agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
EKO-zmywarki Amica – sposób na obniżenie rachunków jeszcze przed świętami

EKO-zmywarki Amica – sposób na obniżenie rachunków jeszcze przed świętami

DUŻE AGD / Zmywarki / 2023-11-15 11:28:14

Małymi krokami zbliżają się święta – czas, który kojarzy się nie tylko z wyjątkową atmosferą, lecz także większymi wydatkami. Prezenty dla najbliższych, zakup świątecznych ozdób, przygotowanie kolacji, a wreszcie większe zużycie wody i energii elektrycznej – wszystkie te czynniki w istotny sposób wpływają na domowy budżet. Na przykładzie EKO-zmywarek marka Amica pokazuje, że każdy może w prosty sposób oszczędzać – i to przez cały rok.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

 Analizując swoje finanse, zwracamy uwagę głównie na duże, jednorazowe wydatki. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z faktu, jak bardzo na nasz budżet wpływają codzienne obowiązki. Zmywając ręcznie naczynia, zużywamy ogromne ilości wody, a jednocześnie tracimy sporo czasu. Wybierając zmywarkę o niskiej efektywności energetycznej, ryzykujemy wyższe rachunki za prąd. Detale mają ogromne znaczenie dla naszego portfela. Jednak aby je zauważyć, konieczne jest spojrzenie na nie z nieco dłuższej perspektywy czasowej – mówi Małgorzata Fuszpaniak, menadżer ds. komunikacji kategorii w Grupie Amica.

Oszczędność nie tylko od święta

Choć dawniej ręczne mycie naczyń uchodziło za bardziej ekologiczne niż zmywarka, dziś już wiadomo, że jest zupełnie odwrotnie. Przeciętne urządzenie zużywa w trakcie jednego cyklu 10-15 litrów wody – to około 10 razy mniej niż w trakcie zmywania tego samego kompletu naczyń w zlewie. W perspektywie roku daje to oszczędność na poziomie niemal 25 tys. litrów. Dokładne dane zależą jednak od technologii i funkcjonalności konkretnego modelu zmywarki. W przypadku EKO-zmywarek Amica skorzystanie z Programu Save+5,4l w połączeniu z zastosowaniem zbiornika ReWater Tank ogranicza zużycie wody o 1000 litrów rocznie w porównaniu do zwykłych urządzeń. Ilość ta wystarczyłaby do podlania roślin w domu nawet przez kilkanaście miesięcy.

EKO-zmywarki Amica to także oszczędność prądu, co w czasach wysokiej inflacji jest na wagę złota. Szacunki APPLiA pokazują, że sprzęty AGD odpowiadają za ponad połowę zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym. To zatem głównie one wpływają na wysokość rachunków, a mimo to większość osób nadal korzysta z urządzeń o niskiej efektywności energetycznej. EKO-zmywarki Amica posiadają klasę energetyczną B, co oznacza, że zużywają o 69% mniej energii niż zmywarki z klasą energetyczną F. Dodatkowo dzięki Programowi Eco pozwalają zaoszczędzić 170 kWh energii rocznie, czyli dokładnie tyle, ile zużywa suszarka do włosów w trakcie 113 godzin pracy. Kontrolę wydatków umożliwia wskaźnik EcoBar, który informuje o szacunkowej ilości prądu i wody, którą wykorzysta wybrany program.

Więcej czasu dla bliskich

Ręczne zmywanie naczyń nie tylko wpływa na większe zużycie wody, lecz także jest długotrwałe – zajmuje przeciętnie pół godziny dziennie, czyli łącznie aż 8 dni w skali roku. Zmywarka pozwala zaoszczędzić ten czas, co jest szczególnie przydatne w okresie przedświątecznym, gdy liczba codziennych obowiązków zdecydowanie się zwiększa. Ale nie tylko wtedy – o wygodę warto zadbać każdego dnia. Opcji na zagospodarowanie dodatkowych 30 minut dziennie jest naprawdę wiele.

EKO-zmywarki Amica to potrójna oszczędność – mniejsze zużycie wody i energii elektrycznej, a także więcej czasu na odpoczynek i realizację swoich pasji każdego dnia. To ponadto szansa na obniżenie rachunków – dzięki ekologicznym rozwiązaniom każdy może ograniczyć zbędne wydatki!

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe