agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Intel ogłasza wielomiliardową inwestycję...

Intel ogłasza wielomiliardową inwestycję...

2010-10-19 16:52:00

...w proces produkcyjny nowej generacji. Firma Intel Corporation ogłosiła dziś, że zainwestuje kwotę między 6 miliardów a 8 miliardów dolarów w technologie produkcyjne nowej generacji w swoich obiektach w Stanach Zjednoczonych. Inwestycja ta sfinansuje wdrożenie nowego, 22-nanometrowego procesu produkcyjnego w kilku już istniejących amerykańskich fabrykach Intela, jak również budowę nowej fabryki (popularnie zwanej „fab”) w Oregonie. Projekty te pozwolą na stworzenie od 6 tysięcy do 8 tysięcy miejsc pracy w branży budowlanej oraz od 800 do 1000 nowych etatów dla wysokiej klasy inżynierów.

Najważniejsze informacje:

  • Intel przeznaczy od 6 miliardów do 8 miliardów dolarów na fabryki w Arizonie i Oregonie w celu wsparcia prac nad przyszłymi technologiami.
  • IInwestycja pozwoli na utworzenie od 6 tysięcy do 8 tysięcy miejsc pracy w branży budowlanej oraz od 800 do 1000 etatów dla wysokiej klasy inżynierów, jednocześnie pozwalając Intelowi na utrzymanie dotychczasowego stanu zatrudnienia w amerykańskich fabrykach.
  • Inwestycja pozwoli na budowę zupełnie nowej fabryki w Oregonie oraz dostosowanie czterech już istniejących fabryk do potrzeb nowego, 22-nm procesu produkcyjnego.
  • Przyszła generacja procesorów Intela, wykonanych w 22-nm procesie technologicznym, pozwoli na projektowanie zgrabniejszych, wydajniejszych i pracujących dłużej na zasilaniu bateryjnym urządzeń, przy niższych kosztach.
     

"Dzisiejsza zapowiedź odzwierciedla kolejny etap realizacji Prawa Moore’a i jest wyrazem naszego zobowiązania aby nadal inwestować w przyszłość Intela i Ameryki" - powiedział Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny Intela. "Odczuwalnym niemal natychmiast skutkiem naszej wielomiliardowej inwestycji będą tysiące nowych miejsc pracy powstałych przy budowie nowej fabryki i modernizacji czterech innych, jak również dobrze płatne posady dla wysokiej klasy specjalistów, którzy będą pracować w fabie".

[[[zdjecie,439,lewa]]]Branża komputerowa osiągnęła w tym roku przełom, jakim jest milion komputerów PC dostarczanych każdego dnia. Zmodernizowane fabryki Intela zapewnią moc przerobową niezbędną do utrzymania tendencji wzrostowej w segmencie komputerów PC, jak również innych segmentów rynku, w których obecny jest Intel, takich jak urządzenia mobilne czy wbudowane. Nowe inwestycje wzmacniają pozycję Intela jako światowego lidera w produkcji najbardziej zaawansowanych półprzewodników. Początek prac badawczo-rozwojowych w budowanej od podstaw fabryce Intela w Oregonie, mającej nosić nazwę „D1X”, zaplanowany jest na 2013 rok. Ponadto, do nowego procesu produkcyjnego mają zostać dostosowane cztery już istniejące fabryki Intela w Arizonie (znane jako Fab 12 i Fab 32) oraz Oregonie (D1C i D1D).

"Intel wytwarza średnio 10 miliardów tranzystorów na sekundę. Nasze fabryki produkują najbardziej zaawansowane technologie komputerowe na świecie, a nowe inwestycje pozwolą na wprowadzenie w nich innowacji na niespotykaną wcześniej skalę" - powiedział Brian Krzanich, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Intel Manufacturing and Supply Chain. "Intel i cały świat nowych technologii znajdują się w samym sercu tych przyszłych zmian. Wbrew obiegowym opiniom, możemy podtrzymywać rozwój przemysłu w Stanach Zjednoczonych, skupiając się właśnie na branżach przyszłości. Choć Intel generuje około trzech czwartych swojego przychodu poza USA, to jednocześnie właśnie w USA ulokowane jest trzy czwarte produkcji mikroprocesorów. Nowe inwestycje pozwolą firmie na utrzymanie dotychczasowego poziomu zatrudnienia w amerykańskich obiektach Intela".

Nowy wydatek kapitałowy nawiązuje do zapowiedzi Intela z lutego 2009 roku o nieustannej modernizacji procesu produkcyjnego. Działania te zaowocowały 32-nanometrowym procesem technologicznym, w oparciu o który produkowane są chipy używane dziś w komputerach osobistych, serwerach, urządzeniach wbudowanych i mobilnych na całym świecie. Pierwsze mikroprocesory Intela wykonane w 22-nm procesie technologicznym (nazwa kodowa „Ivy Bridge”) wejdą do produkcji pod koniec 2011 roku i zapewnią jeszcze wyższy poziom wydajności i efektywności energetycznej. Kontynuacja prac nad udoskonalaniem procesu technologicznego pozwala na dodanie kolejnych, zupełnie nowych cech i funkcjonalności, umożliwiając produkcję zgrabniejszych, wydajniejszych i dłużej pracujących na baterii urządzeń przy jednoczesnym obniżeniu ich ceny.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe