agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Garmin Forerunner 910XT - nowy wymiar aktywności

Garmin Forerunner 910XT - nowy wymiar aktywności

GPS / Akcesoria GPS / 2011-10-04 14:51:00

Garmin zaprezentował Forerunner 910XT - wielofunkcyjne urządzenie GPS dla osób aktywnie uprawiających wiele dyscyplin sportowych. Forerunner 910XT pozwala na dostęp do szczegółowych informacji odnośnie przepłyniętego dystansu, prędkości/tempa, wysokości czy wartości tętna podczas biegania lub jazdy na rowerze. Urządzenie, mimo niewielkich gabarytów, wyposażone jest m.in. w barometryczny wysokościomierz i czytelny wyświetlacz. Ponadto wbudowana bateria zapewnia do 20 godzin pracy. Forerunner 910XT będzie prezentowany podczas przygotowań do Mistrzostw Świata w triathlonie w Kona na Hawajach, które rozpoczną się 8 października 2011.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Miernik pływacki

[[[zdjecie,4425,prawa]]] Urządzenie Forerunner 910XT przystosowane jest do pracy zarówno na basenach jak i akwenach otwartych. Najnowszy produkt Garmin zapewnia wodoodporność do 50 metrów i jest pierwszym, wielofunkcyjnym zegarkiem dla sportowców, który jest w stanie dokonać dokładnych pomiarów przepłyniętego dystansu, efektywności oraz tempa pływania. Dodatkowo 910XT umożliwia wyliczenie punktacji SWOLF - czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów wykonanych rękoma na tym dystansie. Im niższy wynik SWOLF, tym lepsza efektywność pływania. Na otwartych zbiornikach wodnych urządzenie Garmina oferuje funkcje rejestrowania przepłyniętej trasy, co pozwala później na dokładne prześledzenie naszych dokonań za pomocą mapy w serwisie Garmin Connect. Wytrzymała konstrukcja oraz łatwa obsługa sprawiają, że Forerunner 910XT możemy wykorzystać także w wielu innych sportach wodnych, takich jak wioślarstwo, kajaki czy windsurfing.

Elastyczność i funkcjonalność

Za sprawą elastycznego zapięcia szybko i bez najmniejszych problemów zamontujemy Forerunnera 910XT zarówno na ramie roweru jak i na przegubie dłoni. Ponadto naciśnięcie jednego przycisku pozwala na płynne przełączenie zegarka z trybu pływackiego na rowerowy, co zostaje również odnotowane w specjalnym logu. Rozwiązanie takie umożliwia dokładną analizę poszczególnych etapów danej trasy - od startu aż do mety, co z całą pewnością docenią triathloniści. Niewątpliwym plusem 910XT jest także dwudziestogodzinny czas pracy na baterii, który w zupełności wystarczy nawet w przypadku intensywnego treningu.

Monitorowanie efektywności treningu

Forerunner 910XT umożliwia zaprogramowanie alarmów dźwiękowych i wibracyjnych, które będą powiadamiały o przyśpieszonym pulsie, zwiększonym tempie czy przebytym, określonym dystansie. Ponadto funkcja efektywności treningu, wykorzystująca monitor pracy serca, pozwala na dokładne przeanalizowanie obciążenia organizmu w trakcie wysiłku. Forerunner po wprowadzeniu odpowiednich danych przez użytkownika gwarantuje śledzenie efektywności danej sesji rowerowej lub biegowej.

Virtual Racer

Forerunner 910XT oferuje przydatną funkcję motywującą do poprawy własnych osiągów - Virtual Racer. Pozwala ona na porównywanie i analizowanie własnych wyników na przestrzeni czasu. Ponadto możemy rywalizować z innymi użytkownikami, którzy dane na temat swoich treningów i tras biegowych udostępnili w serwisie społecznościom Garmin Connect (http://connect.garmin.com). Wystarczy tylko pobrać i zapisać w pamięci Forerunner 910XT odpowiednie informacje. Zakładając profil w Garmin Connect staniemy się aktywnym członkiem społeczności składającej się z około 100 mln użytkowników z całego świata. Korzystając z serwisu będziemy mogli sprawdzić postępy, wyznaczać nowe cele czy też udostępnić wiadomości na temat naszych treningów, czy tras biegowych rodzinie i znajomym. Dodatkowo, po przesłaniu informacji z Forerunner 910XT, Garmin Connect umożliwi przetworzenie danych zapisanych podczas ćwiczeń. Dzięki temu zyskamy dostęp do m.in. wykresów obciążenia naszego organizmu, dokładnych map topograficznych tras oraz wielu innych, cennych z punktu widzenia biegacza danych.

Bezprzewodowa komunikacja

Forerunner 910XT, podobnie jak dostępne na rynku produkty Garmina przeznaczone dla sportowców, umożliwia bezprzewodową wymianę danych i synchronizację z miernikami mocy, monitorami pracy serca i innymi urządzeniami zapewniającymi wsparcie dla technologii ANT+. Forerunner 910XT będzie również w pełni kompatybilny z innowacyjnym miernikiem mocy dla rowerzystów Garmin Vector.

Zgodnie z przyjętymi planami Forerunner 910XT ma trafić do sprzedaży w Polsce w połowie listopada 2011 w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 399 euro.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe