agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Garmin Edge 200 - więcej niż nawigacja

Garmin Edge 200 - więcej niż nawigacja

GPS / Akcesoria GPS / 2011-09-30 08:10:00

Garmin zaprezentował Edge 200 - przenośny komputer rowerowy z funkcją GPS. Edge 200 oprócz wysokiej klasy odbiornika GPS wyróżnia się także niewielką wagą oraz oryginalnym designem. Nowy Edge umożliwia m.in. zapisywanie i śledzenie przebytej trasy oraz monitorowanie czasu i prędkości poszczególnych etapów podróży. Odporna na wilgoć obudowa pozwala na pracę w różnych warunkach pogodowych, a dzięki prostemu systemowi montażu można szybko i łatwo instalować go na różnych rowerach.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

“Edge 200 został zaprojektowany specjalnie z myślą o amatorach podróży rowerowych. Dzięki temu produktowi Garmina cykliści mają możliwość nie tylko nawigacji i monitorowania aktualnej prędkości oraz przebytego dystansu ale i dokładnej analizy całej przebytej trasy po powrocie do domu. Edge 200 może posłużyć również jako baza danych naszych rowerowych wojaży,” powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin. “Edge 200 nie wymaga instalowania dodatkowych sensorów, urządzenie wystarczy tylko zamontować na rowerze, wcisnąć przycisk start i ruszyć w trasę. Kolejnym plusem rozwiązania Garmina jest opcja skorzystania z serwisu społecznościowego Garmin Connect, na którym możemy podzielić się naszymi rowerowymi osiągnięciami z rodziną i przyjaciółmi z całego świata.”

Funkcjonalność, niezawodność i prostota obsługi

Niezależnie od tego, czy rower służy nam do rekreacji czy profesjonalnych treningów, korzystając z Edge 200 zyskujemy dostęp do takich informacji jak prędkość oraz przejechany dystans, a wszystko to bez konieczności instalowania dodatkowych kabli i sensorów. Urządzenie zapewnia zapis do 130 godzin danych zbieranych podczas jazdy, które potem dowolnie możemy sortować i przeszukiwać. Edge 200 wyposażony jest w baterię gwarantującą do 14 godzin pracy. Do ładowania urządzenia oraz transferu danych wykorzystywane jest złącze USB.

Precyzyjna nawigacja GPS

[[[zdjecie,4393,prawa]]] Edge 200, mimo niewielkiej wagi wynoszącej niewiele ponad 56 gramów, wyposażony jest w bardzo czuły i dokładny odbiornik GPS z funkcją HotFix, która pozwala na znacznie szybsze wyszukiwanie satelitów, co przekłada się na skrócenie czas uruchamiania nawigacji. Poza precyzyjnym ustalaniem pozycji GPS Edge 200 pozwala również na ustawienie specjalnych alarmów sygnalizujących m.in. przejechanie określonego wcześniej dystansu, spalenia odpowiedniej liczby kalorii oraz wielu innych.

Serwis Garmin Connect

Edge 200 to także przydatne narzędzie służące do porównywania wyników oraz dzielenia się własnymi osiągnięciami z innymi cyklistami. Logując się do serwisu społecznościowego Garmin Connect (connect.garmin.com) możemy udostępniać własne trasy z dokładnymi opisami oraz korzystać ze ścieżek rowerowych wytypowanych przez innych użytkowników, które pobieramy bezpośrednio do pamięci Edge 200. Dodatkowe możliwości stwarza opcja rywalizacji oraz prób bicia rekordów na udostępnionych szlakach. Serwis Garmin Connect, dzięki milionom użytkowników z całego świata, sprawdzi się też doskonale jako międzynarodowe forum wymiany rad i pomysłów dotyczących sportów rowerowych, za pomocą której udostępnimy również zdjęcia czy mapy oraz podzielimy się własnymi doświadczeniami.
Garmin Connect oprócz funkcji typowo społecznościowych pełni ponadto rolę osobistego, wirtualnego trenera. Po skopiowaniu danych z Edge 200 możemy dokładnie przeanalizować nasze osiągi na podstawie tworzonych wykresów oraz porównać je do wyników innych, zarejestrowanych użytkowników.

Edge 200 trafi do sprzedaży w Polsce w październiku 2011 roku w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 149 euro.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe