agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Inteligentna waga Garmin Index.Pierwszy monitor składu ciała zintegrowany z platformą Garmin Connect

Inteligentna waga Garmin Index.Pierwszy monitor składu ciała zintegrowany z platformą Garmin Connect

ZDROWIE I URODA / Fitness / 2015-11-20 12:21:00

Osoby, które za pomocą urządzeń Garmin monitorują swoje treningi, dzienną aktywność i sen mogą teraz na platformie Garmin Connect analizować również swoją wagę i skład ciała. Inteligentna waga Index firmy Garmin wyposażona w funkcje łączności WiFi i ANT dostarcza parametry istotne na drodze do lepszego zdrowia i kondycji. Mierzy nie tylko wagę naszego ciała, ale też wskaźnik masy ciała (BMI), procent tkanki tłuszczowej i wody, masę mięśniową i masę kostną. Waga zaprojektowana została tak, aby mogło z niej korzystać wielu użytkowników, którzy są przez nią automatycznie identyfikowani.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

„Inteligentna waga Index to idealne uzupełnienie produktów, z których korzystają profesjonalni sportowcy i osoby aktywne dbające o zdrowie i kondycję. Umożliwia ona jednoczesne monitorowanie składu swojego ciała i danych treningowych na platformie Garmin Connect” mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Zależało nam na tym, aby waga była zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna.”

Inteligentna waga Garmin Index określa skład ciała za pomocą impedancji bioelektrycznej, polegającej na przepływie przez całe ciało prądu elektrycznego o małym (nieodczuwalnym) natężeniu. Urządzenie mierzy wagę, wskaźnik BMI oraz procent tkanki tłuszczowej i wody oraz masę mięśniową i masę kostną.

  • Wskaźnik masy ciała (BMI): Wskaźnik masy ciała to iloraz masy ciała w kilogramach i kwadratu wzrostu w metrach. Wskaźnik BMI jest często stosowany do sprawdzenia, czy ktoś ma nadwagę lub niedowagę.
  • Masa mięśniowa: całkowita masa mięśni.
  • Masa kostna: całkowita masa kości.
  • Procent tkanki tłuszczowej: Procent tkanki tłuszczowej to procentowa wartość, która określa ilość tkanki tłuszczowej - niezbędnej i zmagazynowanej- w całkowitej masie ciała. Niezbędna tkanka tłuszczowa jest potrzebna do normalnego funkcjonowania organizmu.
  • Procent wody: Procent wody to procentowa wartość płynów przypadająca na masę ciała. Za pomocą tej wielkości można określić poziom nawodnienia.

Waga Index wyposażona została w funkcje łączności WiFi i ANT. Jest łatwa w obsłudze, konfiguruje się ją sprawnie za pomocą komputera lub zgodnego smartfona przez aplikację Garmin Connect. Waga ma nowoczesny design, duże, czytelne dane wyświetlane są na jasnym ekranie LCD. Zasilana jest przez 4 baterie typu AA, które działają do 9 miesięcy.

Do korzystania z posiadanej wagi Index można zaprosić maksymalnie 15 użytkowników, robi się to za pośrednictwem platformy Garmin Connect. Urządzenie automatycznie identyfikuje użytkownika na podstawie masy ciała, przesyłając dane bezpośrednio na jego konto Garmin 

Connect. Po wejściu na urządzenie osoba zostanie zważona, a na ekranie wyświetlone zostaną odpowiednie inicjały. Monitorowanie treningów, dziennej aktywności, snu i teraz również wagi i składu ciała daje użytkownikom pełniejszy obraz swojego zdrowia i formy. Konto na Garmin Connect połączyć można z serwisem MyFitnessPal, aby śledzić nie tylko kalorie spalane, ale też spożywane i świadomie planować dietę.

źródło:garmin/agdrtv24.pl

 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe