agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Ferguson Ariva T75 - odbiornik telewizji naziemnej z obsługą h.265/HEVC 10bit i E-AC-3

Ferguson Ariva T75 - odbiornik telewizji naziemnej z obsługą h.265/HEVC 10bit i E-AC-3

SPRZĘT RTV / Odtwarzacze DVD / Blu-ray / 2021-12-08 13:17:57

Ferguson Ariva T75 to niedrogi odbiornik sygnału telewizji naziemnej w pełni zgodnego z najnowszymi wytycznymi Ministra Cyfryzacji dla standardu DVB-T. W niewielkiej i przyjemnej dla oka formie zamknięte zostały najnowsze technologie pozwalające na odbiór sygnału kodowanego kodekiem H.265/HEVC z 10-bitową głębią kolorów i obsługą przestrzennego dźwięku E-AC-3. 

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Możliwość sterowania odbiornikiem za pomocą pilota Bluetooth docenią wszyscy posiadacze niewielkiej ilości miejsca wokół telewizora – odbiornik można schować za telewizorem w akcesoryjnym (sprzedawanym osobno) uchwycie i nadal nim sterować bez potrzeby stosowania tzw. „oka” (czujnika podczerwieni umieszczanego w widocznym dla pilota miejscu).

Główne cechy odbiornika Ferguson Ariva T75:

 • Pilot Bluetooth pozwalający na swobodne zarządzanie nawet ukrytym odbiornikiem
 • Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)
 • Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p
 • Obsługa programowalnych timerów
 • Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
 • Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265 10bit i E-AC-3
 • Kompatybilny z systemami DVB-T/T2
 • W pełni zgodny z wytycznymi Ministra Cyfryzacji dla standardu DVB-T2

Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)

Ferguson Ariva T27 odbiera i wyświetla programy telewizji naziemnej nadawane w wysokich rozdzielczościach HD i Full HD (720p i 1080p).

Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080p

Prócz natywnej obsługi kanałów wysokiej rozdzielczości HD i Full HD, Ferguson Ariva T75 potrafi automatycznie dostosować kanały nadawane w niższej rozdzielczości do wyświetlania w wysokiej rozdzielczości. Proces skalowania (upscalingu) obrazu odbywa się za pomocą wspomagania sprzętowego i postprocesingu ulepszającego jakość obrazu, dzięki czemu Użytkownik może cieszyć doskonałą jakością obrazu nawet materiałów niskiej jakości.

Obsługa programowalnych timerów

Dzięki obsłudze programowalnych timerów Użytkownik ma możliwość programowania zachowania odbiornika, dzięki czemu może na przykład nagrywać programy podczas swojej nieobecności lub wyłączać urządzenie o określonej przez siebie godzinie.

Obsługa teletekstu i napisów ekranowych

Ferguson Ariva T75 obsługuje popularny format teletekstu a także umożliwia wyświetlanie napisów ekranowych dostarczanych z programem telewizyjnym lub multimediami.

Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265 10bit i E-AC-3

Ferguson Ariva T75 obsługuje wszystkie popularne standardy kodowania telewizji naziemnej, dzięki czemu stanowi uniwersalny odbiornik, który można używać na terenie całej Unii Europejskiej a także w wielu krajach poza jej obrębem. Na uwagę zasługuje sprzętowa implementacja dekodowania materiałów kodowanych kodekiem HEVC/H.265 10bit, co nie jest normą w odbiornikach telewizji naziemnej tej klasy.

Kompatybilność z systemami DVB-T/T2

Szeroka kompatybilność z systemami DVB-T/T2 pozwala odbiornikowi na bycie jednym z najbardziej wszechstronnych urządzeń na rynku, skierowanym do Użytkowników w różnych krajach. Elastyczność w obsłudze standardów nadawania bezpłatnej telewizji naziemnej to jeden z podstawowych czynników dużej popularności odbiornika w kraju i za granicą.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe