agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Czym jest mikrokanalizacja i dlaczego jest tak opłacalna?

Czym jest mikrokanalizacja i dlaczego jest tak opłacalna?

GPS / 2023-04-21 10:28:59

Sieci światłowodowe powoli wypierają starsze rozwiązania w zakresie zapewnienia użytkownikom stałego dostępu do szybkiego internetu. Światłowód jest szybki, stabilny, jednak nadal możliwy do zainstalowania nie w każdym miejscu. Aby zapewnić do niego dostęp zainteresowanym osobom, konieczne jest doprowadzenie do budynku sieci światłowodowej. Można to zrobić zarówno w tradycyjny sposób, jak i korzystając z nowoczesnej i innowacyjnej mikrokanalizacji. Sprawdźmy, na czym ona polega i dlaczego jest obecnie zdecydowanie najbardziej opłacalnym rozwiązaniem dostępnym na rynku.

Czym jest mikrokanalizacja telekomunikacyjna?

Pod pojęciem mikrokanalizacji kryje się nowoczesna technika układania kabli światłowodowych w kanalizacji teletechnicznej. Jest to metoda zdecydowanie szybsza, efektywniejsza i co bardzo istotne, także mniej kosztowna od tradycyjnych, do tej pory stosowanych na masową skalę metod. Mikrokanalizacja z roku na rok staje się coraz bardziej znana w Polsce i Europie stopniowo wypierając starsze metody układania kabli światłowodowych. Do jej wykonania niezbędne są mikrorury, w których umieszczane są kable.

Mikrokanalizacja posiada wiele zalet. Jej zastosowanie pozwala przede wszystkim znacząco obniżyć koszt wykonania instalacji, co ma ogromne znaczenie dla wszystkich firm inwestujących w sieci światłowodowe. Mikrorury pozwalają na efektywne i zgodne z bieżącymi potrzebami projektowanie kanalizacji technicznych, a także pozwalają na ich bezproblemową rozbudowę, co ma ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach, kiedy popularność światłowodu rośnie z miesiąca na miesiąc.

Dlaczego mikrokanalizacja jest opłacalna?

Mikrokanalizacja jako technika układania kabli pozwala na optymalizację układania przewodów. Wszystko po to, aby jej przekrój był jak najkorzystniejszy z punktu widzenia ilości układanych włókien światłowodowych. Podczas gdy tradycyjne metody wykorzystują kable o grubszym przekroju, mikrokanalizacja wprowadza w ten sam rozmiarowo przekrój rury większą ilość wtórników. W mikrorury są następnie wdmuchiwane cienkie wielowłóknowe kable.

Dzięki temu możliwe jest łatwe rozbudowywanie sieci, dociąganie nowych włókien do tych już istniejących oraz zwiększenie wydajności sieci światłowodowej. Bardzo ważną kwestią pozostaje jednak konieczność określenia już na etapie projektowania mikrokanalizacji ilości mikrorur w rurce pierwotnej. Jeśli zadane to zostanie wykonane prawidłowo, pozostanie jedynie wdmuchiwanie mikrowłókien zgodnie z zapotrzebowaniem oraz modernizacją całej sieci. W jednym mikrokablu może zmieścić się nawet 288 mikrowłókien.

Dzięki mikrokanalizacji możliwe jest stworzenie bezpiecznej dla otoczenia i użytkowników sieci światłowodowej, która będzie charakteryzowała się wysoką żywotnością oraz przydatnością do użytkowania nawet do 30 lat. Mikrokanalizacja pozwala na łatwą i szybką rozbudowę sieci oraz umożliwia wykonywanie odgałęzień mikrokanaizacji np. w studniach, szafach i pomieszczeniach technicznych. Technologia ta pozwala na stworzenie wodoszczelnej, gazoszczelnej oraz odpornej na uszkodzenia mechaniczne sieci, która w nienaruszonym stanie przetrwa wiele lat.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe