agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Deco X50 - nowy system WiFi mesh w standardzie WiFi 6 od TP-Link

Deco X50 - nowy system WiFi mesh w standardzie WiFi 6 od TP-Link

INNE / Internet / 2022-02-25 14:56:51

Zanikający sygnał sieci bezprzewodowej i zbyt długie buforowanie bywają niezwykle irytujące. Problemy związane z martwymi strefami WiFi często pojawiają się w wielopiętrowych domach czy  dużych mieszkaniach. Prostym rozwiązaniem może być najnowszy w portfolio TP-Link system mesh z obsługą technologii WiFi 6 – Deco X50. Jeśli sieć WiFi nie dociera do niektórych pomieszczeń lub jest za słaba, żeby sprawnie transmitować dane, zakup Deco będzie doskonałym pomysłem.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Model X50, tak jak inne urządzenia z rodziny Deco, pozwala na zbudowanie wydajnej sieci WiFi w dużym mieszkaniu lub jednorodzinnym domu. Wystarczy połączyć bezprzewodowo minimum dwa współpracujące ze sobą urządzenia Deco, by stworzyć jednolitą sieć WiFi o wysokiej przepustowości na terenie całego domu. Deco X50 wyposażone jest w zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, które na bieżąco analizują zachowania użytkowników, ilość i standard WiFi podłączonych urządzeń klienckich i uczą się środowiska sieciowego, w celu zapewnienia optymalnej ścieżki transmisji danych w każdym momencie. Z kolei implementacja protokołów roamingowych 802.11k/v/r gwarantuje, że podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet użytkownika płynnie przełączy się pomiędzy jednostkami Deco, bez przerywania transferu.

Deco X50 pracuje w standardzie WiFi 6 i oferuje prędkości transmisji bezprzewodowej sięgające łącznie aż do 3000 Mb/s w dwóch pasmach: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. W najnowszym meshu od TP-Link zastosowano szereg technologii wspomagających pracę WiFi, takich jak wsparcie dla kanału o szerokości 160 MHz, OFDMA oraz MU-MIMO, dzięki którym użytkownik otrzymuje zwiększoną wydajność i możliwość transmisji danych do jeszcze większej liczby urządzeń w tym samym czasie. Z kolei technologia Beamforming oraz kolorowanie BSS pozwalają na znaczne zwiększenie zasięgu i redukcję zakłóceń generowanych przez sieci bezprzewodowe w sąsiedztwie, co przekłada się na większą stabilności połączeń WiFi.

Dzięki aż trzem gigabitowym portom Ethernet w każdym urządzeniu Deco X50 umożliwia również budowę szybkiej sieci przewodowej. To rozwiązanie pozwoli łatwo przyłączyć do naszej sieci urządzenia nie wyposażone w kartę sieciową WiFi, takie jak komputery stacjonarne, smart TV czy też konsole do gier. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeShield, w skład której wchodzi m.in. ochrona sieci oraz podłączonych urządzeń IoT, rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej oraz mechanizm QoS.

Konfiguracja i zarządzanie Deco X50 są banalnie proste. Wystarczy wyjąć urządzenie Deco z pudełka, zainstalować na smartfonie dedykowaną aplikację w języku polskim i zastosować się do wyświetlanych wskazówek. Resztą zajmie się aplikacja Deco. System  może być także zarządzany za pomocą Amazon Alexa.

Nowy model został objęty trzyletnią gwarancją producenta. Cena za komplet dwóch jednostek Deco X50 to ok. 1100zł, natomiast zestaw trzech urządzeń kosztuje ok. 1600zł.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe