agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Co musisz wiedzieć, wybierając hosting poczty dla firmy?

Co musisz wiedzieć, wybierając hosting poczty dla firmy?

INNE / Bezpieczeństwo IT / 2022-06-09 11:51:19

Sprawne działanie poczty jest dla firmy kwestią kluczową. Wszelkie problemy mogą mieć wpływ na wewnętrzny przepływ informacji oraz kontakt z klientami i kontrahentami, co z kolei przekłada się na osiągane przez firmę wyniki. Jak wybrać najlepszy hosting poczty dla firmy?

Wybór różnych usług informatycznych dla biznesu może być kłopotliwy, szczególnie dla osób, które nie posiadają szerokiej wiedzy w dziedzinie IT. Jednak warto zainteresować się dostępnymi na rynku ofertami i wybrać taką, która jest najlepiej dopasowana do specyfiki prowadzonej przez firmę działalności. Na jakie cechy hostingu należy zwrócić szczególną uwagę?

Pojemność

Jednym z kluczowych parametrów, które trzeba sprawdzić, wybierając odpowiedni dla firmy hosting poczty, jest oferowana pojemność. Firmowe e-maile często opatrzone są bardzo dużymi załącznikami, a chyba nikt nie chce usuwać korespondencji na bieżąco ze względu na limity danych. Z pewnością każdy potrafi sobie wyobrazić sytuację, w której musi sprawdzić coś w archiwalnych wiadomościach. Dlatego poczta dla firm musi być bardzo pojemna, na tej kwestii warto się skupić, przeglądając oferty hostingów.

Kopie zapasowe

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy oraz tych, którzy dopiero zaczną je robić. Awarie sprzętu i inne problemy techniczne zdarzają się mimo postępu. Więc chyba każdy, kto kiedykolwiek stracił jakieś ważne dane, wie, jak istotne jest regularne tworzenie kopii zapasowych. Dlatego warto wybrać hosting, który automatycznie tworzy backupy danych. Taką ofertę ma np. progreso.pl. To bardzo przydatna funkcja, która pozwoli uniknąć problemów, nawet jeśli któryś z pracowników zapomni wykonać backup. Progreso zachowuje kopię zapasową przez 30 dni, a dane przechowuje na bezpiecznych serwerach zlokalizowanych w Polsce.

Ilość kont

W każdej firmie istnieje przepływ pracowników. Nowe osoby potrzebują służbowych skrzynek pocztowych, które umożliwią im wykonywanie swoich obowiązków. Dlatego istotną cechą hostingu poczty dla firm jest możliwość tworzenia wielu adresów. Progreso oferuje nieograniczoną liczbę kont dla pracowników. W innym przypadku trudno sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie firmy.

Bezpieczeństwo danych

Informacje i załączniki zawarte w mailach mogą dotyczyć spraw, do których dostęp powinien być ograniczony. Dotyczy to np. strategii firmy czy warunków współpracy z różnymi kontrahentami. Aby uniknąć wycieku takich danych, warto sprawdzić, czy hosting poczty dla firm zawiera także ochronę antywirusową. Takie zabezpieczenia są dziś absolutnie niezbędne dla bezpiecznego obiegu informacji w firmie.

RODO

Przepisy dotyczące ochrony danych osobowych wymuszają stosowanie różnych zabezpieczeń. Według ustawy, za bezpieczeństwo takich informacji odpowiada administrator, któremu zostały powierzone. Dlatego Progreso oferuje hosting poczty zgodny z RODO. Chociaż problem ochrony danych osobowych jest często bagatelizowany, to kary za nieprzestrzeganie procedur mogą być dotkliwe. Bezpieczeństwo wrażliwych informacji klientów i kontrahentów ma również wpływ na wizerunek firmy.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe