agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
CES 2020: LG prezentuje innowacyjną pralkę nowej generacji, wyposażoną w sztuczną inteligencję

CES 2020: LG prezentuje innowacyjną pralkę nowej generacji, wyposażoną w sztuczną inteligencję

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2020-01-09 09:53:07

Podczas targów CES® firma LG zaprezentowała najbardziej zaawansowaną innowację w dziedzinie prania: pralkę ze sztuczną inteligencją, dzięki której optymalną skuteczność prania można uzyskać bez zastanawiania się nad doborem ustawień i ilością detergentu. Nowa pralka ładowana od frontu LG ThinQ™, uhonorowana cenioną nagrodą 2020 CES Innovation Award, jest wyposażona w technologię AI DD (Artificial Intelligent Direct Drive), a także w funkcję diagnostyczną Proactive Customer Care, opartą na sztucznej inteligencji opracowanej przez LG.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Lider innowacji prania

Projektując pralkę AI DD wykorzystano ponad 20-letnie doświadczenie LG, zdobyte podczas doskonalenia rewolucyjnego silnika Direct Drive, umożliwiającego skuteczne i energooszczędne pranie. Nowa pralka LG nie tylko wykrywa objętość i ciężar każdego wsadu, ale dzięki sztucznej inteligencji i zaawansowanym czujnikom rozpoznaje także rodzaj tkanin włożonych do bębna. Następnie, wykorzystując technologię głębokiego uczenia, urządzenie porównuje zebrane informacje z ponad 20 tysiącami punktów danych dotyczącymi użytkowania pralki i na tej podstawie dobiera optymalne ustawienia programu. Wszystko po to, by uzyskać najwyższą skuteczność usuwania zabrudzeń i zmniejszyć uszkodzenia tkanin nawet o 15 procent*.

AI DD, czyli inteligentne pranie

Najbardziej inteligentna pralka LG potrafi rozpoznać mieszaną kolekcję ubrań zawierającą na przykład podkoszulki i spodnie (odróżniając go od pościeli, delikatnych ubrań oraz innych zestawów tkanin), a następnie indywidualnie dobrać rodzaje ruchów bębna, temperaturę i czas trwania cyklu gwarantujące optymalny rezultat prania. Nowo opracowana przez LG, wygodna funkcja ezDispense uwalnia użytkowników od konieczności zastanawiania się nad tym, jaką ilość detergentu należy dodać. Precyzyjnie i w optymalnym czasie dozuje płyn do prania oraz zmiękczacz do tkanin – odpowiednio do wielkości i rodzaju wsadu – by uzyskać możliwie jak najlepsze rezultaty prania. Ponadto, dzięki funkcji LG Smart Pairing, pralka automatycznie informuje kompatybilną z nią suszarkę LG o ustawienia odpowiednich dla danego wsadu, umożliwiając tym samym uzyskanie najlepszych efektów za każdym razem.

Za pomocą aplikacji LG ThinQ inteligentna pralka może też połączyć się asystentem Amazon Alexa i przesyłać powiadomienia na przykład o kończącym się zapasie detergentu. Korzystając z aplikacji użytkownicy mogą włączyć usługę Amazon Dash Replenishment w celu automatycznego zamawiania wstępnie wybranych środków, takich jak płyn do prania lub zmiękczacz do tkanin.

Komfort i bezpieczeństwo

Aby dodatkowo podwyższyć komfort użytkowania, pralka AI DD współpracuje z proaktywną funkcją diagnostyczną Proactive Customer Care, która gwarantuje dostęp do pomocy technicznej opartej na sztucznej inteligencji, zapewniając konsumentom poczucie bezpieczeństwa i większą satysfakcję, a także pomagając w utrzymywaniu optymalnej i niezawodnej pracy urządzenia. Funkcja ta może z wyprzedzeniem informować użytkowników o mogących wystąpić problemach, przyspieszać wykonywanie napraw, a także przekazywać użyteczne wskazówki dotyczące utrzymywania pełnej wydajności urządzeń LG.

Zaawansowane funkcje

Oprócz funkcji opartych na sztucznej inteligencji, nowa pralka LG została wyposażona w dodatkowe, wygodne rozwiązania, które pomagają użytkownikom oszczędzać czas oraz uzyskiwać znakomitą skuteczność prania za każdym razem:

funkcję TurboWash™ 360, która kierując silne strumienie wody z detergentem z różnych stron umożliwia głębokie wnikanie detergentu w tkaniny, a w rezultacie umożliwia skuteczne i szybkie pranie dużych wsadów – nawet w niecałe 30 minut,

dysze 3D Multi Spray wyrzucające strumienie wody jednocześnie w pięciu różnych kierunkach, umożliwiając szybkie usuwanie silnych zabrudzeń.

Ponadto, pralka LG TWINWash™ pozwala zaoszczędzić czas dzięki możliwości jednoczesnego prania dwóch wsadów. Małe wsady można prać w kompaktowym module LG TWINWash™, znajdującym się pod główną pralką, podczas gdy większe wsady są prane w głównym bębnie.

- Dzięki innowacyjnym funkcjom oraz platformie pomocy technicznej opartej na sztucznej inteligencji mamy pewność, że pralka AI DD z nadmiarem spełni oczekiwania wszystkich konsumentów. Ze względu na dużą pojemność oraz indywidualne dostosowywanie ustawień do każdego wsadu, pralka ta ustanawia nowy standard wygody użytkowania-  Dan Song, prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics.

Nowa pralka LG o dużej pojemności, która zadebiutowała na targach CES, pojawi się w sprzedaży w Ameryce Północnej w pierwszym półroczu 2020, a następnie będzie wprowadzana na kolejne rynki.

Nową pralkę AI DD oraz wiele innowacyjnych urządzeń można obejrzeć odwiedzając stoisko LG (nr 11100, Central Hall, Las Vegas Convention Center) podczas targów CES 2020 w dniach 7-10 stycznia. Zachęcamy do śledzenia informacji od LG, które będą publikowane w mediach społecznościowych z hasztagiem #LGCES2020.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe