agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Dashcam TrueCam M5 WiFi - naciśnij i jedź

Dashcam TrueCam M5 WiFi - naciśnij i jedź

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2019-10-09 05:45:21

Twórca kamerek samochodowych DashCam TrueCam przygotował kolejny model kamery, która będzie idealnym towarzyszem podczas podróży. Model M5 WiFi sprawdzi się nie tylko na wakacjach, ale przede wszystkim podczas codziennego korzystania z auta. Jego największą zaletą jest doskonała optyka Sony, jakość nagrywania w rozdzielczości Full HD - nawet w nocy, praktyczny i niezawodny uchwyt magnetyczny do łatwego mocowania i demontażu oraz Wi-Fi do bezprzewodowego przesyłania wideo. Kamerę można konfigurować i obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Wideorejestrator DashCam TrueCam M5 WiFi zapisuje wideo w rozdzielczości Full HD (1920x1080p) z częstotliwością klatek do 30 fps. Użytkownik może zatem uzyskać materiał w doskonałej jakoś, który w razie wypadku może posłużyć jako dowód w sprawie.

Do mocowania kamerki DashCam TrueCam M5 WiFi wykorzystany został innowacyjny uchwyt magnetyczny, który można na stałe przymocować do przedniej szyby. Silny magnes sprawia, że kamerka pewnie i stabilnie trzyma się konstrukcji; nawet podczas ostrzejszych manewrów zostanie na swoim miejscu. Samo mocowanie i demontaż kamery to kwestia chwili, wystarczy do tego jedna ręka! Takie samo zastosowanie znajdziemy w przypadku filtra polaryzacyjnego, który eliminuje odbicia światła. Przymocowany został on do obiektywu za pomocą magnesu. Jest to zdecydowanie wygodniejsza i szybsza forma montażu, niż w przypadku mocowania bagnetowego. Do zestawu można również dokupić moduł GPS, który rejestruje lokalizację i prędkość z jaką porusza się auto. Ponadto, jest wyposażony we współrzędne radarów z 36 krajów świata.

W uchwycie trzymającym kamerkę DashCam TrueCam M5 WiFi znajduje się również gniazdo zasilania, które za pomocą kabla dostarcza energię z poziomu zapalniczki samochodowej. 

Bardzo ważną cechą wideorejestratora DashCam TrueCam M5 WiFi jest jego wykonanie. Kamerka została pokryta czarnym, matowym materiałem eliminującym niechciane odbicia promieni słonecznych, które mogą dekoncentrować kierowcę.

Kamera TrueCam M5 WiFi może pochwalić się doskonałą optyką Sony, która rejestruje materiały wideo, a ujęcia mają kąt 150°. Nawet w rozdzielczości Full HD M5 WiFi nagrywa z prędkością 30 klatek na sekundę, co sprawia, że każde ujęcie jest ostre i bardzo dobrze czytelne. Dotyczy to również filmowania w nocy, a dzięki funkcji WDR (Wide Dynamic Range) aparat bardzo szybko dostosowuje się do zmian oświetlenia.

Kamerę samochodową TrueCam M5 WiFi można sparować z telefonem komórkowym za pomocą Wi-Fi. Dzięki temu można ją łatwo kontrolować z poziomu aplikacji mobilnej. Dostarczona przez producenta dedykowana aplikacja pozwala nie tylko na zmianę parametrów kamerki, ale również organizację zapisanych materiałów i pobieranie ich bezpośrednio na pamięć telefonu. Dzięki wbudowanemu czujnikowi G-Sensor, w przypadku, gdy kamerka wyczuje wstrząs lub uderzenie automatycznie zapisuje dany materiał zaznaczając go, co oznacza, że jest on bezpieczny w pamięci urządzenia i nie zostanie usunięty. Podczas postoju kamera M5 może pracować w trybie czuwania, a gdy wyczuje chociaż najmniejsze stuknięcie od razu zaczyna nagrywać materiał. Z nagrania można wyśledzić złodzieja lub informacje o tym, kto rozbił samochód. Oczywiście możesz dowolnie edytować długość nagranych filmów. Jeśli Twój telefon współpracuje z systemem audio-nawigacyjnym samochodu, ustawienia kamerki można zmieniać przy pomocy ekranu dotykowego znajdującego się w aucie.

Kamerka DashCam TrueCam M5 WiFi została wyposażona w superkondensator, który zastąpił standardową baterię. Jest to ważna zmiana i niesamowita zaleta w stosunku do innych kamer samochodowych. Superkondensator lepiej radzi sobie z dużymi zmianami temperatury, jest bardziej niezawodny i bezpieczniejszy, a jego żywotność jest kilka razy dłuższa niż ta u dotychczas używanych akumulatorów.

DashCam TrueCam M5 WiFi posiada czytelny, 2-calowy wyświetlacz TFT o szerokim kącie widzenia. Mimo, że z reguły materiały z kamerki wyświetla są na ekranie telefonu, to jednak wbudowany wyświetlacz jest w stanie posłużyć za zdecydowanie szybszy dostęp do materiałów dowodowych czy funkcji kamerki. Użytkownik z łatwością może go wyłączyć w dowolnym momencie. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków funkcyjnych znajdujących się obok wyświetlacza.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe