agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Grillowanie na okrągło

Grillowanie na okrągło

MAŁE AGD / Opiekacze, Tostery i Gofrownice / 2014-09-19 10:44:00

Tradycyjny sezon grillowy powoli chyli się ku końcowi. To jednak nie powód do zmartwień! Pyszne potrawy prosto z „rusztu” można przygotować i jeść o każdej porze roku. Nie straszna pogoda w kratkę, ani największy mróz. Jak to możliwe? Wystarczy sięgnąć po stołowy grill elektryczny.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Polacy kochają grillowanie, niemal w każdy weekendowy wieczór można poczuć zapach smażonego mięsiwa i dodatków. Ci, którzy nie posiadają własnych ogródków ochoczo udają się w plener i tam rozstawiają swoje mobilne ruszty. Niestety zbliża się jesień, a wraz z nią największy wróg grilla - zła pogoda. Jeśli pada deszcz i temperatura powietrza spada do kilkunastu stopni, cała przyjemność znika. Wtedy na stół wkracza grill elektryczny. Dlaczego warto po niego sięgnąć? Nie potrzeba wielkich umiejętności kulinarnych, by przyrządzić smaczne danie, a możliwości jest nieskończone wiele - od warzyw i owoców począwszy, na mięsach i rybach skończywszy.

- W ofercie sklepu internetowego Agito.pl znajdują się najpopularniejsze modele sprawdzonych marek. Oferowane przez nas grille elektryczne mają różne formy i funkcje. Nawet najprostsze modele, których ceny zaczynają się już od około 150 zł, pozwalają na szerokie zastosowanie w kuchni - mówi Katarzyna Pocenty, Product Manager z Agito.pl.

Po pierwsze, wybór typu grilla

Wyróżniamy dwa podstawowe typy: grille otwarte lub zamykane. Modele zamykane mogą posiadać pokrywę chroniącą przed pryskaniem tłuszczu, wykonaną np. ze szkła, albo dodatkową płytę grzejną. W drugim przypadku, jedna płyta znajduje się tradycyjnie na dole, a druga na klapie zamykającej. Dzięki temu, oprócz tradycyjnych potraw można przygotować kanapki na ciepło, znane tez pod nazwą panini. Co jeszcze znajdziemy na sklepowych półkach? M.in. grille typu raclette. Składają się z dwóch stref: płyty grzewczej i małych patelni wsuwanych pod nią.

Po drugie, ruszt lub płyta

Czas na wybór powierzchni grzewczej. Możemy znaleźć grille z tradycyjnym rusztem oraz z płytą. Płyty gładkie polecane są do przygotowania delikatnych potraw, składających się z warzyw, ryb czy owoców morza, a także do jajek i omletów. Płyty karbowane, zwane też żeberkowymi, są idealne do grillowania steków, kotletów oraz kiełbasek. Dzięki grillom z mieszaną, wymienną lub dwustronną płytą, można przygotować całe spectrum dań, bez ograniczeń

Po trzecie, moc

Pierwszym parametrem technicznym, na jaki warto zwrócić uwagę podczas zakupu, jest moc urządzenia. Ta, zaczyna się od około 1000W jednak najpopularniejsze modele charakteryzują się mocą od 1600W do około 2200W. Im większa , tym szybciej rozgrzejemy ruszt do pożądanej temperatury. Czy trzeba się obawiać wzrostu rachunku za prąd? Moc wydaje się być duża, jednak jest ona neutralizowana krótkim czasem pracy grilla. Do przygotowania mięsa i warzyw będziemy potrzebować mniej czasu niż przy użyciu tradycyjnej patelni lub piekarnika.

Po czwarte, temperatura

Jeśli gotowanie nie jest tylko codziennym obowiązkiem, ale czymś więcej, warto sięgnąć po taki model, który daje większe możliwości w przygotowania potraw i eksperymentowaniu. Do tego niezbędna jest opcja regulacji temperatury płyty lub rusztu. Dzięki niej równie łatwo upieczemy miękkie owoce, jak i krewetki lub gruby kawałek wołowiny.

Po piąte, komfort użytkowania

Gdy za nami wybór typu grilla, rodzaju płyty grzewczej i podstawowych parametrów technicznych, czas skupić się na szczegółach, które albo będą nam ułatwiać, albo utrudniać codzienne użytkowanie. Na początek trzeba zwrócić uwagę na rozmiar rusztu lub płyty. W zależności od tego dla ilu osób grillujemy, możemy sięgnąć po większy lub mniejszy model. Warto wybierać tylko takie modele, które mają powłokę zapobiegającą przywieraniu produktów do podłoża. Wszyscy fani odtłuszczonych potraw powinni zainteresować się grillami o lekko pochyłej konstrukcji lub z otworami w płycie, które umożliwiają odprowadzanie wytopionego tłuszczu do specjalnego pojemnika. W grillach zamykanych liczy się też opcja regulacji wysokości górnej płyty grzejnej. Pozwoli to przygotować cienkie paski warzyw, jak i grube kanapki. Jest też coś bardziej banalnego - wyłącznik i przewód. Część modeli może nie posiadać specjalnego przycisku, a wyłączyć je można tylko poprzez wyjęcie wtyczki z gniazdka. Drugim, nie mniej istotnym elementem jest długość kabla zasilającego.

źródło: agito.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe