D-Link rozbudowuje portfolio stakowalnych zarządzalnych przełączników Smart o nową generację DGS-1520
Rodzinę stakowalnych zarządzalnych przełączników Smart warstwy 3 tworzą przystępne cenowo i wydajne urządzenia sieciowe przeznaczone dla firm MSP, korporacji oraz dostawców usług.
D-Link wprowadził do oferty następną generację stakowalnych zarządzalnych przełączników Smart warstwy 3. Serię DGS-1520 zaprojektowano z myślą o specyficznych wymaganiach firm z sektora MŚP, korporacji, jak też dostawców usług.
Przełączniki DGS-1520 oferowane są w konfiguracjach z 28 i 52 portami oraz portami uplink w standardzie. Porty uplink o dużej przepustowości eliminują wąskie gardła w sieci oraz zapobiegają opóźnieniom. Wersje przełączników PoE, dodatkowo wyposażono w interfejsy w standardzie 2.5GBASE-T z obsługą PoE, pozwalające na zasilanie punktów dostępowych w standardzie 802.11ac/ax (Wi-Fi 6) przy jednoczesnym zachowaniu pełnej przepustowości sieci Wi-Fi.
Seria DGS-1520 umożliwia elastyczne stakowanie do 8 urządzeń w pojedynczym stosie. Dodatkowo stos może być budowany zarówno na bazie portów SFP+, jak i dwóch dodatkowych portów miedzianych 10 Base-T. W ramach rozbudowanej elastyczności stosu można również stosować rozwiązanie hybrydowe w oparciu o te porty jak i agregować interfejsy magistrali stakującej, osiągając przepustowość na poziomie 80 gigabitów.
Seria DGS-1520, dzięki zastosowaniu opcjonalnych modułów zasilających DPS-520 i DPS-700, jest wyposażona w pełni nadmiarowe zasilanie z opcją rozszerzenia budżetu PoE do 740W. Dodatkowo sam przełącznik może być zasilany za pomocą PoE, przez co znacząco zwiększa się możliwość implementacji urządzenia w topologiach sieciowych.
Seria DGS-1520 to następca kultowej serii DGS-1510, rozbudowany o dodatkowe funkcje warstwy L3, co czyni go pełnoprawnym przełącznikiem L3. Dynamiczne protokoły routingu takie jaki: RIP oraz OSPF, jak również protokół IGMP, PIS-SM/DM pozwalają na implementację w sieciach L3. Przełącznik jest doskonałym rozwiązaniem dla wymagających sieci sektora MŚP jak i Metro Ethernet, dzięki zaawansowanym mechanizmom warstwy L2 takim, jak selektywne Q-in-Q, RSPAN, ERPS, VRRP oraz ISM VLAN.
W modelach DGS-1520 zastosowano bardzo szeroki i elastyczny model zarządzania. Do dyspozycji użytkownika oddano dobrze znany z poprzednich serii interfejs webowy, jak i wiersz poleceń Cisco Alike w oparciu o protokoły Telnet/SSH z dedykowanym portem konsoli. Przełączniki współpracują również z oprogramowaniem NMS D-Link D-View 7 oraz DNA (D-Link Network Assistant) przez co można zarządzać nimi grupowo, co znacznie ułatwia i skraca czas obsługi sieci.
źródło: agdrtv24.pl