agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin

Drukarki HP z funkcją ePrint jako pierwsze współpracują z usługą Google Cloud Print

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2011-04-05 09:57:58

Firma HP ogłosiła dzisiaj, że użytkownicy usługi Google Cloud Print mogą drukować bezpośrednio na wszystkich drukarkach HP z funkcją ePrint, wykorzystując w tym celu każdą aplikację obsługiwaną przez Google Cloud Print na dowolnym komputerze lub smartfonie. Gama drukarek HP podłączonych do sieci i przystosowanych do działania w chmurze, przeznaczonych do domu i biura, jako pierwsza współpracuje z usługą Google Cloud Print bez dodatkowej konfiguracji.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Połączenie Google Cloud Print oraz drukarek HP ePrint sprawia, że druk z dowolnej aplikacji webowej, mobilnej lub tradycyjnej, zgodnej z Google Cloud Print, jest bardziej intuicyjny, przystępny i użyteczny. Wyeliminowano konieczność stosowania sterownika bądź łączenia komputera z drukarką. Aplikacje, które są obecnie zgodne z Google Cloud Print, to m.in. Gmail for Mobile, Google Docs for Mobile i Chrome OS, a wkrótce do listy dołączą produkty zewnętrznych firm.

„Dla HP jest bardzo ważne, aby nasi klienci mogli łatwo drukować z każdego miejsca i w sposób dla nich najodpowiedniejszy” - powiedział Stephen Nigro, starszy wiceprezes, Imaging and Printing Group, HP. „Dzięki funkcji HP ePrint oraz drukarkom przystosowanym do działania w chmurze usługa Google Cloud Print pokazuje swoje najlepsze oblicze.”

Użytkownicy muszą tylko dodać do konta Google unikalny adres email drukarki HP Photosmart, Officejet lub LaserJet Pro z funkcją ePrint. Pozwala to w prosty i bezpieczny sposób drukować z aplikacji Google do wybranych urządzeń HP.

„Użytkownicy masowo sięgają po aplikacje webowe i mobilne, które dzięki usłudze Google Cloud Print zyskują pełnowartościowe funkcje wydruku” - powiedział Mike Jazayeri, dyrektor ds. rozwoju produktów, Google. „Bardzo się cieszymy, że HP wprowadza na rynek pierwszą generację drukarek przystosowanych do działania w chmurze. Wprawdzie drukowanie poprzez chmurę jest możliwe z użyciem dowolnej drukarki podłączonej do komputera PC, ale skorzystanie z odpowiednio przystosowanego urządzenia czyni ten proces dużo łatwiejszym i bardziej intuicyjnym.”

„Cały proces bezprzewodowego drukowania z wykorzystaniem technologii HP ePrint jest przy tym bardzo bezpieczny. Chronią go najnowsze filtry anyspamowe i programy antywirusowe” - dodał Paweł Polok, Dyrektor Generalny Działu Druku i Przetwarzania Obrazu (IPG) w HP Polska. „Ponadto każdy użytkownik może stworzyć przez internetowe centrum zarządzania HP ePrint Center listę bezpiecznych nadawców, czyli adresów e-mail, od których tylko i wyłącznie drukarka HP będzie akceptowała wiadomości do druku. W przypadku jakiegokolwiek podejrzenia o nieprawidłowość możemy z miejsca anulować dany wydruk albo wygenerować za pośrednictwem wspomnianego serwisu nowy unikalny adres e-mail drukarki”.

Tak proste i bezpieczne rozwiązanie procentuje wymiernymi korzyściami. Zaczynając od mamy, która chce wydrukować rysunek syna z iPada, a kończąc na dyrektorze, który jadąc pociągiem wysyła prezentację z telefonu Blackberry, aby wydrukować ją i odebrać w biurze. Usługa HP ePrint umożliwia użytkownikom drukowanie z dowolnego miejsca i o każdej porze. Pełna lista drukarek HP zgodnych z Google Cloud Print i więcej informacji o funkcji HP ePrint znajduje się na stronie http://www.hp.com/united-states/campaigns/hp-eprint-google-cloud-print/
 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe