agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Chłodzenie na najwyższym poziomie - Lenovo przedstawia Legion 9i

Chłodzenie na najwyższym poziomie - Lenovo przedstawia Legion 9i

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2023-09-01 16:34:30

Lenovo™ ogłasza swój najwyższej klasy model Lenovo Legion™ 9i (16”, 8), pierwszy 16-calowy laptop gamingowy marki Lenovo Legion z funkcją automatycznego systemu chłodzenia cieczą, przeznaczony dla graczy i twórców o wysokich wymaganiach związanych z grafiką. 

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Lenovo Legion 9i (16”, 8) to szczyt innowacji w laptopach gamingowych Lenovo Legion. Lenovo Legion 9i to pierwszy laptop w ekosystemie Lenovo Legion ze zintegrowanym systemem chłodzenia cieczą i dodatkowymi nowościami wspieranymi przez AI. Solidna obudowa z włókna węglowego, która oprócz niepowtarzalnej estetyki dla każdego laptopa, oznacza lżejszy laptop dla graczy i twórców, którzy oczekują najwyższej jakości”. — powiedział Jun Ouyang, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Lenovo w segmencie biznesów konsumenckich w Intelligent Devices Group. „Nieustannie stawiamy sobie wyzwania, aby przekraczać granice podczas projektowania rozwiązań dla graczy. Lenovo Legion 9i (16”, 8) wyznaczył nam nowy standard, który z radością osiągniemy i przewyższymy w przyszłości”.

Lenovo Legion 9i (16”, 8) wyznacza nową jakość dzięki zintegrowanemu chłodzeniu cieczą i obudowie z włókien węglowych

Lenovo Legion 9i (16”, 8) na nowo definiuje pojęcie wydajnego urządzenia w kategorii laptopów gamingowych. Począwszy od procesora Intel® Core™ i9-13980HX 13. generacji aż po kartę graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 4090 dla laptopów i 64 GB przetaktowanej dwukanałowej pamięci RAM DDR5 5600 MHz lub niesamowicie szybką 32 GB przetaktowaną dwukanałową pamięć RAM DDR5 6400 MHz, laptop jest wyposażony w najwyższej klasy podzespoły, a  sposób w jaki uwalniana jest ich moc sprawia, że Lenovo Legion 9i (16”, 8) jest naprawdę potężny.

Zintegrowany system chłodzenia cieczą Legion Coldfront — pierwszy tego rodzaju w 16-calowym laptopie do gier1 — pozwala Lenovo Legion 9i (16”, 8) wygenerować maksymalnie 230W TDP przy wadze zaledwie 2,56 kg . System chłodzenia – opracowany wspólnie z Cooler Master – wykorzystuje pamięć VRAM procesora graficznego, aby zarządzać ciepłem podczas kolejnych sesji gier i włącza się, gdy procesor graficzny osiągnie temperaturę 84°C, aby ponownie go schłodzić. W połączeniu z zoptymalizowanym przez AI systemem chłodzenia powietrzem z trzema wentylatorami i 6333 oddzielnymi otworami wlotowymi, Lenovo Legion 9i (16”, 8) pozostaje chłodny nawet podczas najbardziej wymagających rozgrywek czy pracy. Aby uwzględnić dodatkową wagę niestandardowego układu chłodzenia cieczą, inżynierowie Lenovo musieli zaprojektować nową, innowacyjną obudowę wykonaną z włókien węglowych, która nie tylko zmniejsza wagę, ale dzięki procesowi produkcji sprawia, że każdy Lenovo Legion 9i ma swój własny unikalny wybity wzór kutego karbonu na pokrywie laptopa.

Cała dodatkowa moc Lenovo Legion 9i ożywa na wyświetlaczu Lenovo PureSight 3.2K Mini-LED 16:10 o zmiennej częstotliwości odświeżania 165 Hz. Twórcy mogą wybierać między kolorystyką DCI-P3 i sRBG w preinstalowanym oprogramowaniu X-Rite dzięki fabrycznej kalibracji kolorów wyświetlacza. Wyświetlacz Mini-LED o proporcji 94% ekranu do obudowy oznacza zapierające dech w piersiach efekty wizualne zarówno dla graczy, jak i twórców treści, a dzięki pamięci masowej SSD PCIe (4. generacji) o pojemności do 2 TB2  oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby zanurzyć się w niezliczonej liczbie gier.

Immersja to kluczowy czynnik podejścia Lenovo Legion 9i (16”, 8) do nowego standardu jaki wprowadza na rynek. Funkcja Smart FPS układu Lenovo LA-2 AI bezpośrednio łączy się z wyświetlaczem w celu śledzenia liczby klatek na sekundę i automatycznego dostosowywania mocy GPU i CPU zapewniając maksymalną liczbę klatek na sekundę niezależnie od scenariusza gry. Układ AI Lenovo LA-2 synchronizuje także Spectrum Legion RGB obecne w paskach wokół klawiatury i dolnej pokrywy, na napisie Legion na górnej pokrywie oraz w klawiaturze RGB Lenovo TrueStrike z wizualizacjami na ekranie. Co więcej, oprogramowanie Tobii Horizon zapewnia śledzenie ruchów głowy, co daje graczom dodatkowy poziom zanurzenia podczas grania w ulubione gry. Możesz zabrać go ze sobą wszędzie - Lenovo Legion 9i (16”, 8) jest zawsze gotowy z baterią 99,99 Wh, którą można ładować3  za pomocą dołączonego smukłego zasilacza 330 W lub zasilacza Type-C® o mocy 140 W (oba są dołączone do zestawu). Łączność Wi-Fi 74  i Bluetooth 5.3 zapewnia karta Wi-Fi Filogic 380 firmy MediaTek o prędkości bezprzewodowej do 6,5 Gb/s.

Podobnie jak w przypadku innych laptopów Lenovo Legion, także Lenovo Legion 9i jest wyposażony w system Windows 11 i 3-miesięczną subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate5,6, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się setkami gier wysokiej jakości od samego początku. Nahimic firmy SteelSeries zapewnia dodatkową przewagę w grach dzięki wciągającemu dźwiękowi 3D, który pozwala graczom wyraźniej słyszeć członków drużyny, jednocześnie zwiększając świadomość przestrzenną, która jest kluczem do zdobycia szczytów rankingów. Gracze, którzy transmitują strumieniowo, docenią łatwo regulowane sterowanie balansem i korektorem dźwięku, dzięki którym można skupić na wygranej.

Aplikacja Lenovo Vantage oferuje dodatkowy, kompleksowy zestaw narzędzi typu „wszystko w jednym”, w tym pulpity nawigacyjne wydajności operujące w czasie rzeczywistym, elementy sterujące ustawieniami a także inteligentne sterowanie wentylatorami z nowym, niestandardowym trybem wentylatora, który pozwala graczom uzyskać każdą przewagę nad konkurencją. Do każdego urządzenia Lenovo Legion dołączona jest także aplikacja Legion Arena, która konsoliduje posiadane gry z wielu platform, umożliwiając graczom przeszukiwanie całej biblioteki w jednym miejscu i szybkie znajdowanie gry, w którą chcą zagrać. Opcjonalne wsparcie techniczne Lenovo Premium Care7 jest również przeznaczone dla osób, które chcą uzyskać dostęp do zaawansowanej pomocy technicznej obejmującej wsparcie na wyciągnięcie ręki i profilaktyczną kontrolę stanu komputera.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe