agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Garmin dēzl 760  - asystent kierowcy ciężarówki

Garmin dēzl 760 - asystent kierowcy ciężarówki

GPS / 2013-01-03 14:02:00

Garmin prezentuje pierwszą 7-calową nawigację dla kierowców ciężarówek - dēzl 760. Nowy aktywny asystent pasa ruchu (Active Lane Guidance) oraz duży wyświetlacz pomogą kierowcom bezpiecznie i pewnie nawigować na skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad. Garmin dēzl 760 jest wyposażony w wiele funkcji dedykowanych kierowcom ciężarówek, takich jak wyliczanie trasy z uwzględnieniem specyfiki pojazdu ciężarowego, ostrzeżenia o niebezpieczeństwach, specjalnie dobrane punkty POI, głośnik o większej mocy oraz możliwość współpracy z kamerą cofania. Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją Smartphone Link, dzięki czemu jest to pierwsza nawigacja dla kierowców ciężarówek z możliwością wyświetlania bieżących informacji , takich jak ceny paliw, obrazy z kamer drogowych czy prognozy pogody.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Dzięki szczegółowym mapom i wiodącym technologiom nawigacyjnym Garmin, dēzl 760 dokładnie nawiguje skręt po skręcie i wyznacza trasy z uwzględnieniem specyfiki pojazdów ciężarowych, biorąc pod uwagę wysokość, długość, wagę i ładowność samochodu. Wystarczy wprowadzić do urządzenia profil pojazdu, a nawigacja zadba o wybór odpowiedniej trasy. Garmin dēzl 760 informuje również o zbliżających się niebezpieczeństwach, takich jak niskie gałęzie drzew czy ostre zakręty. Urządzenie daje możliwość zachowania profili kilku pojazdów, między którymi użytkownik może przełączać się w dowolnym momencie. Z nawigacją dēzl 760 kierowcy ciężarówek bez problemu zlokalizują pit-stopy i punkty POI, takie jak miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych, stacje ważenia, autoryzowani sprzedawcy części samochodowych czy myjnie. Funkcja Garmin Exit Services pozwala na szybkie wyszukiwanie punktów POI w pobliżu nadchodzących zjazdów z autostrady. Urządzenie dostarcza także informacje o godzinach wschodu i zachodu słońca czy mijanych granicach państw, umożliwiając dostosowanie się do odpowiednich przepisów.

Wirtualny pilot przy skomplikowanych zjazdach i skrzyżowaniach

[[[zdjecie,9008,prawa]]] Aktywny asystent pasa ruchu wykorzystuje część 7-calowego ekranu i jest wyświetlany obok obrazu mapy. Dzięki temu system dokładnie poprowadzi kierowcę po odpowiednich pasach do skrętu lub zjazdu, podczas gdy użytkownik nie traci z oczu trasy. W dynamicznie zmieniającej się animacji fioletowa strzałka pokazuje, gdzie należy jechać, wskazując dokładnie, który pas zająć i zapobiegając niebezpiecznym manewrom w ostatniej chwili. Aby kierowca wiedział wcześniej, czego może się spodziewać, system wyświetla do czterech najbliższych zjazdów i skrzyżowań na trasie.

Współpraca z systemem zarządzania flotą

Nowy dēzl 760 jest kompatybilny z Twoim systemem zarządzania flotą. Współpracuje z Garmin Fleet Management Interface (FMI), a także może być zintegrowany z rozwiązaniami dostarczonymi przez partnerów firmy Garmin.

Bieżące informacje dzięki aplikacji Smartphone Link

Aplikacja Garmin Smartphone Link, współpracująca z telefonami z systemem Android, rozwiązuje problem dodatkowych opłat za bieżące informacje dostarczane do nawigacji . Wykorzystuje transfer danych przypisany do smartfona i łączy się z urządzeniem dēzl 760 poprzez Bluetooth. Użytkownicy mają dzięki temu bezpośrednio w nawigacji dostęp do aktualnych informacji, takich jak obrazy z kamer drogowych, prognozy pogody, ceny paliw i inne. Aplikacja Garmin Smartphone Link jest dostępna bezpłatnie w sklepie Google Play. Część usług online jest oferowana bez dodatkowych opłat, natomiast usługi Premium są aktywowane po wykupieniu subskrypcji. Bazując na ponad 20 latach doświadczenia firmy Garmin, dēzl 760 oferuje szereg nowoczesnych funkcji nawigacyjnych, takich jak realistyczne widoki skrzyżowań photoReal, dożywotnia bezpłatna aktualizacja map Lifetime Maps oraz informacji o ruchu drogowym Lifetime Traffic.

źródło: garmin/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe