agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Cuanbo MVP-8C - elastyczna matryca modułowa z ośmioma portami typu wejście/wyjście

Cuanbo MVP-8C - elastyczna matryca modułowa z ośmioma portami typu wejście/wyjście

2017-09-27 09:19:27

C4i wprowadził do sprzedaży najnowsze rozwiązanie modułowego przełącznika matrycowego z 8 portami wejść/wyjść - model Cuanbo (CNB) MVP-8C. Urządzenie znajdzie zastosowanie w wymagających instalacjach audiowizualnych dzięki zmiennym modułom oraz konstrukcji umożliwiającej stworzenie dowolnej matrycy przełączającej odpowiednio od 1x7 (jedno wejście na siedem wyjść) , 2x6 (dwa wejścia na sześć wyjść), poprzez 3x5,4x4, 5x3 do 6x2 (sześć wejść na dwa wyjścia) tylko poprzez zastosowanie odpowiednich modułów i adekwatną konfigurację.

Na frontowym panelu aluminiowej obudowy MVP-8C znajduje się kolorowy wyświetlacz oraz zestaw 18 przycisków do zarządzania matrycą. Obok przycisków umieszczono czujnik IR oraz kolejno dwie diody LED sygnalizujące obecność sygnału wejścia oraz zasilania.

Matryca została zaprojektowana do zarządzania z poziomu klienta ze strony WEB urządzenia lub poprzez port RS232. Jednak do bieżącej obsługi i zarządzania połączeniami w pełni wystarczą przyciski na przednim panelu. Wśród nich znajdziemy też przycisk „Status”, który wyświetli informację na temat połączeń. Klient WEB posiada bardzo prosty interfejs pozwalający zarówno na szybkie przełączenie źródeł, jaki i zarządzanie pojedynczymi modułami, a także wyświetlenie informacji na temat rozdzielczości, audio czy długości kabli podłączonych do danego modułu.

Matryca umożliwia bardzo wygodne przełączanie sygnału wideo wysokiej rozdzielczości oraz dźwięku pomiędzy dowolnymi 8 modułami, a do wyboru mamy następujące moduły wejściowe: HDMI+audio analogowe wejście i wyjście, DVI, HDBaseT+audio analogowe wejście i wyjście, 3G HDSDI, VGA, CV+audio, optyczne oraz taki sam zestaw modułów wyjściowych wzbogaconych o moduł wyjściowy HDMI ze skalerem obsługującym rozdzielczość do 4K@30Hz. Przy użyciu modułu skalującego na wyjściu przełączanie sygnałów odbywa się w sposób bezszwowy. Moduły HDMI i HDBaseT obsługują „embedowanie” oraz „deembedowanie” sygnałów audio, a moduły HDBaseT przesyłają również zasilanie do nadajników/odbiorników. Dzięki takiemu rozwiązaniu (PoC) można zrezygnować z podłączania zasilaczy przy dodatkowych urządzeniach. Całkowity pobór mocy matrycy wynosi 100W łącznie z pracą PoC.

Urządzenie można skonfigurować do pracy z maksymalnie 6 wejściami i 2 wyjściami, 5 wejściami i 3 wyjściami, 4 wejściami i 4 wyjściami, 3 wejściami i 5 wyjściami, 2 wejściami i 6 wyjściami aż po konfigurację z 1 wejściem i 7 wyjściami. Przebieg przełączania oraz zarządzania opcjami poszczególnych modułów widoczny jest z poziomu klienta WEB. Obszar zarządzający przełączaniem wejść/wyjść po najechaniu kursorem myszy na odpowiednie wejście/wyjście wyświetli również jego status. Z poziomu klienta WEB możemy zarządzać również identyfikacją EDID, jak i zmienić podstawowe ustawienia matrycy.

Funkcja EDID (skrót od Extended Display Identification Data), nieodłącznie powiązana z technologią cyfrowych sygnałów HDMI, zmusza urządzenia do obustronnej komunikacji na linii źródło-odbiornik poprzez matrycę. Wywołuje to widoczną zwłokę podczas przełączania sygnałów, czasami wręcz uniemożliwia ich przełączanie lub prowadzi do wyświetlenia sygnału o zmienionej rozdzielczości albo o błędnych parametrach (np. bez przekazywanego poprzez HDMI sygnału audio). Może być też przyczyną całkowitego zaniku sygnału lub mrugania sygnałów HDMI. Przy zastosowaniu przełączników w systemach audiowizualnych wielu użytkowników spotyka się z problemami w przypadku, gdy na wejściach matrycy występują różne rozdzielczości, a do wyjścia przyłączono urządzenia o różnych rozdzielczościach natywnych, lub gdy korzysta się jednocześnie z urządzeń z HDCP i bez tego zabezpieczenia. Najczęściej sytuacja taka występuje w popularnych tunerach satelitarnych, w których producenci blokują domyślnie klucze wymiany EDID na złączu HDMI, uniemożliwiając tym samym np. rozdzielenie sygnału HDMI. Przekazywane są wówczas złe lub obniżone rozdzielczości na wyjścia. Remedium staje się wówczas zarządzanie EDID, co z powodzeniem wykorzystują wyższej klasy urządzenia. Dzięki możliwości sterowania matrycą przez jej stronę web możemy zmieniać ustawienia EDID dla urządzeń wyjściowych, przypisywać konkretny EDID do danego wyjścia lub odczytywać EDID z wejścia. Łatwe przełączanie pomiędzy różnymi sygnałami źródłowymi i różnymi wyświetlaczami zapewnia obsługa domyślnego EDID HDMI oraz możliwość nauki EDID z podłączonych wyświetlaczy. Doskonale spisuje się funkcja zarządzania EDID zachowanymi w matrycy, czytania ich ze źródeł lub odbiorników i przepisywania następnie do portów wyjściowych.

Elastyczna możliwość konfigurowania matrycy oraz różnorodność modułów pozwala na zastosowanie przełącznika w różnych instalacjach wideo, zarówno prostych, jak rozbudowach, w których MVP-8C będzie urządzeniem głównym. Matryca może być również zarządzana poprzez różnego rodzaju urządzenie sterujące, korzystające m.in. z portu RS232 (większość instalacji przemysłowych) oraz podczerwień. Godny polecenia jest tutaj wielofunkcyjny panel sterujący MVP-8BC od producenta matrycy.

MVP-8C obsługuje sygnały wideo w rozdzielczosci: 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p 60 Hz, 4K@30Hz oraz graficzne do 1920x1200@60Hz. Ponadto gwarantuje wysokiej jakości obraz dzięki obsługiwanej technologii Deep Color 12 bitów na kolor.

W pamięci matrycy można zapisać 32 ustawień, z których każdy reprezentuje konkretny scenariusz połączeń wejść-wyjść wybieranych następnie przez użytkownika w programie sterującym lub przez przesłanie odpowiedniego kodu RS 232 przez system sterowania.

Cena detaliczna głównej jednostki przełącznika matrycowego MVP-8C wynosi 3542 zł brutto, a ceny poszczególnych modułów wahają się w zakresie cen 400-1200 zł brutto. Urządzenie jest objęte 36-miesięczną gwarancją producenta. Matryca MVP-8C jest już dostępna w sklepie elektronicznym www.c4i.com.pl z możliwością odbioru osobistego.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe