disc™ z platformą Google TV można użyć pilota BRAVIA.

 

 

* Wymagane jest podłączenie przystawki STB telewizji kablowej lub satelitarnej

** Tylko dla modeli z odtwarzaczem Blu-ray Disc

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe