agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
FUJIFILM X-T1 Graphite Silver Edition

FUJIFILM X-T1 Graphite Silver Edition

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2014-09-10 10:19:00

X-T1 Graphite Silver Edition, czyli nowej wersji kolorystycznej bezlusterkowca klasy premium Fujifilm X-T1. Odkąd model X-T1 pojawił się na rynku, zbiera liczne wyrazy uznania od miłośników fotografii oraz zawodowych fotografów z całego świata. Doceniają oni jego wyjątkowe zalety, takie jak najszybszy na świecie wizjer działający w czasie rzeczywistym z opóźnieniem wyświetlacza wynoszącym zaledwie 0,005 s, najwyższy stopień powiększenia widoku rzędu 0,77x, a także odporny na kurz i wodę korpus.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

W aparacie X-T1 Graphite Silver Edition zastosowano unikalną, trójwarstwową powłokę, aby uzyskać piękne i elastyczne wykończenie. Korpus aparatu został pokryty trzema warstwami powłoki w następujący sposób:

  • Pierwszy etap: po zabezpieczeniu magnezowego korpusu przed utlenianiem nałożono matową, czarną powłokę gruntową (podkład). To pozwoliło uzyskać głębsze tonacje i wyróżnić najjaśniejsze strony aparatu.
  • Drugi etap: obracając korpus z dużą szybkością, nałożono na niego cienkie warstwy wyjątkowo drobnych cząsteczek farby z wykorzystaniem sterowanej komputerowo technologii wielopoziomowego powlekania cienkowarstwowego. W efekcie powstała grafitowo-srebrna powłoka o gładkim wykończeniu i luksusowym połysku.
  • Trzeci etap: przezroczysta warstwa wykończeniowa nadająca głęboki połysk. Dodanie niewielkiej ilości czarnego barwnika do bezbarwnej warstwy przezroczystej sprawiło, że odcień aparatu nieznacznie się zmienia w zależności od padającego na niego światła, co dodatkowo podkreśla jego kształt i wygląd.

Luksusowe akcesoria przeznaczone do modelu Graphite Silver Edition

[[[zdjecie,15896,duze]]] Uzupełnieniem elegancko wykończonego modelu X-T1 są luksusowy, skórzany pasek naramienny i aluminiowa osłona gniazda dodatkowej lampy błyskowej, które są dołączane do aparatu w edycji limitowanej.

Nowy, błyskawiczny elektroniczny spust migawki o maksymalnej szybkości 1/32000 s

Seria obiektywów FUJINON XF obejmuje wiele szybkich modeli o stałej długości ogniskowej, które oferują bardzo dobrą ostrość przy szerokiej przysłonie i tworzą znakomity efekt bokeh. Szybka przysłona jest jednak niedostępna, gdy światło jest zbyt jasne, więc aby użytkownicy mogli uzyskać odpowiednie efekty przy małej głębi ostrości, aparat wyposażono w całkowicie elektroniczny spust migawki o maksymalnej szybkości 1/32000 s. Aby zablokować działanie mechanicznego spustu migawki, wystarczy wybrać którekolwiek ustawienie szybkości elektronicznego spustu. Takie rozwiązanie zapewnia bezszelestną pracę, co idealnie sprawdza się podczas fotografowania śpiących dzieci, zwierząt, ślubów i nie tylko. Ponadto elektroniczny spust migawki można ustawiać w krokach co 1/3 w zakresie od 1 s do 1/32000 s.

Tryb symulacji filmu Classic Chrome rozszerza kreatywne możliwości serii X

[[[zdjecie,15897,duze]]] Tryby symulacji filmu dostępne w produktach z serii X są rezultatem wieloletniego doświadczenia firmy Fujifilm w rozwijaniu technologii odwzorowywania kolorów. Gama efektów została rozszerzona o opcję Classic Chrome, która tworzy zdjęcia o subtelnych kolorach i pięknie stonowanych odcieniach przypominających klasyczne filmy pozytywowe. Użycie trybu Classic Chrome na przykład podczas fotografowania krajobrazu miejskiego nadaje zdjęciom zabarwienie historyczne. W przypadku fotografii modowej zdjęcia zyskują natomiast zabarwienie emocjonalne i nostalgiczne. Nowy tryb symulacji filmu Classic Chrome rozszerza kreatywne możliwości aparatu X-T1.

  • 1. Naturalny podgląd na żywo działa zupełnie jak ludzkie oko.

Jedną z największych zalet elektronicznego wizjera jest to, że umożliwia użytkownikom sprawdzenie faktycznych tonacji i kolorów na zdjęciu przed zwolnieniem spustu migawki. Użytkownik otrzymuje więc to, co widzi. Jeśli jednak w ustawieniach jakości obrazu zostanie wybrane na przykład wysokie nasycenie lub duży kontrast, czasem mogą wystąpić problemy z subtelnymi szczegółami w ciemnych partiach obrazu, a w przypadku dłuższej pracy może do tego dojść zmęczenie oczu. Aby uniknąć takich problemów, model X-T1 Graphite Silver Edition wzbogacono o funkcję, która usuwa ustawienia jakości obrazu z wizjera na czas fotografowania i wyświetla naturalny, rzeczywisty obraz zbliżony do tego, co ludzkie oko widzi w wizjerze optycznym.

źródło: fujifilm/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe