agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Dostawca procesorów Qualcomm nowym partnerem PUBG Mobile World League

Dostawca procesorów Qualcomm nowym partnerem PUBG Mobile World League

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2020-08-31 17:38:19

PUBG Mobile World League (PMWL), czyli największa liga e-sportów mobilnych gry PUBG nawiązała właśnie współpracę z Qualcomm Technologies, który został jej głównym sponsorem. Qualcomm to firma zajmująca się dostarczaniem procesorów do telefonów komórkowych, smartwatchów, urządzeń WiFi i innego sprzętu z zakresu elektroniki konsumenckiej.

Jak w oświadczeniu stwierdził James Yang, dyrektor PUBG Mobile Global Esports, Qualcomm Technologies to wiodący światowy innowator technologiczny. Ta firma jest szczególnie aktywna w rozwijaniu technologii telefonów komórkowych. Nowy Sezon Zero w grze PUBG ma być szczególnie ambitny i dlatego dobra łączność będzie szczególnie ważna w tej grze. Qualcomm jest jednym z najważniejszych graczy na rozwijającym się bardzo szybko rynku 5G, operując w skali globalnej.

Potwierdza to dyrektor marketingu Qualcomm, który twierdzi, że najnowszy projekt firmy - Snapdragon Elite Gaming, został zbudowany przez graczy, dla graczy. Technologia ta ma pozwolić na uzyskanie płynnej interakcji, znakomitej wydajności oraz ultra-realistycznej grafiki o szczegółach kinowych. A to wszystkie jest ważne zarówno dla profesjonalnych zawodników e-sportu, jak i casualowych graczy.

Czym jest PUBG i dlaczego Qualcomm może pomóc?

Amerykański Qualcomm to dostawca chipów do wielu urządzeń i jego procesory możemy znaleźć szczególnie w telefonach marek z Chin, takich jak Oppo i Xiaomi – a szczególnie w budżetowej serii Redmi tego ostatniego. Gry mobilne są z kolei bardzo popularne w Azji, ale coraz chętniej grają w nie gracze także ze Stanów Zjednoczonych i z Polski. Mamy u nas zresztą już pierwsze profesjonalne zespoły e-sportowe, które koncentrują się na grach mobilnych.

Jedną z najbardziej popularnych gier na telefony, która rozgrywana jest na wirtualnych arenach jest właśnie PUBG. Jest to skrót nieco przydługiej nazwy Player Unknown’s Battlegrounds która jest survivalową strzelanką o otwartym świecie, dostępną na komputery, konsole i smartfony. Cieszy się ona popularnością dzięki dużej ilości graczy, którzy jednocześnie rywalizują i prostej, ale wciągającej rozgrywce. Doceniony jest tu poza tym system craftingu oraz duża liczba ekwipunku do zebrania. To jedna z najlepiej sprzedających się gier online w historii. W serwisie Steam sprzedano jej 30 milionów egzemplarzy, natomiast w szczycie na serwerach potrafi jednocześnie grać do 3 milionów osób.

 Gra jest niezwykle efektowna, dzięki czemu streamy najbardziej popularnych graczy na Twitchu przyciągają miliony widzów. Gry online doceniane są oprócz tego przez osoby obstawiające zakłady bukmacherskie.  E-sport staje się coraz bardziej popularny i zakłady na te rozgrywki można obstawiać u legalnych bukmacherów takich jak PZBuk. Jest to ciekawa odskocznia od futbolu czy wyścigów konnych. Wysokiemu poziomowi e-sportu sprzyja jego profesjonalizacja oraz pozyskiwanie tak mocnych sponsorów jak Qualcomm.

Sezon Zero, którego sponsorem został Qualcomm będzie miał dużą pulę nagród, wynoszącą aż $850 000 dolarów, czyli aż ponad 3 miliony złotych. O tą niebagatelną kwotę powalczy 40 drużyn z całego świata, używających nowej internetowej platformy Qualcomm SnapDragon Mobile Platform. Jak widać, rozwój e-sportu przenosi się także na telefony i tablety.

Pod względem wielkości puli nagród to jak na razie jeden z największych turniejów mobilnych, a to znakomita wiadomość dla smartfonowych graczy. PUBG to dominująca gra na tym niezwykle konkurencyjnym rynku, a Qualcomm dokonał znakomitej decyzji, rozpoczynając sponsoring tej ważnej ligi. Możemy się spodziewać, że do grona partnerów dyscyplin e-sportu mobilnego dołączy wkrótce jeszcze więcej globalnych marek z całego świata, prezentując graczom i kibicom swoje najnowsze produkty.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe