agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Firma HP w polskim sercu esportowego świata prezentuje najlżejszego laptopa w swoim portfolio gamingowym  14-calowy kompaktowy i wydajny sprzęt już wkrótce dostępny będzie także w Polsce!

Firma HP w polskim sercu esportowego świata prezentuje najlżejszego laptopa w swoim portfolio gamingowym 14-calowy kompaktowy i wydajny sprzęt już wkrótce dostępny będzie także w Polsce!

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2024-02-14 10:54:56

Podczas tegorocznych Intel Extreme Masters w Katowicach, firma HP Inc. zaprezentowała nowego laptopa OMEN Transcend 14 z systemem audio i peryferiami od HyperX. Sprzęt miał niedawno swoją globalną premierę na międzynarodowych targach CES 2024. Laptop gamingowy, który wkracza właśnie do Polski, stanowi odpowiedź dla wymagających graczy, szukających wydajnych urządzeń i kompleksowych rozwiązań.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Wszechstronność i wielozadaniowość, czyli granie i praca bez żadnych ograniczeń

Żyjemy w czasach, gdzie komputer czy laptop ma za zadanie spełniać wiele potrzeb jednocześnie. Jak wynika z raportu „Różne twarze polskiego gracza. 2023”[i] wykonanego na zlecenie HP Inc Polska dla ponad 60% badanych głównym celem używania komputera jest praca oraz nauka. Równie często wykorzystywany jest do celów rozrywkowych: oglądania filmów i słuchania muzyki. Prawie połowa ankietowanych wskazała również, że sięga po komputer, by grać w ulubione gry.

Firma HP Inc. mocno rozwija portfolio urządzeń gamingowych w kierunku hybrydowych i kompleksowych rozwiązań, w zgodzie z oczekiwaniami użytkowników. Nowoczesne komputery powinny być wszechstronne i taki właśnie jest nowy OMEN Transcend 14 od HP. Połączenie bardzo wydajnych komponentów z kompaktowym rozmiarem sprawia, że sprzęt sprawdzi się zarówno u profesjonalistów, którzy po pracy potrzebują nieco „casualowej” rozrywki, jak i zapalonych graczy, którzy z powodzeniem będą go mogli wykorzystać do codziennych obowiązków zawodowych czy na studiach.

Dzięki wyświetlaczowi OLED 2,8K 120 Hz VRR z certyfikatem IMAX Enhanced, OMEN Transcend 14 świetnie oddaje ostrość i rzeczywiste barwy obrazu. Z kolei niskie opóźnienie matrycy i wysoka wartość odświeżania przekłada się na płynną i niezakłóconą rozgrywkę.[ii] Kompaktowa konstrukcja ważąca jedynie 1637 g pozwala na wygodne zabranie laptopa w podróż i umożliwia zdalne wykonywanie obowiązków czy rozgrywkę np. podczas jazdy pociągiem. Duży komfort i niezawodność zapewnia opcja szybkiego ładowania dzięki ładowarce USB-C o mocy 140 W.[iii]

Zastosowanie procesora Intel® Core™ Ultra 9 185H[iv] i grafiki NVIDIA® GeForce® RTX™ 4070 sprawia, że gracze mogą uruchamiać na nim najnowsze produkcje lub obsługiwać wymagające programy graficzne. Internetowi twórcy mogą wykorzystać jednostkę NPU urządzenia i wtyczki OpenVINO™ dla studia OBS, aby strumieniowanie i rozgrywka przy zwiększonej, nawet o 24,6% liczbie klatek na sekundę (FPS)[v], były jeszcze płynniejsze. W pełni automatyczna, dynamiczna częstotliwość odświeżania (DRR) w OMEN Gaming Hub pozwala na responsywną rozgrywkę bez zakłóceń, a to głównie za sprawą automatycznego przełączania między różnymi częstotliwościami odświeżania (w zależności od zawartości i trybu zasilania). Może to wydłużyć czas pracy na baterii nawet o 7%, a w trybie ECO nawet do 20%.

Dodatkowo wspierany technologią Intela[vi], 14-calowy laptop posiada najlepszy system chłodzenia w tego typu urządzeniach. Konstrukcja obudowy w połączeniu z komorą parową pozwala na odprowadzanie ciepła bezpośrednio przez tylne otwory wentylacyjne, tak, by komputer nie nagrzewał się podczas pracy czy gry.

OMEN Transcend 14 oferuje również lokalne możliwości sztucznej inteligencji dzięki procesorom Intel® i NVIDIA®, jak i wbudowaną sztuczną inteligencję z Otter.ai. Pozwala ona na transkrypcję na żywo i napisy w czasie rzeczywistym podczas spotkań lub zajęć oraz zapisywanie transkrypcji dźwięku i notatek generowanych przez sztuczną inteligencję[vii].

Czysty dźwięk, precyzja i personalizacja

Peryferia są nieodłącznym elementem, który wpływa na jakość pracy i doświadczanie rozrywki, dlatego HyperX i OMEN rozwijają swoje portfolio tak, by oferować kompleksowe rozwiązania.

Bezproblemowa łączność jest kluczową częścią doświadczenia każdego bezprzewodowego zestawu słuchawkowego gracza. Jako uzupełnienie pierwszych gamingowych laptopów z wbudowanym modułem do intuicyjnego parowania urządzeń audio i rozwiązaniem o bardzo niskim opóźnieniu (ULL), OMEN Transcend 14 wysoko podnosi poprzeczkę. Jest pierwszym gamingowym laptopem z łącznością ULL 2,4 GHz, obsługiwaną przez HyperX Cloud III Wireless Headset.[viii] Dzięki temu gracze mogą łatwo przełączać się między komputerem, a konsolą. Prosta konfiguracja pozwala każdemu już od samego początku zagłębić się w wirtualnym świecie gier z wyjątkowo realistycznym dźwiękiem.

W swoim portfolio HyperX posiada peryferia dla graczy i profesjonalistów: klawiatury, myszki czy kontrolery, dzięki którym mogą oni lepiej doświadczać wirtualnej rozrywki i stworzyć własny, w pełni dopasowany do swoich potrzeb, świat gier.

Omen i Hyperx z Riot Games: od graczy dla graczy

Wieloletnie doświadczenie Omen i HyperX skutkuje wprowadzaniem na rynek gamingowy zaawansowanych technologicznie produktów. Jest to zauważane nie tylko przez graczy, ale również całe środowisko gamingowe. Obie marki zostały oficjalnym partnerem technologicznym Riot Games, dzięki czemu mogą jeszcze lepiej zrozumieć, wspierać i docierać do graczy, którzy poszukują sprzętu i rozwiązań najwyższej jakości.

"Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z Riot Games" - powiedziała Josephine Tan, Senior Vice President & Division President of Gaming, HP Inc. "Najnowocześniejsza technologia łączy się z najbardziej skoncentrowaną na graczach firmą na świecie, by zmieniać krajobraz gamingu. Chcemy wspólnie dostarczyć deweloperom, graczom i profesjonalistom na całym świecie niezrównanych wrażeń z grania".

Głównym celem współpracy jest wspieranie esportu i największych wydarzeń w kluczowych tytułach jak League of Legends, Valorant i TFT oraz wymiana doświadczeń przy opracowywaniu przyszłych produktów oraz innowacji technologicznych, które wzmocnią wrażenia z gier i esportu dla graczy na całym świecie.

 

[i] Raport dostępny do pobrania pod linkiem: Różne twarze polskiego gracza.2023.

[ii] Wszystkie specyfikacje wydajności reprezentują typowe specyfikacje dostarczone przez producentów komponentów HP; rzeczywista wydajność może być wyższa lub niższa. (liczba nitów/częstotliwość odświeżania/współczynnik proporcji)

[iii] Czas pracy baterii urządzenia podczas wykonywania testu MobileMark 25 zależy od różnych czynników, w tym modelu produktu, konfiguracji, załadowanych aplikacji, funkcji, sposobu użytkowania, funkcji bezprzewodowych i ustawień zarządzania energią. Maksymalna pojemność baterii będzie się naturalnie zmniejszać wraz z upływem czasu i użytkowaniem. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie bapco.com/products/mobilemark-25/.

[iv] Technologia wielordzeniowa ma na celu poprawę wydajności niektórych programów. Nie wszyscy klienci i aplikacje będą korzystać z tej technologii. Wydajność i częstotliwość taktowania będą się różnić w zależności od obciążenia aplikacji oraz konfiguracji sprzętu i oprogramowania. Numeracja, marka i/lub nazewnictwo firmy Intel nie są miarą wyższej wydajności. Intel, Core i logo Intel są znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Intel Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

[v] W oparciu o wewnętrzne testy HP uruchomione na laptopie 2024 OMEN Transcend 14 z procesorem Intel® Core™ Ultra 7, kartą graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 4060, 16 GB pamięci RAM LPDDR5x-7467 MHz SKU w Cyberpunk 2077 i OBS Studio z wtyczką OPENVino (https://github.com/intel/openvino-plugins-for-obs-studio), porównanie licznika FPS w grze między streamingiem z wtyczką NVIDIA Broadcast Plugin na GPU (53,2 FPS) i streamingiem z efektami OpenVino 3 na NPU (66,3 FPS).

[vi] Intel, Core i logo Intel są znakami towarowymi i/lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Intel Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

[vii] Konto wymaga podania informacji o karcie kredytowej przy rejestracji do wersji próbnej. Karta kredytowa zostanie obciążona automatycznie pod koniec 30-dniowego okresu próbnego, jeśli klient nie anuluje subskrypcji przed jego wygaśnięciem. Anulowania można dokonać na stronie ustawień konta użytkownika. Więcej informacji na temat funkcji Otter.AI można znaleźć na https://otter.ai/pricing. HP oferuje klientom 30-dniowy okres próbny dla warstwy Pro Otter.ai, dostępny tylko w wybranych krajach, w tym w USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

[viii] W oparciu o gamingowe laptopy z wbudowanym bezprzewodowym dongle słuchawkowym dostępne na rynku w dniu 1/8/2024. Specjalny zestaw SKU HyperX Cloud III Wireless Headset i OMEN Transcend 14, użytkownik końcowy może również zakupić bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Cloud III na stronie HP.com i połączyć się z laptopem bez zewnętrznego dongle.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe