agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
...i od dziś będziemy żyli i odżywiali się zdrowo! Jaki blender wybrać?
fot. Philips

...i od dziś będziemy żyli i odżywiali się zdrowo! Jaki blender wybrać?

MAŁE AGD / Blendery / 2018-07-13 10:44:50

Kupuje blender. Nie ma co! Już połowa lipca, a waga wciąż pokazuje to samo. Trzeba w końcu wziąźć się za siebie. Chodakowska może, to i mogę i ja. Nie mam zbytnio czasu na bieganie, a na siłowni sami celebryci. Co tu robić? Na początek zacznę jeść zdrowo. Przerzucę się na zupy i owocowe koktajle. W tym celu potrzebny jest mi blender. Taką "wewnętrzną rozmowę ze swoim drugim, sportowym Ja"  przechodził pewnie każdy, no może prawie każdy. W tym wpisie, podpowiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie blendera, tak aby nasze sportowe postanowienie, stało się prostsze w wykonaniu.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Zacznynamy od mocy. Zazwyczaj jak przeglądasz ofertę blenderów (polecamy zakładkę), to w nazwie każdego urządzenia jest podana jakaś duża liczba. W większości, jest to określenie mocy, w którą urządzenie zostało wyposażone. 1000+ W brzmi super, ale wiec, że na rynku są blendery o zdecydowanie mniejszej mocy, które potrafią sobie radzić równie dobrze, jak nie i lepiej, od tych najmocniejszych. 

Kielich

Kielich może być plastiowy lub szklany. I pierwsza, i druga wersja ma swoje wady i zalety. Plastik jest lekki, jednak bardziej podatny na pęknięcia, zarysowania, a zapach produktów po blendowaniu dłużej utrzymuje się w kielichu. Szklany zaś, także można rozbić, jest dużo cięższy niż plastikoway, jednak zaletą jest nie przechodzenie zapachów z wcześniej blendowanych produktów. Pośrednim rozwiązaniem jest kielich z plastiku BPA - choć produkty z Bisfenolu B takimi zdrowymi nie są, jak to próbują wmówić nam producenci. A nawet wręcz przeciwnie. Dlatego nie polecamy, tym bardziej jeśli masz dzieci..no i tak, jak we wstępie, planujesz żyć zdrowo!

Czystość

Przy wyborze blendera zwróć także uwagę na poręczność w przypadku czyszczenia. Przenośny mały blender z zamykanym wieczkiem, który można myć w zmywarce? A może trzeba każdą część rozkładać z osobna, przy czym część można myć w zmywarce, a ostrza już na przykład nie, bo producent nie daje gwarancji akurat na ten element Twojego wymarzonego blendera.

Blendowanie

Szybkość i jakość blendowania. Niektóre urządzenia posiadają kilka prędkości, dedykowane konkretnym czynnościom. Jeśli nie masz funkcji kruszenia lodu, to radzimy nie robić tego, bo Twój blender wyląduje na śmietniku, a Ty będziesz musiał/musiała szukać nowego urządzenia lub nowego sposobu na zdrowe życie i odżywianie się.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe