agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Ergonomia użytkowania stron oraz aplikacji bukmacherskich z perspektywy użytkownika

Ergonomia użytkowania stron oraz aplikacji bukmacherskich z perspektywy użytkownika

INNE / Internet / 2022-06-01 14:09:10

Obstawianie online stało się dziś standardem. Miłośnicy zakładów sportowych już od dłuższego czasu nie muszą udawać się do stacjonarnej placówki w celu złożenia kuponu. Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń mamy w zasięgu ręki dzięki świetnie przygotowanym stronom domów bukmacherskich. Wiele z nich posiada także własne aplikacje mobilne pozwalające na pełną obsługę, od założenia konta, poprzez weryfikację tożsamości i zarządzanie saldem, na streamingach wydarzeń live i wypłacie wygranej skończywszy. Przyjrzyjmy się kilku rozwiązaniom, które spowodowały, że zakłady bukmacherskie online wypierają w 2022 roku stacjonarnych bukmacherów.

Układ strony: dyscypliny, statystyki i inne elementy

Po wejściu na stronę nowoczesnego, legalnego bukmachera online wita nas menu główne. Z tego poziomu mamy dostęp do wszystkich zakładów bukmacherskich i dyscyplin, najczęściej są one wymienione w wąskim pasku po lewej stronie. Najpopularniejsze sporty (z reguły piłka nożna) rozpoczynają listę, niżej mamy mniej popularne dyscypliny (boks, hokej, tenis, siatkówka, MMA, e-sporty itp.). Kliknięcie w każda z nich prowadzi nas do konkretnych lig lub konkursów takich jak mistrzostwa świata lub puchary ligowe. Solidny bukmacher oferuje typerom kilkadziesiąt sportów do wyboru. Uzupełnieniem ofert są wydarzenia nie związane ze sportem, choćby ze świata polityki.

Dostęp do statystyk i analiz pozwala graczom w tym samym oknie prześledzić wszystkie terminarze rozgrywek, tabele punktowe i składy drużyn ze wskaźnikami formy danych drużyn lub zawodników. Jest to nieocenione źródło informacji, które u stacjonarnego bukmachera wymagałoby umieszczenia ciągle aktualizowanych wydruków objętości książki telefonicznej! Tu zarysowuje się główna przewaga bukmacherów online: dostęp do danych każdy użytkownik ma w zasięgu ręki niezależnie od tego, czy korzysta z laptopa czy komputera stacjonarnego.

Złożenie kuponu

Gdy korzystamy z zakładów online jedno kliknięcie na wydarzenie oznacza złożenie kuponu. Tak, to takie proste! Wystarczy wybrać interesujące nas spotkanie, aby w polu po prawej stronie wyświetliły się dostępne kursy. W zależności od operatora kliknięcie w kurs od razu dodaje zakład do kuponu lub przenosi nas do szczegółowej listy wydarzeń przypisanych do danego meczu. Tu mamy pole do popisu, jeśli interesują nas zakłady na wiele wydarzeń w ramach jednego spotkania. Zarządzanie nimi z poziomu konta jest super proste. Jeśli nie posiadamy konta w danym serwisie, po zapisaniu kodu kuponu możemy złożyć go w placówce stacjonarnej np. Fortuna czy STS, lecz nie po to chyba odwiedzamy bukmachera online!

Płatności

Sekcja z płatnościami pozwala zarządzać budżetem. Tu mamy dostęp do historii naszych wydatków zaś dzięki licznym metodom płatności, w tym także kryptowalutom, BLIK i innym płatnościom błyskawicznym, możemy w mgnieniu oka zasilić konto. Wypłata wygranej jest równie prosta, pod warunkiem, że dopełniliśmy wymogów weryfikacji tożsamości. Także ta procedura nie wymaga wiele wysiłku, zwykle bowiem operatorzy umożliwiają przesłanie skanów podstawowych dokumentów za pomocą specjalnych formularzy na stronie.

Bonusy i promocje

Ta sekcja budzi sporo emocji - nic dziwnego, ponieważ oferty promocyjne online są często znacznie bogatsze niż w placówkach stacjonarnych. Bonusy powitalne, ubezpieczenia kuponów, cashbacki - te i inne atrakcje zgromadzono w jednym miejscu i gracz może z łatwością wybrać interesującą go promocję. Tu od razu zapoznamy się z ich regulaminami, które często liczą kilka ładnych stron.

Aplikacje mobilne

Pisząc o zakładach sportowych online nie sposób nie wspomnieć o aplikacjach mobilnych. Dziś każdy szanujący się operator posiada własną darmową apkę dla telefonów i tabletów z systemem Android i iOS, rzadziej Windows Phone. STS, Fortuna, Etoto Betfan, forBET czy Totolotek umożliwiają graczom korzystanie z apek. Wielu z nich oferuje specjalne bonusy za ich instalację - możemy dostać w zamian niewielkie bonusy od depozytów.

Bukmacherzy online- podsumowanie

Świat zakładów online rozwija się niezwykle dynamicznie i w tym krótkim artykule nie byliśmy w stanie wspomnieć o wielu technicznych nowinkach, które pozwalają graczom na wygodne śledzenie rozgrywek, komunikację z innymi graczami i oczywiście składanie zakładów. Jedno jest pewne - wejście bukmacherów do sieci zmieniło oblicze zakładów sportowych na zawsze.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe