agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Idealna maszyna dla drukarni internetowej? PrintONE wybiera Canon imagePRESS V1350
Canon imagePRESS V1350 w PrintONE

Idealna maszyna dla drukarni internetowej? PrintONE wybiera Canon imagePRESS V1350

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2023-11-14 13:52:37

Duża liczba różnorodnych zamówień, zmieniające się natężenie pracy i konieczność utrzymywania konkurencyjnych cen - to codzienne problemy, z jakimi borykają się drukarnie internetowe. Aby wyjść naprzeciw podobnym wyzwaniom, właściciel drukarni PrintONE spod Szczecina postanowił odnowić swój park maszynowy. Jego wybór padł na Canon imagePRESS V1350 - flagowe urządzenie producenta do kolorowego druku cyfrowego w średnim i dużym nakładzie.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Polscy drukarze są coraz bardziej obciążeni pracą. Jak czytamy w corocznym raporcie Biblioteki Narodowej „Ruch wydawniczy w liczbach”[1], tylko w 2022 roku opublikowano 32 408 nowych tytułów książek. Na rynku wydawniczym drukuje się coraz więcej, za to w spadających nakładach. A to powoduje, że spora część produkcji przenosi się z druku offsetowego na maszyny cyfrowe. A to nie tylko książki - równie duży ruch notuje się w pozostałych dziedzinach druku cyfrowego. Wzrasta popyt na kalendarze, wizytówki, plakaty, ulotki, teczki... nie mówiąc już o mniej klasycznych projektach.

Dlatego przedsiębiorcy tacy jak Michał Rajski, właściciel drukarni PrintONE spod Szczecina, stają przed zadaniem stałego unowocześniania parku maszynowego. - Na początku 2023 roku rozpocząłem testowanie maszyn różnych firm – mówi drukarz. – Przetestowałem łącznie urządzenia pięciu producentów. W każdym z odwiedzonych przeze mnie showroomów spędziłem mnóstwo czasu, bo przywoziłem tam własne media i godzinami obserwowałem, jak maszyny radzą sobie z wydrukami na nich - wspomina. Rezultat poszukiwań Michała Rajskiego to trzecie na polskim rynku wdrożenie nowoczesnej maszyny Canon: imagePRESS V1350.

Najnowszy reprezentant uznanej serii

Urządzenie pojawiło się na rynku jesienią 2022 roku. Jest kontynuatorem uznanej serii imagePRESS V, która od początku słynęła z doskonałej stabilności pracy i kolorów, jak i wysokiej precyzji zadruku z obu stron.

- Gwarantowana przez imagePRESS V1350 prędkość druku to aż 135 stron na minutę, a łączny miesięczny nakład może wynieść nawet 2,4 miliona stron – mówi Michał Młynarczyk, Professional Print Product Manager w Canon Polska. - Co jednak najważniejsze dla takich drukarni jak PrintONE, konstruktorzy urządzenia zastosowali podciśnieniowy mechanizm podawania nośnika, optymalną ścieżkę transportu papieru dla używanego w danym momencie, zaawansowane rozwiązanie kontroli temperatury i nowy system utrwalania POD-SURF oraz zintegrowany system chłodzący wydruk – wylicza.

Michał Rajski dodaje, że największy wpływ na wybór urządzenia miała niezrównana stabilność pracy. - Urządzenie od Canon wyróżniało się przede wszystkim płynnością produkcji na szerokim wachlarzu nośników, od najcieńszych po najgrubsze. A to w codziennej pracy przede wszystkim brak przestojów i zacięć – wyjaśnia właściciel drukarni. Ale moją uwagę zwróciła także wysoka jakość usług dodatkowych oraz korzystny kontrakt serwisowy, w ramach którego każdego miesiąca Canon dostarcza mi materiały eksploatacyjne i zapewnia pomoc w razie ewentualnej awarii – mówi Michał Rajski.

Automatyzacja codziennej pracy

To już czwarte urządzenie Canon, jakie w codziennej pracy wykorzystuje PrintONE. Poprzednie trzy maszyny dbają o wydruk wysokojakościowych druków akcydensowych (w tym samokopiujących), okładek na grubych nośnikach oraz wnętrz książek. Najnowszy nabytek umożliwi produkcję na szerokim wachlarzu nośników, aż do gramatury 500 g/m2, a tym samym jeszcze bardziej poszerzy ofertę drukarni.

Co więcej, dodatkowym wsparciem dla pracy imagePRESS V1350 jest tak zwany Moduł Wykrywania, czyli dodatkowy moduł na bieżąco monitorujący kolor oraz dopasowanie przód/tył każdego wydruku. Moduł Wykrywania automatycznie dostosowuje parametry, aby odpowiadały najlepszym ustawieniom. Tym samym eliminuje potrzebę czasochłonnej manualnej kalibracji.

– Dzięki imagePRESS V1350 oraz dołączonemu do niego modułowi możemy znacznie uprościć nasz proces produkcyjny, co wiąże się także z oszczędnościami. Każdego dnia dowodzimy, że wysokojakościowy druk cyfrowy nie musi być drogi – podsumowuje właściciel drukarni PrintONE.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe