agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
HP prezentuje nowe komputery AI - większa wydajność dla pracowników i twórców

HP prezentuje nowe komputery AI - większa wydajność dla pracowników i twórców

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2024-06-04 14:17:10

Firma HP Inc. zaprezentowała nową klasę komputerów AI podczas wydarzenia Microsoft’s AI Vision. Najnowsze urządzenia mają znacząco ułatwić pracę i tworzenie treści.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Sposób, w jaki żyjemy i pracujemy diametralnie się zmienia. Tworzymy w domu, w biurze i w drodze. Szybki rozwój AI ma ogromny wpływ na nasze oczekiwania dotyczące produktywności i prac kreatywnych. Ponad połowa konsumentów technologii AI (early tech adopters) wierzy, że sztuczna inteligencja zaoszczędzi ich czas[i], a 72% liderów biznesu uważa, że AI pomoże pracownikom skupić się na bardziej produktywnych zadaniach. W odpowiedzi na te potrzeby inżynierowie i IT deweloperzy wdrażają nowe oprogramowanie oraz narzędzia wspomagane AI.

Aby sprostać wymaganiom elastycznej pracy z wykorzystaniem AI, HP stworzyło nową generację urządzeń. Firma zaprezentowała nowe modele HP OmniBook X AI oraz HP EliteBook Ultra AI. To pierwsze komputery AI zaprojektowane przy udziale najnowszej architektury ARM, która pozwala wykorzystać najbardziej zaawansowane technologie.

Urządzenia zostały zaprojektowane i skonstruowane na bazie procesora Snapdragon® X Elite  i jego jednostki Neural Processing Unit (NPU)6, zdolnej do wykonywania 45 bilionów operacji na sekundę (TOPS). To pozwala lokalnie (na urządzeniu) uruchamiać modele językowe i generatywne AI. W połączeniu z  Copilot+ PC i jego zaawansowanymi funkcjami takimi jak np. Recall, komputery zwiększają produktywność i oferują bardziej spersonalizowane i zaawansowane funkcje.

Każdego dnia pojawiają się nowe aplikacje i funkcjonalności AI. Wykorzystując gesty, mimikę twarzy i interakcje głosowe, pozwalają na bardziej efektywną komunikację i współpracę. Pomagają prezentującym doskonalić ich umiejętności prelegenckie dzięki coachingowi i informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym podczas wirtualnych spotkań. Dzięki oprogramowaniu wspomaganemu przez AI nawet początkujący użytkownicy mogą szybciej i łatwiej tworzyć obrazy, materiały audio i wideo czy edytować zdjęcia.

"W erze sztucznej inteligencji o „wyjątkowości” urządzenia nie świadczą jedynie  szybkość i parametry – definiuje ją nasza zdolność do kreowania przełomowych doświadczeń" – powiedział Alex Cho, President, Personal Systems w HP Inc. "Nadchodząca dekada, na nowo pokaże, czym jest komputer osobisty. AI umożliwia zdecydowanie bardziej spersonalizowane doświadczenia, które - jak wierzymy-  pomogą ludziom poprawić jakość życia zarówno osobistego, jak i zawodowego."

Zaprojektowane, by przełamywać bariery

Nowa generacja komputerów uruchamia AI lokalnie (na urządzeniu) oferując maksymalną wydajność, efektywność oraz prywatność i to przy dłuższym czasie pracy baterii. HP OmniBook X i HP EliteBook Ultra zostały zaprojektowane z myślą o zaawansowanych technologicznie freelancerach i osobach będących w ciągłym ruchu. W dodatku urządzenia posiadają elegancki design.

  • Elegancja i wszechstronność – jedne z najsmuklejszych na świecie komputerów AI nowej generacji z 26-godzinnym czasem pracy na baterii są nie tylko stylowe i mobile, ale również wyjątkowo wydajne. Na sprzętach umieszczono nowe logo AI Helix Logo. Dodatkowo HP EliteBook Ultra posiada powłokę z niebieskim wykończeniem, odporną na smugi (PVD).
  • ·Błyskawiczna responsywność – Dzięki wysokiej wydajności HP OmniBook X i HP EliteBook Ultra potrafią uruchomić duży plik Microsoft Excel prawie 2 razy szybciej, strumieniować do 12 godzin rozmów Microsoft Teams lub oglądać do 22 godzin wideo w streamingu na Netflixie.
  • Odpowiedzialne podejście do produkcji –Obudowy urządzeń zawierają 50% aluminium z recyklingu a ich opakowania w 100% pochodzą ze zrównoważonych źródeł[vii]. Posiadają oznaczenia EPEAT® Climate+ Gold i certyfikacją ENERGY STAR®. Trzyletnia gwarancja na komputery HP EliteBook Ultra pozwala użytkownikom optymalizować koszty.

Praca z AI

Już 60% freelancerów korzysta z narzędzi AI w swojej pracy, a 70% IT deweloperów dodaje AI do istniejących aplikacji. Nowe komputery HP OmniBook X i HP EliteBook Ultra wykorzystują najnowsze funkcje i możliwości oprogramowania AI, w tym:

  • Lepszą współpracę dzięki AI – Na znaczeniu zyskują zaawansowane narzędzia konferencyjne. Nowa kamera Poly Camera Pro zapewnia wysoki poziom wirtualnych interakcji (we wszystkich aplikacjach dedykowanych do współpracy i strumieniowania Wykorzystuje NPU do udoskonalania obrazu m.in. poprzez takie funkcje oparte na AI , jak Spotlight (doświetlanie), Background Blur & Replace (rozmycie i zamiana tła) czy Auto Framing (automatyczne kadrowanie). Dzięki temu główne CPU zachowuje swoją wydajność na inne zadania, jednocześnie oszczędzając baterię.
  • Zwiększoną produktywność i optymalizację –HP AI Companion wykorzystuje AI do optymalizacji wydajności urządzenia w trakcie przenoszenia i zapisywania narzędzi AI lokalnie na urządzeniu.
  • Ochronę na wysokim poziomie –Dzięki Wolf Pro Security Next Gen Antivirus (NGAV),[xii] użytkownicy HP EliteBook Ultra mogą czuć się bezpiecznie, wykonując swoją pracę z dowolnego miejsca. Wolf Pro Security NGAV wykorzystuje modele uczenia maszynowego do obrony przed cyberzagrożeniami. Microsoft Secured-Core odpowiada za ochronę także na poziomie firmware. Wykorzystane funkcje zabezpieczeń sprzętowych chronią dane uwierzytelniające użytkownika i inne informacje krytyczne.

Ceny i dostępność

  • HP OmniBook X AI dostępny będzie w Polsce na przełomie lipca i sierpnia w cenie od 6299 złotych.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe