agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Dzbanek Electrolux Aqua Sense

Dzbanek Electrolux Aqua Sense

MAŁE AGD / Produkty dla gastronomii / 2012-03-22 09:49:00

Bieżąca woda jest jednym z najcenniejszych zasobów w naszych domach. Niestety, w wielu regionach woda z kranu nie nadaje się bezpośrednio do picia. Filtrując ją w nowym dzbanku Aqua Sense otrzymamy czystą, zdrową i smaczną wodę, którą możemy bez obaw pić lub wykorzystywać do gotowania. Do tego technologia PUREADVENTAGE co najmniej dwukrotnie przyspiesza proces filtracji. Dzbanek Aqua Sense został tak zaprojektowany, aby można go było przechowywać na półce na drzwiach chłodziarki.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Zanim stworzono dzbanek Electrolux Aqua Sense, sprawdzono, dlaczego oczyszczamy wodę. Okazało się, że filtrujemy wodę z kilku powodów, z czego najważniejszy jest czynnik ekonomiczny - nie chcemy kupować wody w sklepach, skoro mamy wodę w kranie. Istotna okazała się również troska o środowisko i negatywne podejście do plastikowych butelek. Mówiąc o dostępnych dzbankach na wodę, konsumenci skarżyli się na czas potrzebny do filtrowania wody oraz mało atrakcyjny wygląd dzbanka. Wyniki tych badań zainspirowały Electrolux do zaprojektowania eleganckiego, innowacyjnego dzbanka wyposażonego w wyjątkowo szybki system filtracji.

Coraz bardziej świadomie troszczymy się o środowisko. W wielu krajach kupowanie wody w butelkach nie jest postrzegane jako ekologiczne. Okazało się, iż do produkcji butelki wody mineralnej potrzebne jest 2 000 razy więcej energii niż niezbędne byłoby do uzyskania takiej samej ilość wody z kranu. Co gorsza, aż 69 % plastikowych butelek po wodzie jest wyrzucanych do kosza i nie są one poddawane procesowi przetwarzania.

Innowacyjna technologia PureAdvantage

Przy produkcji innowacyjnego i unikalnego filtra PureAdvantage wykorzystano 4-stopniową technologię filtracji 3M. Najpierw filtr usuwa kamień i substancje, które wpływają na smak i zapach wody, tj. chlor czy inne zanieczyszczenia organiczne. Usuwane są również niektóre metale ciężkie (jak miedź czy ołów) oraz pestycydy. Potem następuje filtracja z wymianą jonów, filtracja z aktywacją węgla oraz końcowa filtracja. Nowa technologia czyszczenia zapewnia szybszą filtrację niż podobne filtry o tej samej, wysokiej jakości. Każdy filtr PureAdvantge może oczyścić ok. 150 l bieżącej wody i powinien być regularnie wymieniany (po ok. 30 dniach). O konieczności wymiany informuje umieszczony na dzbanku wskaźnik LED.

Dzbanki Aqua Sense 1000 dostępne są w czterech kolorach: czerwonym, śnieżnej bieli, morskim i hebanowej czerni.

  • Cena brutto: 134.97 PLN

* W 1992 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 22 marca Światowym Dniem Wody, który ma na celu zwrócenie uwagi na niewystarczające zasoby niezbędnej do życia wody pitnej. Już teraz, jak szacuje WHO, prawie 800 milionów ludzi na Ziemi nie ma dostępu do czystej wody lub choruje z powodu spożywania wody skażonej. W przyszłości sytuacja może stać się jeszcze bardziej dramatyczna. Dlatego rozsądne gospodarowanie wodą i propagowanie idei jej oszczędzania staje się priorytetem.

źródło: electrolux/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe