agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Fujitsu wprowadza nową generację komputerów stacjonarnych ESPRIMO i stacji roboczych CELSIUS
ESPRIMO G9010

Fujitsu wprowadza nową generację komputerów stacjonarnych ESPRIMO i stacji roboczych CELSIUS

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery stacjonarne / 2020-07-27 09:44:21

W sierpniu 2020 Fujitsu wprowadza na polski rynek nową generację komputerów stacjonarnych – ESPRIMO. Nowa seria charakteryzuje się jeszcze większą elastycznością i wydajnością, niż dotychczasowe modele w ofercie.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Komputery stacjonarne w serii ESPRIMO zostały wzbogacone o szereg udoskonaleń – m.in. wszystkie wyposażone są w procesory Intel Core 10 generacji. Każdy model nowej linii charakteryzuje się dużą wydajnością, cichym działaniem i jeszcze większą kompatybilnością, odpowiadającą na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

W ofercie marki dostępnych będzie szereg modeli komputerów z serii ESPRIMO, począwszy od uniwersalnych komputerów typu tower, po urządzenia z segmentu mini-PC:

ESPRIMO D to seria charakteryzująca się mniejszą, 8,3-litrową obudową w przypadku zarówno zaawansowanych modeli typu ESPRIMO D7010, jak i w urządzeń premium. Z uwagi na tę cechę komputery z tej linii dobrze odnajdą się w miejscach z ograniczoną przestrzenią m.in. w placówkach edukacyjnych lub pocztowych. Komputery ESPRIMO D wyposażone są w konfigurowalny zestaw wyjść wideo. Co także istotne – małe rozmiary obudowy nie stoją na przeszkodzie dalszego rozbudowywania.

ESPRIMO G to seria komputerów o ultra-małej, 0,9-litrowej obudowie chroniącej wydajne i niezwykle ciche urządzenie. Doskonale sprawdzi się ono zarówno w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i podczas pracy w domu. Model ESPRIMO G9010 został wyposażony w bezwentylatorowy system chłodzenia, który zapewnia bezgłośną pracę. Co szczególnie istotne – system wymaga jedynie pojedynczego kabla USB-C zarówno do zasilania, jak i podłączenia wyświetlacza. Wszechstronne ESPRIMO G5010 i ESPRIMO G9010 to doskonały wybór dla sektora usług w dziedzinie modernizacji środowiska pracy, a także szkoleń i edukacji.

ESPRIMO K swoim nowoczesnym designem idealnie wkomponują się w wyeksponowane miejsca – takie jak recepcje, czy też samoobsługowe punkty dostępu do sieci zaaranżowane w strefach publicznych. Urządzenia linii K są wielofunkcyjne i należą do kategorii komputerów typu all-in-one. Ergonomiczna konstrukcja oraz bezramkowy, 24-calowy wyświetlacz z możliwością regulacji wysokości pozwalają na łatwe dostosowanie do preferencji użytkowników.

ESPRIMO P to linia szczególnie dedykowana służbom mundurowym, biurom transportu publicznego lub sektorowi produkcyjnemu. Dzięki połączeniu możliwości zarządzania urządzeniami w ramach sieci LAN (np. w siedzibie firmy), opcji zarządzania zdalnego również poza siecią firmową (np. za pomocą technologii Intel vPro) i nowoczesnego BIOS-u oraz systemu operacyjnego urządzenia te gwarantują szybkość wdrażania nowych stanowisk pracy i oszczędność kosztów administracyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje model ESPRIMO P9910, który obsługuje najwydajniejsze karty graficzne i wyposażony jest w aż cztery gniazda PCIe, które umożliwiają jego dalszą rozbudowę.

ESPRIMO Q czyli mini PC, ale opcjonalnie wyposażone w wbudowany napęd optyczny i zintegrowany zasilacz, wyposażone w aż 11 różnych interfejsów – doskonale sprawdzą się np. w biurach i placówkach handlu detalicznego. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych mikrokomputery zamknięte w eleganckiej wąskiej obudowie mogą być także wykorzystywane w elektronicznych billboardach i ekranach typu digital signage. Model ESPRIMO Q7010 ma zapewnioną przez producenta także 24-miesięczną gwarancję dostępności określonej konfiguracji, dzięki czemu każda rozbudowa floty komputerów nie będzie wymagała ponownej weryfikacji kompatybilności z wykorzystywanym oprogramowaniem.

Stacje robocze CELSIUS w odświeżonej wersji

Fujitsu z myślą o użytkownikach wymagających większej wydajności kart graficznych, zmodernizowało również dwie stacje robocze CELSIUS. Modele stacjonarne zostały wyposażone w procesory Intel Core 10 generacji. CELSIUS J5010 jest również o 17% mniejszy od poprzedniej wersji, przy czym wciąż może pomieścić pełnowymiarowe karty graficzne, aż do NVIDIA Quadro P2200. Stacja CELSIUS W5010 z obudową micro-tower może być wyposażony w mocny, aż 680-watowy zasilacz, dzięki czemu obsługuje nawet dwuslotowe profesjonalne karty graficzne. Warto także zwrócić uwagę na cichą pracę urządzenia, które idealnie nadaje się do projektowania wspomaganego komputerowo, czy też opracowań wizualizacji lub zaawansowanych materiałów multimedialnych.

Ceny i dostępność

Ceny urządzeń linii ESPRIMO, jak również stacji roboczych CELSIUS są uzależnione od modelu, specyfikacji technicznej oraz kraju. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zakresu cenowego sprzętu dostępne są u autoryzowanych partnerów i dystrybutorów Fujitsu. Pierwsze urządzenia nowych linii w Polsce będą dostępne w sierpniu 2020 r.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe