agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
DALI przedstawia serię kolumn głośnikowych RUBIKORE. Prawdziwie wciągające wrażenia słuchowe zarówno w konfiguracji stereo, jak i kina domowego

DALI przedstawia serię kolumn głośnikowych RUBIKORE. Prawdziwie wciągające wrażenia słuchowe zarówno w konfiguracji stereo, jak i kina domowego

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2024-05-09 13:33:51

Renomowany duński producent sprzętu audio, DALI, prezentuje swoją nową, ekskluzywną serię kolumn głośnikowych RUBIKORE z segmentu Premium HiFi. W skład serii wchodzi pięć modeli: dwie kolumny podłogowe RUBIKORE 8 i RUBIKORE 6, kolumny podstawkowe RUBIKORE 2, naścienna RUBIKORE ON-WALL oraz kolumna do kina domowego RUBIKORE CINEMA. RUBIKORE łączy w sobie realizm dźwięku na najwyższym poziomie z luksusowym wykonaniem, oferując niezrównane wrażenia akustyczne.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Korzystając z ponad czterdziestu lat doświadczenia w doskonaleniu technologii głośnikowych oraz inspiracji czerpanej z flagowej serii DALI KORE, RUBIKORE wprowadza szereg innowacji technologicznych. Wśród nich znajdziemy przetworniki SMC z technologią Clarity Cone™, cewki SMC-KORE™ oraz hybrydowe moduły wysokotonowe z nowymi, niskostratnymi kopułkowymi przetwornikami wysokotonowymi i bass-reflex Continuous Flare.

Te zaawansowane rozwiązania, połączone z wieloletnią ekspertyzą, gwarantują serii RUBIKORE wyjątkową wydajność i jakość dźwięku w szerokim zakresie częstotliwości zarówno w systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych. Kolumny RUBIKORE są dostępne w wykończeniach High Gloss Black, High Gloss Maroon, Natural Walnut i High Gloss White, które wyglądem tak samo zapierają dech w piersiach, jak ich brzmienie.

Ewolucja poprzez technologię KORE

Innowacje serii RUBIKORE są inspirowane zaawansowanymi technologiami z serii DALI KORE. Serce tych ulepszeń stanowią przetworniki nisko-średniotonowe w technologii Clarity Cone™, które zapewniają niezrównaną, naturalną klarowność tonów średnich bez sztucznych zabarwień. Dodatkowo, systemy magnesów DALI SMC minimalizują zniekształcenia i maksymalizują wydajność. Modele RUBIKORE 8 i 6 osiągają wyższą czystość dźwięku dzięki cewkom SMC KORE™, które znacząco redukują straty sygnału. Cała seria jest również wyposażona w wysokowydajne kondensatory Mundorf™.

Obudowy kolumn RUBIKORE 2, 6 i 8 wykorzystują porty Continuous Flare Reflex, aby maksymalizować wydajność, minimalizując przy tym turbulencje i hałas. Wszystkie modele serii RUBIKORE wprowadzają nowy niskostratny kopułkowy przetwornik wysokotonowy, który eliminuje użycie ferrofluidu w szczelinie magnesu, zapewniając wyższą rozdzielczość dźwięku w wysokich częstotliwościach.

Nieprzeciętna wydajność akustyczna

Seria RUBIKORE ustala nowe standardy dla szerokopasmowych głośników, oferując przetworniki nisko-średniotonowe SMC z papieru i włókna drzewnego, które zapewniają doskonałą wydajność. W połączeniu z hybrydowymi przetwornikami wysokotonowymi DALI i przetwornikami nisko-średniotonowymi, seria ta zapewnia niezwykłą szczegółowość i czystość wysokich tonów.

Ręcznie wykonane w Danii kolumny głośnikowe serii RUBIKORE są świadectwem bogatej duńskiej tradycji rzemieślniczej. Wyjątkowo usztywnione obudowy zapewniają solidną i obojętną akustycznie podstawę dla przetworników, łącząc elegancję i funkcjonalność.

Seria RUBIKORE została zaprojektowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnego domu w zakresie wysokiej jakości dźwięku, doskonale sprawdzając się zarówno w tradycyjnych, jak i wielokanałowych konfiguracjach. Znakomita reprodukcja dźwięku o szerokim pasmie przenoszenia, RUBIKORE zapewnia wszystko, co potrzebne do niezapomnianych wrażeń dźwiękowych.

Przegląd serii RUBIKORE

Kolumny podłogowe RUBIKORE 8 i RUBIKORE 6:

Nowe kolumny podłogowe RUBIKORE 8 i RUBIKORE 6 wykorzystują zaawansowane technologie inspirowane przez DALI KORE. Model RUBIKORE 8 jest wyposażony w trzy 6½-calowe przetworniki nisko-średniotonowe SMC z podwójnym magnesem, wykonane z papieru i włókna drzewnego w technologii Clarity Cone™, natomiast RUBIKORE 6 dysponuje dwoma takimi przetwornikami. Membrany te zapewniają naturalną czystość tonów średnich, pozbawioną sztucznych podbarwień, a systemy napędowe DALI SMC minimalizują zniekształcenia i straty. Obydwa modele posiadają porty bass-reflex Continuous Flare, które maksymalizują efektywność przy jednoczesnym zmniejszeniu turbulencji i szumów. Ponadto, obie kolumny są wyposażone w nowy niskostratny kopułkowy przetwornik wysokotonowy, inspirowany hybrydową sekcją wysokotonową EVO-K z kolumn DALI KORE, który nie zawiera ferrofluidu w szczelinie magnesu i zapewnia najwyższą rozdzielczość w zakresie wysokich częstotliwości. RUBIKORE 8 cechuje się zrelaksowanym brzmieniem, dużą skalą, szeroką dyspersją, niskimi stratami i jakością dźwięku optymalną dla wzmacniaczy. RUBIKORE 6 jest idealny dla ambitnych systemów stereo i kina domowego w średnich i większych pomieszczeniach, oferując dużą wszechstronność instalacyjną w swojej kompaktowej konstrukcji podłogowej.

Podstawkowe kolumny głośnikowe RUBIKORE 2:

RUBIKORE 2 przenosi zaawansowaną technologię DALI KORE do kompaktowego głośnika podstawkowego. Zaprojektowany z myślą o wysokiej jakości dźwięku w mniejszych pomieszczeniach, łączy w sobie nowy 6½-calowy przetwornik nisko-średniotonowy SMC z podwójnym magnesem i membraną z włóknem drzewnym w technologii Clarity Cone™ z lekkim kopułkowym przetwornikiem wysokotonowym zaprojektowanym przez DALI, który charakteryzuje się bardzo niską stratą. Efektem jest wyjątkowa, szeroka dyspersja i precyzyjny dźwięk nawet w najmniejszych przestrzeniach odsłuchowych.

Ścienne kolumny głośnikowe RUBIKORE ON-WALL:

RUBIKORE ON-WALL wprowadza zasady niskich strat i szerokiej dyspersji DALI do naściennej konstrukcji o ogromnej wszechstronności. Zaprojektowany zarówno dla tradycyjnego stereo, jak i kina domowego, jest równie sprawny w odtwarzaniu dźwięku tła, jak i zapewnianiu głębokiego zanurzenia w muzyce czy filmach. Łączy 6½-calowy przetwornik nisko-średniotonowy SMC z obracanym, hybrydowym przetwornikiem wysokotonowym DALI, zapewniając wyjątkowo niską stratność, optymalizację dla wzmacniaczy i szeroką dyspersję dźwięku, bez względu na zastosowanie w stereo, kanale centralnym czy surround.

Kolumny głośnikowe kina domowego RUBIKORE CINEMA LCR:

RUBIKORE CINEMA to najwyższej klasy kolumna głośnikowa do kina domowego DALI, zapewniająca wysoką wydajność dla lewego, centralnego i prawego kanału. Dzięki kompaktowej obudowie montowanej na półce lub stojaku oraz obracanym hybrydowym przetwornikiem wysokotonowym DALI, RUBIKORE CINEMA może być instalowana zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Umożliwia to zastosowanie tego samego głośnika zarówno jako kolumny frontowej, jak i centralnej, zapewniając optymalne wrażenia odsłuchowe. Oprócz obracanej, hybrydowej kopułki i planarnego przetwornika wysokotonowego, RUBIKORE CINEMA wykorzystuje membranę przetwornika nisko-średniotonowego w technologii Clarity Cone™, która zapewnia naturalną czystość średnich tonów, wolną od podbarwień. Podwójne systemy napędów DALI SMC minimalizują zniekształcenia i straty przetwornika, a całość dopełniają audiofilskie kondensatory Mundorf™, aby jeszcze bardziej zmniejszyć straty.

Seria DALI RUBIKORE będzie dostępna od czerwca w następujących cenach:

RUBIKORE 8 – 15 499 zł/szt.
RUBIKORE 6 – 10 999 zł/szt.
RUBIKORE 2 – 5 799 zł/szt.
RUBIKORE ON-WALL – 6 599 zł/szt.
RUBIKORE CINEMA – 8 799 zł/szt.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe