agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Creative T60 Kompaktowe głośniki biurkowe w systemie 2.0 z technologią Clear Dialog, dźwiękiem przestrzennym od Sound Blaster i z inteligentnym zestawem SmartComms

Creative T60 Kompaktowe głośniki biurkowe w systemie 2.0 z technologią Clear Dialog, dźwiękiem przestrzennym od Sound Blaster i z inteligentnym zestawem SmartComms

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Głośniki, słuchawki i mikrofony / 2021-07-14 10:55:06

Creative Technology wprowadza na rynek nowy zestaw głośnikowy Creative T60, które są najnowszym dodatkiem do dobrze znanej serii „T”. Charakterystyczną cechą zestawu jest wyjątkowo minimalistyczny, elegancki  wygląd obudowy głośników i bogactwo autorskich technologii od Sound Blastera. Creative T60 rozpieszczają mnogością połączeń z innymi źródłami dźwięku.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Dźwięk

W Creative T60 za wysoką jakość dźwięku odpowiadają dwa pełnozakresowe przetworniki 2,75”, które napędzane są przez aktywny wzmacniacz cyfrowy. Za reprodukcję i wzmocnienie niskich tonów odpowiada nowa technologia BasXPort.

Creative T60 dostają od producenta autorskie technologie przetwarzania dźwięku, by zapewnić jakość i wyjątkowa klarowność sygnału. W tym przypadku  zostały wykorzystane doświadczenia producenta z serii kart dźwiękowych Sound Blaster.

Clear Dialog to technologia wykorzystująca wewnętrzne algorytmy Sound Blastera, które mają za zadanie dokładnie wyodrębnić wokale, wypowiadane dialogi w filmach, które są selekcjonowane i następnie poprawiane, by były czyste i wyraźniejsze w odbiorze.

Surround ma za zadanie rozszerzyć scenę dźwiękową, identyfikując i ulepszając informacje przestrzenne przychodzącego dźwięku za pomocą dedykowanych filtrów dźwięku Sound Blaster. Technologia optymalizuje wrażenia słuchowe zarówno dla treści dwukanałowych, jak i wielokanałowych.

Efekty dźwiękowe Clear Dialog i Surround są wyzwalane na poziomie sprzętowym.

Komunikacja

Głośniki posiadają wbudowane wejście na mikrofon typu minijack. Mikrofon wspomagany jest przez inteligentny zestaw oprogramowania SmartComms, w którym znajdziemy takie technologie jak VoiceDetect, NoiseClean-in i NoiseClean-out.  Zestaw ma za zadanie redukcję niechcianych, irytujących zakłóceń, odgłosów z otocznia.  

VoiceDetect oferuje możliwość automatycznego wyciszenia mikrofonu, gdy przestaniesz mówić i automatycznego włączania go, gdy ponownie zaczniesz mówić. Za pośrednictwem aplikacji Creative, dostosujesz ustawienia do otoczenia, w którym się znajdujesz, za pomocą regulacji, takich jak poziom głosu, hałas otoczenia, opóźnienie wyciszenia mikrofonu i inne.

NoiseClean-in i NoiseClean-out zapewnia możliwość redukcji statycznych dźwięków tła*, pochodzących zarówno od Ciebie, jak i pochodzących od strony rozmówcy.

*Funkcje NoiseClean działają najlepiej w przypadku statycznych dźwięków tła, takich jak wentylatory, klimatyzacja, oczyszczacze powietrza, nawilżacze, odkurzacze, suszarki do włosów, golarki elektryczne, a nawet kosiarki.

Połączenia

Dzięki dedykowanemu portowi USB-C w Creative T60 możesz cieszyć się cyfrowym dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości w komputerach PC, Mac, konsloach PS5™, PS4™, Nintendo Switch™ i innych. Bezpośrednio do głośników można podłączyć zestaw słuchawkowy z mikrofonem lub osobny mikrofon. Za pomocą Bluetooth 5.0 prześlemy bezprzewodowo dowolne multimedia na Creative T60. W przypadku analogowych urządzeń audio, takich jak odtwarzacze MP3 i gramofony, podłączymy je za pomocą standardowego portu AUX-in 3,5 mm.

Interfejs

Koniec z podłączaniem słuchawek i ich wypinaniem. Producent na panelu przednim umieścił przycisk do przełączania się pomiędzy źródłem dźwięku z głośników a słuchawkami. Dodatkowo na panelu przednim prawego głośnika znajdziemy jeszcze pokrętło od głośności, przycisk zasilania z diodą LED, przycisk Surround i Clear Dialog również z diodą LED.

Creative APP

Użytkownicy, systemu Windows 10 i wyżej, dostają dostęp do aplikacji dedykowanej opisywanemu systemu głośnikowemu Creative T60.

Aplikacja Creative oferuje możliwość ingerencji w ustawienia programowo sprzętowe dla Creative T60:

 • Wbudowane tryby dźwięku
 • Umożliwia dostęp i kontrolę nad zestawem inteligentnych funkcji komunikacyjnych SmartComms Kit​
 • Umożliwia konfigurację ustawień odtwarzania i mikrofonu
 • Posiada możliwość ustawienia opcji kolorystycznej interfejsu
 • Zawiera funkcje resetu, aktualizacji oprogramowania i rejestracji produktu​
 • Dostęp do ustawień poziomów Crystalizer, Bass, Smart Volume
 • Korektor (EQ)
 • Mikser

Ceny i dostępność:

Creative T60 jest dostępny w atrakcyjnej cenie 369zł i jest dostępny w witrynie Creative.com.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe