agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
HP zwiększa wydajność klientów biznesowych i mobilnych profesjonalistów

HP zwiększa wydajność klientów biznesowych i mobilnych profesjonalistów

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2011-04-13 09:36:00

HP przedstawiło nowe modele drukarek atramentowych, które pomagają firmom w podniesieniu swojej wydajności i mobilności poprzez telepracę i uruchamianie w odległych regionach swoich oddziałów. Jak szacuje Forrester Research, do 2015 r. 85 procent pracowników na całym świecie będzie pracować zdalnie*. W tym celu Drukarki HP Officejet Pro 8000 Enterprise i HP Officejet 100 Mobile umożliwiają już zarówno klientom biznesowym, jak i mobilnym pracownikom przygotowywać najwyższej jakości dokumenty zarówno w biurze, jak i w podróży.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

„Mobilni pracownicy oraz trendy w telepracy zmieniły w ostatnich latach krajobraz biznesowy i wymogi technologiczne. Klienci mają wyższe niż kiedykolwiek oczekiwania względem druku” - powiedział Stephen Nigro, s, senior vice president , Imaging and Printing Group, HP. „Drukarki HP Officejet znajdują uznanie w oczach naszych klientów. HP po raz kolejny wzmocniło najlepszą na rynku ofertą, dodając do niej niezawodne, wydajne rozwiązania atramentowe, które pomogą klientom odnosić sukcesy.”

Imponująca gama funkcji w jednym mobilnym produkcie

Mobilni pracownicy, którzy często muszą wykonywać zadania pod presją czasu, zyskują narzędzie, umożliwiające drukowanie bez obaw i wydajnie - nawet jeśli są w podróży. Tego typu możliwości i wsparcie daje kompaktowa, trwała drukarka HP Officejet 100 Mobile, która ponadto oferuje:

 • Wydajny, wytrzymały akumulator litowo-jonowy, pozwalający przy pełnym naładowaniu na wydruk do 500 stron. Dołączony do zestawu zasilacz o mocy 65W jest zgodny z niektórymi notebookami HP.
 • Wbudowaną technologię bezprzewodową Bluetooth®, która pozwala na wydruk wysokiej jakości dokumentów z wybranych urządzeń mobilnych, w tym notebooków, netbooków, urządzeń z systemem Windows Mobile®, BlackBerry, HP webOS i smartfonów Nokia z systemem Symbian.**
 • Podajnik papieru o pojemności 50 arkuszy i możliwość druku do 22 str./min. w czerni i bieli oraz do 18 str./min. w kolorze; szybkość druku wg norm ISO do 5 str./min. w czerni i bieli oraz 3,5 str./min. w kolorze.***
 • Opcję połączenia z urządzeniami zgodnymi ze standardem PictBridge i wydruku w podróży zdjęć o jakości jak z punktu foto, bez marginesów, o wymiarach 10x15 cm.
 • Oszczędność energii i wydłużony czas działania akumulatorów - drukarka spełnia wymogi normy ENERGY STAR®, automatycznie wyłącza się w razie bezczynności.
 • Łatwa integracja i imponujące funkcje administracyjne

HP oferuje pierwszą drukarkę atramentową HP Officejet Pro dla firm i korporacji z wbudowaną obsługą narzędzi HP do zarządzania drukiem. Przystosowana do pracy w sieci drukarka HP Officejet Pro 8000 Enterprise oferuje szereg zalet, które usprawniają druk w przedsiębiorstwie, w tym:

 • Rozwiązania Uniwersalny sterownik drukarki HP oraz HP Web Jetadmin umożliwiające łatwą integrację urządzenia z dotychczasowym środowiskiem druku. Podnoszą one wydajność i zmniejszają koszty administracji IT.
 • Zgodność z różnorodną infrastrukturą IT oraz środowiskami operacyjnymi, dodatkowo obsługuje systemy SAP, Windows Cluster Server, Citrix Server i inne.
 • Profesjonalne dokumenty kolorowe przy nawet o 50% niższym koszcie za stronę i niższym zużyciu energii niż drukarki laserowe.***** Drukarka HP Officejet Pro 8000 Enterprise spełnia wymogi normy ENERGY STAR, zużywa do 50 % mniej papieru dzięki automatycznemu drukowi dwustronnemu, a także do 80 %mniej materiałów eksploatacyjnych i opakowań (wagowo) w porównaniu z kolorowymi drukarkami laserowmi.******
 • Zgodność z systemem HP ePrint Enterprise, który pozwala drukować bezpośrednio z urządzeń BlackBerry lub HP webOS do dowolnych korporacyjnych drukarek podłączonych do sieci lub tysięcy punktów z usługą HP ePrint Mobile Print.*******/*
 • Wyższa wydajność procesów biznesowych dzięki takim właściwościom, jak druk (wg norm ISO) z szybkością do 13 str./min. w czerni i bieli oraz do 8,5 str./min. w kolorze,*** automatyczny druk dwustronny, normatywny cykl pracy do 15 tys. stron miesięcznie, podajnik na 250 arkuszy z opcją powiększenia do 500, standardowe połączenia sieciowe z wbudowanym złączem Ethernet i szybkim USB 2.0, a także wsparcie komercyjne.
 • Szersze opcje druku dzięki obsłudze standardów HP PCL 6, HP PCL 5c, HP Postscript 3 i 80 skalowalnych czcionek TrueType*********. Dodatkowe czcionki można ściągnąć prosto do drukarki.
 • Znakomita oferta dla tych, którzy dużo drukują i oczekują nie tylko dużej wydajności, ale też możliwości wymieniania pojedynczych tuszy Dokumenty są wodoodporne dzięki zastosowaniu atramentów pigmentowych HP Officejet oraz papierów ColorLok.
 • Zarządzanie bezpieczeństwem, w tym możliwość skonfigurowania takich funkcji jak chroniony hasłem osadzony serwer WWW (EWS), przekierowanie SSL/HTTPS, firewall urządzenia oraz dziennik zdarzeń systemowych.

Dostępność***********

HP Officejet 100 Mobile i HP Officejet Pro 8000 Enterprise będą dostępne w sieci sprzedaży HP, u autoryzowanych resellerów, a także w ramach umów HP Managed Print Services od maja 2011 r.

(*) “The Rise Of Wannabe And Maverick Mobile Workers,” Forrester Research, Inc., 16 lutego 2011 r.
(**) Notebooki lub netbooki muszą mieć obsługę Bluetooth. Obejmuje telefony z systemem Windows Mobile. Wykorzystanie zewnętrznego dostawcy usług w przypadku smartfonów BlackBerry, HP webOS i Nokia Symbian wiąże się z dodatkowymi opłatami.
(***) Po pierwszej stronie lub pierwszym zestawie stron testowych wg norm ISO. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.hp.com/go/printerclaims.
(****) Tylko na papierze fotograficznym.
(*****) Większość kolorowych drukarek laserowych w cenie poniżej 200 USD z VATem, wg stanu na lipiec 2010 r. Szczegóły na stronie www.hp.com/officejetpro. Wydajność modelu HP Officejet Pro wg norm ISO z użyciem wkładów o najwyżej pojemności, w testach druku ciągłego; szczegóły na stronie www.hp.com/go/learnaboutsupplies. Zużycie energii bazuje na testach HP przeprowadzonych z użyciem metodologii testowej TEC opracowanej na potrzeby programu ENERGY STAR®.
(******) W porównaniu z większością kolorowych drukarek laserowych w cenie poniżej 200 USD z VATem, wg stanu na lipiec 2010 r. Obliczenia porównują wagę materiałów eksploatacyjnych i opakowań wkładów, niezbędnych do uzyskania tej samej liczby stron w druku ciągłym wg norm ISO.
(*******) HP ePrint Enterprise wymaga smartfonu BlackBerry z systemem w wersji 4.5 lub nowszej, dostępem do Internetu i poczty, bądź urządzenia HP webOS z systemem webOS 1.45 lub 2.0, z oddzielnie wykupioną usługą bezprzewodowego dostępu do Internetu, oprogramowania serwerowego HP ePrint Enterprise i aplikacji usługowej HP ePrint. Rozwiązanie działa z drukarkami, które są zgodne ze standardami PCL5/6, PCL3 bądź PCL3GUI (HP i innych marek). BlackBerry wymaga wdrożonego systemu BlackBerry Enterprise Server (BES). Aplikacja do systemu HP webOS będzie dostępna od lipca 2011 r.
(********) Użycie aplikacji usługowej HP ePrint w punktach mobilnego druku wymaga smartfonu z dostępem do Internetu i poczty, z oddzielnie wykupioną usługą bezprzewodowego dostępu do Internetu, a także aplikacji usługowej HP ePrint. Dostępność i koszt druku różni się w zależności od punktu mobilnego druku. Lista zgodnych smartfonów i systemów operacyjnych znajduje się pod adresem http://www.hp.com/go/eprintmobile. Aplikacja do systemu HP webOS będzie dostępna od lipca 2011 r.
(*********) Zawiera Microsoft® Windows® (80 czcionek), HP PCL 6 (zawiera 45 skalowalnych czcionek TrueType i jedną czcionkę bitmapową), HP PCL 5e, emulacje PostScriptu 3 (zawiera 35 wbudowanych czcionek języka PostScript).
 

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe