agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
EOS M3: możliwości serii EOS, kompaktowy korpus

EOS M3: możliwości serii EOS, kompaktowy korpus

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2015-02-06 08:59:00

Firma Canon prezentuje EOS M3 - kompaktowy aparat systemowy stworzony z myślą o fotografach, którzy oczekują wysokiej wydajności. Nowy model łączy kompaktowe wymiary z doskonałą jakością obrazu i poziomem kontroli, charakterystycznym dla lustrzanek Canon. EOS M3 został wyposażony w pierwszą 24,2 MP matrycę APS-C Canon oraz najbardziej zaawansowany procesor przetwarzania obrazu DIGIC 6, co zapewnia najwyższą jakość zdjęć i filmów. Dzięki nowej hybrydowej matrycy CMOS AF III i 49-punktowemu systemowi AF, aparat oferuje szybki autofocus, pozwalając uchwycić piękno ruchu. Intuicyjny układ przycisków i swoboda w zakresie wyboru obiektywu sprawiają, że ten kompaktowy aparat jest idealną propozycją dla zaawansowanych użytkowników.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

Dzięki wykorzystaniu 24,2 MP matrycy aparat zapewnia szczegółowy, bogaty w kolory obraz za każdym naciśnięciem spustu migawki - niezależnie od tego czy tworzona jest panorama miasta czy przyciągający spojrzenia portret. Szeroki zakres czułości 100-12800 ISO przekłada się na realistyczne, pozbawione szumów zdjęcia nawet w wymagających warunkach, np. gdy zapada zmierzch. EOS M3 został wyposażony w 49-punktowy system AF i innowacyjną technologię hybrydową CMOS AF III, która zapewnia, że fotografowany obiekt będzie ostry zawsze, gdy jest to potrzebne, np. podczas dokumentowania występu artystów ulicznych czy dzikich zwierząt na safari. Ustawianie ostrości jest do 6,1x szybsze w porównaniu do aparatu EOS M.

Pełna kontrola - design i obsługa charakterystyczne dla linii EOS

EOS M3 oferuje wszystko, co z konstrukcyjnego punktu widzenia najlepsze w serii EOS. Za sprawą nowego gripu aparat jest bardzo wygodny w obsłudze. Bezpośredni dostęp do opcji kontroli, takich jak np. pokrętło kompensacji ekspozycji, pokrętło głównych ustawień i programowalne przyciski, pozwala dopasować ustawienia do indywidualnego stylu fotografowania. Uzupełnieniem jest duży 7,5 cm (3”) - odchylany o 180 stopni w górę i 45 stopni w dół - ekran dotykowy LCD, który obsługiwany jest za pomocą gestów multi-touch. Dzięki niemu aparat zapewnia swobodę podczas fotografowania z różnej perspektywy. Ekran daje także dostęp do systemu dotykowego menu, który znany jest z lustrzanek cyfrowych.

Możliwość zaprogramowania własnych ustawień, gorąca stopka dla lamp błyskowych Canon oraz opcjonalny elektroniczny wizjer pozwalają dopasować aparat do preferencji fotografa. System mocowania EF-M daje dostęp do linii obiektywów, która obejmuje zarówno modele typu „pancake”, jak i zoomy. Dodatkowo, dzięki funkcji Creative Assist, aparat EOS M3 można kontrolować za pośrednictwem ekranu dotykowego. Zapewnia ona także podgląd efektów w czasie rzeczywistym, podczas fotografowania. Ustawienia, takie jak jasność, rozmycie tła, nasycenie kolorów, kontrast czy temperatura barwna można dowolnie zmieniać, a wybrane kombinacje zapisać i wykorzystać ponownie.

Piękne filmy

Początkujący twórcy filmów będę mogli rejestrować nagrania Full HD 24p, 25p lub 30p i w łatwy sposób dzielić się nimi, ponieważ można je zapisać w formacie MP4. Nowy, zaawansowany system Hybrid CMOS AF III zapewnia ciągły autofocus, dzięki któremu filmowane postacie lub obiekty zawsze będą wyraźne. Bardziej doświadczeni użytkownicy docenią dotykowy AF, który pozwoli wybrać odpowiedni obiekt na ekranie, nawet jeśli jest w ruchu. Tryb Manual Movie daje pełną kontrolę nad ustawieniami, takimi jak przysłona, czas otwarcia migawki czy ISO i zapewnia wspaniałe rezultaty.

Kontrola i udostępnianie

Za możliwością tworzenia pięknych fotografii idzie swoboda w zakresie zdalnej kontroli nad aparatem czy przesyłania zdjęć za pośrednictwem Wi-Fi lub NFC. Dzięki nowej aplikacji Camera Connect na urządzenia mobilne, która pozwala kontrolować najważniejsze ustawienia aparatu, zdalne fotografowanie z nietypowej perspektywy staje się przyjemnością. Za pośrednictwem NFC zdjęcia można przesyłać do urządzeń mobilnych, a korzystając z opcji automatycznej synchronizacji pliki mogą być wgrywane bezpośrednio do platformy Canon irista i tym samym chronione przed utratą.

EOS M3 - kluczowe cechy:

  • Wysoka wydajność i możliwości kreatywne
  • Szybki, czuły autofocus
  • Pełna kontrola nad ustawieniami
  • Filmy równie kreatywne, jak zdjęcia
  • Zdalna kontrola i przesyłanie zdjęć za pośrednictwem Wi-Fi

źródło: canon/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe