agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
HP prezentuje nowe laptopy z obsługą AI

HP prezentuje nowe laptopy z obsługą AI

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2024-03-27 12:25:29

Firma poszerza portfolio laptopów Envy i Pavilion o nowe modele, wyposażone w zawansowane rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Seria HP Pavilion - komputery dostosowane do indywidualnych potrzeb i zaprojektowane do zadań kreatywnych

Seria laptopów HP Pavilion łączy funkcje urządzeń klasy premium z możliwością dostosowania wydajności komputerów do własnych potrzeb. Wyraźny obraz w formacie 16:10, duża liczba portów oraz długi czas pracy na baterii sprawiają, że urządzenia doskonale sprawdzą się w każdym zadaniu.

Nowy HP Pavilion Aero 13.3” to najlżejszy laptop w segmencie konsumenckim wspierany przez sztuczną inteligencję[i]. Jest trwały, stylowy i zrównoważony - lekka magnezowo-aluminiowa obudowa została wykonana z materiałów podlegających recyklingowi[ii]. Z kolei wewnątrz laptopa za wydajność odpowiadają najnowsze procesory AMD Ryzen™.

Smukły, mobilny i niezwykle efektywny HP Pavilion Aero to laptop klasy premium, który waży mniej niż 1 kg. Stworzony został dla osób aktywnych. Urządzenie z układami AMD, obsługującymi AMD FreeSync™[iii], gwarantuje płynny obraz 5MP, podczas gdy HP Fast Charge[iv] szybko naładuje baterię za pośrednictwem USB-C (zapewniając nawet do 12 godzin pracy). Urządzenie jest przeznaczone do dynamicznej i kreatywnej pracy. O wysoką jakość wirtualnych spotkań zadba nowa kamera 5MP8 oraz zapewniający niezwykle żywe kolory ekran rozdzielczości 2,5K WQXGA[v]. Seria Pavilion posiada również fizyczną zasłonę aparatu i funkcję rozpoznawania twarzy Windows Hello[vi], oferując tym samym dodatkowe poziomy bezpieczeństwa przed nieuprawionym dostępem.

Wraz z premierą laptopa HP Pavilion 16" swój debiut w tej serii świętuje wyświetlacz OLED. Ten mobilny sprzęt oferuje twórcom wiele możliwości. Ekran nowego laptopa dysponuje o 10,3% większą pionową przestrzenią roboczą w porównaniu do poprzedniego modelu. Posiada także większy i bardziej precyzyjny panel dotykowy oraz podświetlaną klawiaturę, co gwarantuje wygodne przeglądanie treści. Na urządzeniach z procesorami Intel® opcjonalna grafika NVIDIA® sprawi, że nawet najmniejsze detale obrazu będą wyraźne. a z kolei ekran OLED z certyfikatem IMAX Enhanced[vii] zadba o doskonałą rozrywkę. Dzięki możliwości wyboru między kilkoma modelami z procesorami Intel® lub AMD oraz opcjonalną kamerą FHD IR88 użytkownik może skonfigurować urządzenie odpowiednio do swojego stylu pracy. W dodatku, technologia HP Fast Charge15 zapewnia szybkie naładowanie baterii, co pozwala na aż do 19 godzin pracy bez dostępu do gniazdka elektrycznego w urządzeniach z procesorem Intel® Core™ Ultra. W porównaniu z poprzednią wersją modelu Pavilion 16 oznacza to wzrost o 44%.[viii]

HP Envy Series - niezrównana elastyczność i nieograniczone możliwości personalizacji

Nowe modele HP Envy x360 14" 2-in-1 oraz HP Envy x360 16" 2-in-1 wyróżniają się wszechstronnością i dużą elastycznością. Laptopy występują w wersjach 14" i 16" z procesorami Intel® lub AMD Ryzen™. Urządzenia zostały zaprojektowane do wszechstronnego działania, cechują się wytrzymałą konstrukcją z aluminium oraz portami Thunderbolt™ 4 (w modelach z procesorami Intel®). Obie wersje są w stanie zapewnić do 17 godzin pracy na baterii[ix].

Laptopy cechuje doskonały obraz i dźwięk. Ekran o proporcjach 16:10, udoskonalona klawiatura oraz panel dotykowy umożliwiają użytkownikowi wygodne przeglądanie treści, edycję dokumentów czy granie. Opcjonalny wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2,8K został opatrzony certyfikatem IMAX Enhanced.

Z kolei nowy HP Envy 17.3", wyposażony w karty graficzne NVIDIA® GeForce RTX™ 3050, zapewnia najlepszą równowagę pomiędzy pracą a rozrywką. Urządzenie zostało zoptymalizowane pod kątem ergonomii, ma większy panel dotykowy, podświetlane klawisze oraz, jako dodatkowe zabezpieczenie, technologię wykrywania obecności z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Z Wi-Fi 7, Bluetooth® 5.4, Thunderbolt™ 4, baterią o żywotności do 9 godzin19 i ładowaniem USB-C, laptop zapewnia odpowiednią wydajność i zintegrowaną łączność, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają możliwości pracy i rozrywki z każdego miejsca.

Najważniejsze funkcje nowych laptopów:

 • Procesory Intel® Core™ Ultra[i] oraz AMD Ryzen™[ii] oferują dedykowane jednostki NPU dla jeszcze lepszej wydajności i większej mocy obliczeniowej dla sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego[iii].
 • HP Smart Sense wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznej optymalizacji pracy urządzenia, w tym jego temperatury, wydajności czy nawet głośności wentylatora, dostosowując się do sposobu pracy użytkownika.
 • Copilot w systemie Windows dostarcza nowych możliwości i wspiera kreatywność. Dzięki inteligentnej pomocy użytkownik błyskawicznie otrzyma dopasowane odpowiedzi na nurtujące go pytania z różnych dziedzin[iv]. Są jedne z pierwszych urządzeń HP z dedykowanym klawiszem Copilot, dzięki któremu za pomocą jednego naciśnięcia można uzyskać dostęp do asystenta sztucznej inteligencji[v]. W laptopach dostępny jest również innowacyjny oparty na AI asystent spotkań Otter.ai w wersji próbnej na 30 dni[vi].
 • Dostrajanie dźwięku dzięki Poly Studio w połączeniu z kamerą do 5 MP [vii] pozwalają na jeszcze bardziej komfortową pracę.
 • Zgodność z certyfikatami ENERGY STAR® oraz EPEAT® Gold z Climate+ Registered[viii] podkreślają zaangażowanie HP w bardziej zrównoważoną przyszłość.

Dostępność i ceny urządzeń:

 • HP Pavilion Aero 13.3 będzie w Polsce dostępny w sprzedaży w lipcu w cenie od 4699 złotych;
 • HP Pavilion 16 będzie w Polsce dostępny w sprzedaży w czerwcu w cenie od 4999 złotych;
 • HP Envy - modele 14" i 16" będą w Polsce dostępne od czerwca:
 • HP Envy x360 14 z procesorami Intel® Core™ w cenie 4999 złotych, a wersja z procesorami AMD w cenie od 4699 złotych;
 • HP Envy x360 16 z procesorami Intel® Core™ w cenie od 5249 złotych, a wersja z procesorami AMD w cenie od 5299 złotych;
 • HP Envy 17,3 ma być dostępny od czerwca w cenie od 5449 złotych.

 

[i] Wewnętrzna analiza HP opracowana na podstawie wszystkich laptopów poniżej 1KG z jednostkami NPU (AMD Ryzen™ 7000 Series Processors, AMD Ryzen™ 8000 Series Processors lub Intel® Core™ Ultra Processors) dostępnymi na rynku w lutym 2024 roku (wszystkie 2024 Pavilion Aero 13.3 z procesorami AMD Ryzen™ 7 8840U, AMD Ryzen™ 5 8640U i wagą poniżej 1 KG).

[ii] Pokrywy laptopów produkowane z materiału metalowego pochodzącego z recyklingu. Procentowy udział metalu z recyklingu różni się w zależności od produktu.

[iii] AMD FreeSync™ /FreeSync™ Premium/FreeSync™ Premium Pro jest dostępny na wyświetlaczach o rozdzielczości FHD lub wyższej, przy dodatkowych wymaganiach, takich jak co najmniej 120 Hz częstotliwość odświeżania, kompensacja niskiej liczby klatek na sekundę i HDR - aby obsługiwać AMD FreeSync™ Premium/ FreeSync™ Premium Pro. Wymagane monitory zgodne z AMD Radeon Graphics i/lub AMD A-Series APU z portami DisplayPort/HDMI Adaptive-Sync. Wymagany sterownik AMD 15.11 Crimson (lub nowszy), aby obsługiwać FreeSync przez HDMI. Adaptacyjne częstotliwości odświeżania różnią się w zależności od monitora. Technologia AMD FreeSync™ /FreeSync™ Premium/FreeSync™ Premium Pro wymaga grafiki AMD Radeon i wyświetlacza certyfikowanego przez AMD. Zobacz www.amd.com/freesync, aby uzyskać pełne informacje. GD-127 © 2023 Advanced Micro Devices, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. AMD, logo AMD Arrow, Radeon, FreeSync i kombinacje tych znaków to znaki towarowe firmy Advanced Micro Devices, Inc.

[iv] Ładuje baterię do 50% w ciągu 45 minut, gdy system jest wyłączony (za pomocą polecenia "wyłącz"). Zalecane jest stosowanie zasilacza HP dostarczonego wraz z notebookiem, nie zaleca się stosowania słabszego zasilacza do ładowania baterii. Po naładowaniu do 50% pojemności, prędkość ładowania wróci do normalnej. Czas ładowania może się różnić +/-10% ze względu na tolerancję systemu. Dostępne dla wybranych produktaów HP. Zobacz http://store.hp.com, aby uzyskać pełną listę funkcji.

[v] Treści multimedialne WUXGA wymagane do wyświetlenia obrazu WUXGA.

[vi] Dane właściwości mogą wymagać oprogramowania lub innych aplikacji firm trzecich do zapewnienia opisanej funkcjonalności.

[vii] Wymagana subskrypcja Disney+. Funkcja rozszerzonych proporcji obrazu dostępna w Disney+, dodatkowe funkcje IMAX Enhanced już wkrótce. Subskrypcja jest przeznaczona dla osób pełnoletnich.

[viii] Żywotność baterii została przetestowana przez firmę HP przy ciągłym odtwarzaniu wideo FHD, rozdzielczości 1080p (1920x1080), jasności 200 nitów, domyślnym poziomie dźwięku systemowego, poziomie dźwięku odtwarzacza na 100%, odtwarzanym na pełnym ekranie z lokalnej pamięci, na podłączonych słuchawkach lub przez głośnik (jeśli nie ma portu audio jack), z włączonym, ale niepodłączonym połączeniem bezprzewodowym. Rzeczywista żywotność baterii będzie się różnić w zależności od konfiguracji, a maksymalna pojemność będzie zmniejszać się w naturalny sposób wraz z czasem i użytkowaniem.

[ix] Żywotność baterii dla HP Envy x360 16; żywotność baterii została przetestowana przez firmę HP przy ciągłym odtwarzaniu wideo na platformie Netflix, korzystając z przeglądarki Microsoft Edge, przy jasności 200 nitów, domyślnym poziomie dźwięku systemowego, podłączonych słuchawkach lub przez głośnik (jeśli nie ma portu audio jack), odtwarzaniu na pełnym ekranie, z włączonym połączeniem bezprzewodowym. Rzeczywista żywotność baterii będzie się różnić w zależności od konfiguracji, a maksymalna pojemność będzie zmniejszać się w naturalny sposób wraz z czasem i użytkowaniem.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe