agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Gotowanie na parze - przełom w kategorii mikrofalówek Samsung

Gotowanie na parze - przełom w kategorii mikrofalówek Samsung

DUŻE AGD / Kuchenki mikrofalowe / 2015-07-22 11:39:00

Według ekspertów kulinarnych gotowanie na parze pozwala przyrządzić zdrowszą żywność, która zachowuje wszystkie swoje składniki odżywcze, a także swój piękny, naturalny kolor oraz konsystencję i smak. Można więc śmiało spodziewać się smaczniejszych potraw przygotowywanych w tak niezwykle prosty sposób, tym razem przy użyciu dotychczas niedocenianych kuchenek mikrofalowych.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Do tej pory kuchenki mikrofalowe postrzegane jako praktyczne urządzenia, pozwalające na szybkie przygotowanie wcześniej zamrożonego posiłku lub też podgrzanie wcześniej przygotowanego dania. O tego czasu mikrofalówki zmieniły się bardzo. Możemy w nich np. piec za pomocą trybu konwekcyjnego, gotować na parze przy użyciu dedykowanego naczynia, a nawet przygotowywać zdrowe jogurty, czy też przyśpieszyć wyrastanie ciasta drożdżowego korzystając z programu Dough Proof & Yogurt. Jednym z takich urządzeń jest kuchenka mikrofalowa Samsung MG28J5255U, która pozwala nam na szybkie i proste przygotowanie zdrowych potraw za pomocą funkcji gotowania na parze. Kuchenka ta łączy tradycyjne cechy urządzenia z zupełnie nowymi funkcjami, pozwalającymi na uzyskanie potraw o wysokich walorach zarówno smakowych, jak i estetycznych.

Naczynie do gotowania na parze

Do funkcji gotowania na parze kuchenka wyposażona jest w specjalne naczynie Glass Steamer wykonane z żaroodpornego szkła. Nie należy się dzięki temu przejmować temperaturą wewnątrz mikrofali, gdyż dzięki szklanemu zestawowi może być ona używana do gotowania na parze praktycznie w zakresie od 120 do nawet 400 stopni. Przejrzysta i jasna konstrukcja naczynia sprawia, że nadaje się ono zarówno do gotowania na parze, ale również do podania posiłku bezpośrednio na stole. Pokrywa zatrzymuje wilgoć i blokuje parę. Taca z wieloma otworami silikonowymi kieruje parę bezpośrednio do żywności - nadając pyszny smak, chroniąc przed utratą wilgoci oraz utrzymując intensywny zapach posiłków w kilka minut.

Funkcją ochrony żywności oraz Ceramic Insight

Specjalnie zaprojektowane szkło parowe cechuje się zarówno ładnym designem, jak i funkcją ochrony żywności przed szkodliwymi związkami BPA, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie Twojego dziecka. Ceramic Insight - Pokryte emalią ceramiczną wnętrze kuchenki mikrofalowej jest odporne na zarysowania oraz nie wchłania zapachów. Wnętrze jest antybakteryjne, łatwe w czyszczeniu oraz zapewnia długą żywotność kuchenki.

Gotowanie na parze powszechnie uważane jest za najzdrowszy sposób przygotowywania posiłków. Tradycyjne gotowanie w wodzie powoduje bowiem utratę wartości odżywczych w większości produktach. Dlatego też coraz większy odsetek ludzi decyduje się na zmianę nawyków żywieniowych. Tradycyjne parowary dają nam jednak możliwość ugotowania posiłku w czasie od 15 do około 60 minut. Kuchenka mikrofalowa Samsung MG28J5255UW zapewnia nam otrzymanie gotowego dania nawet w kilka minut posiadając tym samym tradycyjną funkcję mikrofali, funkcję grilla oraz funkcję podgrzewania talerzy.

źródło:samsung/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe