agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Globalna premiera smartfonów realme GT Master Edition oraz GT Explorer

Globalna premiera smartfonów realme GT Master Edition oraz GT Explorer

GSM / Smartfony / 2021-08-18 14:52:33

Realme zaprezentowało dziś dwa nowe modele należące do serii GT: realme GT Master Edition oraz realme GT Explorer.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

realme GT Master Edition i GT Master Explorer. Smartfony zainspirowane podróżami

Do zaprojektowania nowych urządzeń serii GT realme zaangażowało Naoto Fukusawę, sławnego japońskiego projektanta zajmującego się wzornictwem przemysłowym. Wizja Fukusawy jest inspirowana podróżami i młodzieżowym dynamizmem. Stąd nawiązanie we wzornictwie nowych smartfonów do konceptu walizki podróżnej z charakterystycznymi tłoczeniami (tzw. grillem). Zarówno realme GT Master Edition jak i GT Explorer mają swoje warianty z pleckami wykonanymi z tłoczonej skóry wegańskiej, zdobionej wygrawerowanym autografem Naoto Fukusawy.

Oba nowe smartfony to fuzja nowoczesnego dizajnu z wydajnością charakterystyczną dla urządzeń z górnej półki. realme GT Explorer oferuje topową wydajność układu Qualcomm Snapdragon 870 5G wspieraną przez nawet 12 GB pamięci RAM oraz do 256 GB pamięci wewnętrznej. Sercem modelu realme GT Master Edition jest natomiast zaprezentowany w maju procesor Snapdragon 778G 5G. realme w tym wypadku jest w czołówce producentów, którzy jako pierwsi zaoferują swoim klientom smartfony wyposażone w ten nowoczesny układ SoC. Oba nowe urządzenia z serii GT wykorzystują również bardzo wydajny, autorski system chłodzenia VC Cooling System, który po raz pierwszy zadebiutował w tegorocznym flagowcu marki, modelu realme GT.

Piorunujący wygląd i szybkość to nie wszystko co oferują nowe smartfony. W obu modelach znalazł się także dobrej klasy zestaw modułów fotograficznych. GT Explorer oferuje główny aparat oparty na 50 MP sensorze Sony IMX766 z OIS (optyczna stabilizacja obrazu), wspierany przez 16 MP sensor ultraszerokokątny IMX481. W modelu realme GT Master Edition główny aparat ma natomiast rozdzielczość 64 MP i wspierany jest przez ultraszerokokątne oczko 8 MP. Zestaw foto w obu urządzeniach uzupełnia trzecie oczko makro (2 MP). Smartfony wyposażono także w wysokiej jakości, 32 MP przednie aparaty do selfie bazujące na matrycy firmy Sony.

Zdjęcia portretowe i krajobrazy pozostają ostre i wyraziste zarówno w dzień, jak i w nocy, ale to nie wszystko. Użytkownicy obu smartfonów mogą cieszyć się dedykowanym trybem fotografii ulicznej opartym na algorytmach stworzonych przez realme.

Wszystkie te zdjęcia ożywają na oszałamiającym ekranie sAMOLED odświeżanym z częstotliwością 120 Hz, dostarczonym przez koncern Samsung. W modelu GT Explorer krawędzie ekranu zakrzywione są pod kątem 56°, a sam wyświetlacz oferuje m.in.: HDR10+ i bardzo wysoką jasność, sięgającą 1100 nitów. Nowością jest także silnik haptyczny (Tactile Engine).

Jeśli chodzi o ceny ujawnione podczas globalnej premiery, dla realme GT Master Edition to odpowiednio 399 USD za wersję 6/128 GB oraz 449 USD za wersję 8/256 GB. realme GT Explorer został wyceniony na odpowiednio 499 USD za wersję 8/128 GB oraz na 549 USD za wersję 12/256 GB.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe