agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Funkcja jonizacji w pralce – na czym polega i jakie ma zastosowanie?

Funkcja jonizacji w pralce – na czym polega i jakie ma zastosowanie?

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2021-07-09 11:36:46

Jonizacja to jedno z najczęstszych rozwiązań, które w wielu urządzeniach jest już standardem. Stosuję się ją w suszarkach, prostownicach, lokówkach, oczyszczaczach powietrza. Teraz także ten niezawodny system zastosowany został również w pralkach, dzięki czemu proces prania jest szybszy, bardziej skuteczny i proekologiczny. Sprawdź na czym polega system IonTech i dlaczego warto go wprowadzić w swoją codzienność.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Czym jest jonizacja?

Na czym polega jonizacja? Wszystko sprowadza się do prostej fizyki. W pralce znajdują się cząsteczki o ładunku elektrycznym dodatnim oraz ujemnym – są to jony. Zanieczyszczenia na ubraniach mają ładunek dodatni, natomiast cząsteczki znajdujące się w wodzie mają ładunek ujemny. Dzięki czemu otaczają one naładowane dodatnio zabrudzenia i przenikają w głąb tkaniny usuwając skuteczniej zabrudzenia.

System jonizacji w pralce

Technologia IonTech stosowana w produktach marki  Gorenje wykorzystuje moc jonów, dzięki czemu zapewnia optymalne rezultaty prania. Takie rozwiązanie sprawia, że ubrania nie niszczą się tak szybko, nie tracą koloru, nie elektryzują się, a pranie jest miękkie i przyjemne w dotyku. IonTech wykorzystuje moc naturalnego procesu jonizacji do skuteczniejszego usuwania zanieczyszczeń bez wysokich temperatur i dodatkowych substancji chemicznych. Detergent rozpuszcza się lepiej w wodzie, dzięki czemu roztwór czyszczący może równomiernie wniknąć w pranie. Rezultatem jest 30% więcej usuniętych plam, nawet w niskich temperaturach. IonTech zapobiega również osadzaniu się kamienia na grzałce, co przedłuża żywotność pralki.

Jonizacja a ochrona środowiska

Dzięki jonizacji możemy usunąć nawet o 30% więcej plam niż w trybie standardowego prania. Co zdecydowanie wpływa również na oszczędność wody i mniejsze zużycie detergentów. Wybierając pralkę z funkcją jonizacji zadbamy nie tylko o domowy budżet, ale również o ochronę środowiska. Wszystkie pralki Gorenje generacji WaveActive spełniają najwyższe standardy ochrony środowiska i zapewniają ekstremalną wydajność energetyczną z klasą energetyczną A+++ -50% dla pralek. Dzięki temu zadbamy nie tylko o mniejsze zużycie prądu, ale również o zdecydowanie mniejsze zużycie wody.

Sprawdzi się przy małych dzieciach

Funkcja jonizacji świetnie sprawdzi się w rodzinach z małymi dziećmi. Maluchy szybko się brudzą, a co za tym idzie ich ubranka wymagają od nas częstego prania . Ważne jest, żeby ubranka dziecięce, które zazwyczaj wykonane są z certyfikowanej bawełny, dodatkowo często prane, wymagają specjalnego traktowania. Skóra naszych maluszków również potrzebuje specjalnej ochrony i traktowania. Jest ona bardzo delikatna i narażona na różnorodne podrażnienia, o alergiach nie wspominając. Dlatego też odpowiedni dobór sprzętu wpłynie w dużym stopniu na jakość naszego prania, przez co zapewnimy bezpieczeństwo naszym najmłodszym. Dzięki funkcji IonTech skrócimy cykl prania do 59 minut, skuteczne i bezpieczne pranie wykonamy przy użyciu mniejszej ilości detergentów oraz w dużo niższej temperaturze. Dodatkowym atutem pralek WaveAcitve jest unikalny bęben ze specjalnymi falistymi żebrami 3D do delikatnego prania ubrań.

Od dziś pranie stanie się dla ciebie czystą przyjemnością!

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe