agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Czas na mobilność i szybszy zapis danych. Oto dyski zewnętrzne SSD Hama o pojemności 250 i 500 GB
mat. pras.

Czas na mobilność i szybszy zapis danych. Oto dyski zewnętrzne SSD Hama o pojemności 250 i 500 GB

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Dyski, napędy i nośniki pamięci / 2021-06-11 14:22:50

W portfolio producenta znalazły się przenośne superszybkie dyski zewnętrzne, podłączane do komputera za pomocą wtyczki USB-C. Prędkość odczytu danych sięga do 500 MB/s. Zostały wykonane z aluminium i niegroźne są im wstrząsy w trakcie np. wakacyjnej podróży.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Starsza technologia magnetycznych dysków HDD, zapisujących dane na wirującym talerzu, skazywała nas wszystkich na potwornie długi czas startu systemu oraz załadowania i uruchamiania oprogramowania. Dlatego już dawno odeszła do lamusa, ustępując miejsca nieporównywalnie wydajniejszym dyskom SSD, opartym na pamięci flash, jak w pendrive’ach. Są one znacznie szybsze, pracują bezgłośnie, zużywają mniej energii, a także pozostają odporniejsze na urazy mechaniczne czy wahania temperatur. Dlatego niemiecki producent Hama postanowił uzupełnić swoją ofertę o dwa dyski zewnętrzne tego typu o pojemności 250 i 500 GB. Dzięki nim nie trzeba się martwić o za małą pojemność dysku, wbudowanego w komputer PC czy laptop.     

Każde z urządzeń ma wymiary 6,5 x 4 x 0,8 cm i zostało utrzymane w szarej, stonowanej kolorystyce. Wyróżnia się konstrukcją, przydającą mu mobilnego charakteru. Obudowę wykonano z aluminium dla zwiększenia ochrony danych przed czynnikami zewnętrznymi, głównie przed upadkiem z dużej wysokości.

W każdym dysku od firmy Hama znajdziemy superszybkie obustronne złącze USB-C 3.1 Gen. 2. Warto dodać, że są one też kompatybilne ze standardem USB typu A (kabel przyłączeniowy jest dodawany do zestawu). Producent pomyślał też o zgodności wstecznej ze złączami USB-3.1-Gen. 1 i USB-2.0 (przewód również w komplecie). Zapewniają prędkość odczytu danych na poziomie do 500 MB/s, zaś zapisu do 450 MB/s.

  • Dyski współpracują z systemami operacyjny Windows 10/8/7 i Mac OS od 10.x.
  • Na każdą z tych nowości dostaniemy gwarancję na 2 lata.
  • Do wyboru mamy wersje o pojemność 250 GB (sugerowana cena detaliczna wynosi 239 zł) i 500 GB (koszt w tym przypadku to 369 zł).

Wszelkie szczegóły na temat prezentowanych produktów znajdują się na stronie https://pl.hama.com.

 

 

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe