agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Internet symetryczny - co trzeba o nim wiedzieć?

Internet symetryczny - co trzeba o nim wiedzieć?

INNE / Internet / 2021-12-23 18:28:35

Wymagania związane z dostępem do internetu rosną z roku na rok. Kiedyś bardzo popularne rozwiązanie w postaci łącza symetrycznego jest obecnie dla wielu użytkowników i firm niewystarczające. Nic więc dziwnego, że coraz częściej wybierany jest internet symetryczny. Co trzeba o nim wiedzieć? Podpowiadamy.

Czym właściwie jest internet symetryczny?

W najprostszym ujęciu, internet symetryczny to usługa w której otrzymujemy identyczną prędkość pobierania i wysyłania danych. Prędkości są na tyle duże, że pozwalają na swobodne przesyłanie dużej ilości informacji w bardzo krótkim czasie. Jest to tym samym doskonałe rozwiązanie dla firm, które potrzebują wysokich transferów i nie mogą sobie pozwolić na żadne opóźnienia lub przestoje. W umowie otrzymujemy dokładne zapisy, które gwarantują to, że sieć będzie działać według określonych parametrów, a ewentualne problemy zostaną praktycznie natychmiastowo rozwiązane.

W porównaniu do klasycznych rozwiązań warto zauważyć, że internet symetryczny jest praktycznie bezawaryjny. Wpływa na to przede wszystkim drobiazgowy monitoring prowadzony przez 24 godziny na dobę. Tym samym wykrycie ewentualnych problemów jest możliwe zanim dojdzie do jakiejkolwiek awarii. Nad sprawnością działania czuwają przeszkoleni i doświadczeni inżynierowie techniczni. Dla klientów dostępne jest także całodobowe wsparcie techniczne.

Praktyczne wykorzystanie internetu symetrycznego

Internet symetryczny cieszy się zainteresowaniem zwłaszcza wśród firm, które potrzebują stabilnego łącza o wysokich parametrach transferu. Dzięki wdrożeniu go w przedsiębiorstwie możliwe jest uruchomienie całej infrastruktury sieciowej bezpośrednio w jej siedzibie. Wiąże się to tym samym z istotnymi oszczędnościami. Strona internetowa firmy, serwer pocztowy i FTP mogą więc znajdować się w jednym z pomieszczeń i być podłączone do sieci.

Internet symetryczny sprawdza się świetnie w dużych firmach w których istnieje konieczność przesyłania dużej ilości danych. Nie zawsze muszą to być przedsiębiorstwa, które opierają swoją działalność na globalnej sieci. Nawet w przypadku stosowanych na coraz szerszą skalę wideokonferencji lub rozmów on-line trzeba dysponować stabilnym i wydajnym łączem. Potrzeby te wzrastają wraz z ilością pracowników, którzy muszą pracować w ten sposób jednocześnie. Potrzebny jest tym samym internet z dużą prędkością pobierania i wysyłania. Internet symetryczny wpisuje się w ten koncept idealnie.

Aby poznać bliżej interesującą ofertę dostępu do sieci za pomocą internetu symetrycznego warto odwiedzić stronę https://www.s-net.pl/dostep-do-internetu

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe