agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
HARMAN PHOTO OGŁASZA NAJNOWSZY FILM KOLOROWY NA ŚWIECIE

HARMAN PHOTO OGŁASZA NAJNOWSZY FILM KOLOROWY NA ŚWIECIE

AKCESORIA FOTO / Inne akcesoria FOTO / 2023-12-02 13:21:16

HARMAN technology Ltd, jeden z największych na świecie producentów analogowych klisz fotograficznych, papierów do ciemni i chemii fotograficznej, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek HARMAN Phoenix 200, zupełnie nowego, limitowanego filmu kolorowego ISO 200, 35 mm.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

HARMAN Phoenix 200 to pierwsza w historii kolorowa klisza wyprodukowana w całości z emulsji w fabryce w Mobberley, co stanowi znaczący, ale niezwykle ekscytujący kamień milowy.

Jesteśmy tak dobrze znani z naszych filmów czarno-białych, że regularnie pytano nas, dlaczego nie robimy filmów kolorowych”. mówi Greg Summers, dyrektor zarządzający. „Zawsze wierzyliśmy, że to niewykonalne, ale z radością muszę przyznać, że się myliliśmy!”

Pod koniec 2022 r. mały zespół otrzymał zadanie tajnego projektu „skunkworks”, mającego na celu sprawdzenie, czy uda mu się zaprojektować, powlekać i wyprodukować kolorową kliszę w brytyjskim zakładzie HARMAN w Mobberley w Cheshire.

„Początkowo był to eksperyment mający na celu sprawdzenie, co jest możliwe, ale to, co osiągnęliśmy w tak krótkim czasie, jest dość niezwykłe”. Dodaje Greg.

W rezultacie powstał HARMAN Phoenix, kolorowy film negatywowy o czułości ISO 200 i wyraźnie analogowym wyglądzie. Tworzy obrazy o wysokim kontraście, z mocnym, widocznym ziarnem i mocnymi, żywymi kolorami. Jest dostępny w kasecie z kodem DX na 36 ekspozycji i może mieć czułość od ISO 100 do 400, ale najlepiej radzi sobie przy ISO 200 w dobrym, spójnym oświetleniu, z możliwością halacji.

Uważamy, że nie przypomina to żadnego innego filmu kolorowego dostępnego na rynku”. mówi Giles Branthwaite, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. „Ponieważ jest to nasz pierwszy film, również zdajemy sobie sprawę, że nie jest idealny, ale społeczność filmowa domaga się wyboru, jeśli chodzi o kolor, i chcemy, żeby wiedzieli, że słuchamy”.

Wiadomość o tym filmie wiąże się ze znaczącymi inwestycjami firmy HARMAN w technologię i jest oznaką ich ciągłego zaangażowania w przyszłość fotografii analogowej.

„To dopiero początek kolorowej podróży HARMAN.” Mówi Giles. „Sprzedaż tego filmu pozwoli nam na dalsze inwestycje, udoskonalanie i ulepszanie naszych receptur, możliwości powlekania i technologii kolorów. Naszym celem jest, aby każda nowa produkowana przez nas folia kolorowa stanowiła ulepszenie poprzedniej.”

HARMAN Phoenix 200 jest dostępny od  (1 grudnia). Dystrybucją nowego filmu na Polskę zajmuje się firma Zeever, a listę sprzedawców detalicznych można znaleźć na stronie harmanphoto.co.uk

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe