ISE 2018: Panasonic stawia w tym roku na rozwiązania 4K
Jedną z nowości Panasonic podczas tegorocznych targów ISE jest laserowo-fosforowy projektor 4K+ o nazwie PT-RQ22K - przeznaczony do wydarzeń scenicznych oraz stałych instalacji. Ponadto firma prezentuje interaktywne monitory z technologią wielodotykową ShadowSense, a także urządzenia zintegrowane z aplikacją do transmisji danych LinkRay.
Premiera modelu PT-RQ22K, projektora laserowego 3-Chip DLP to jedna z wielu zapowiedzi japońskiego producenta na wystawie ISE w Amsterdamie. Urządzenie obejmuje technologię Solid Shine, jest wyjątkowo lekkie i zapewnia przy tym filmową jakość obrazu przekraczającą 4K. Ofertę projektorów laserowych Panasonic uzupełni także model o jasności 12 000 lumenów, PT-RZ120. Projektor ma te same kompaktowe wymiary i niewielką wagę, co modele 10 000 lumenów. Podobnie jak one korzysta w technologii 1-Chip DLP, posiada laserowo-fosforowe źródło światła i nie wymaga filtra.
Ponadto Panasonic przedstawił nową serię lekkich, przenośnych projektorów o wysokiej jasności - linię PT-VW360. Są one najlżejszymi i najjaśniejszymi urządzeniami w swojej klasie. Oferują wyświetlanie obrazu w wysokiej jakości, o przekątnej nawet do 300 cali. Dla rynku edukacyjnego i korporacyjnego Panasonic przygotował serię PT-MZ770. Dwa projektory, które wchodzą w jej skład, łączą niewielkie wymiary i technologię LCD z niskimi kosztami utrzymania i niezawodnością lasera Solid Shine. Posiadają też odporną na działanie kurzu obudowę, która minimalizuje potrzeby konserwacyjne i wydłuża okres eksploatacji urządzeń.
Co ważne, projektory PT-MZ770 są zintegrowane z technologią transmisji danych LinkRay. To oznacza, że za pomocą światła emitowanego przez urządzenie informacje mogą być przesyłane do smartfonów odbiorców. Dzięki temu projektory idealnie sprawdzą się w wizualnej komunikacji cyfrowej, szczególnie w miejscach publicznych.
W obszarze digital signage firma przedstawiła sześć profesjonalnych monitorów 4K przeznaczonych do instalacji w centrach handlowych, salonach sprzedaży, salach konferencyjnych oraz wykładowych. Modele dostępne będą w rozmiarach od 43 do 86 cali. Ekrany te są bardzo proste w instalacji, dają możliwość łatwej konfiguracji ustawień i zarządzania całą siecią ekranów, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi multimediów USB, który wyświetla treści 4K i Full HD bez potrzeby stosowania kabli zewnętrznych lub dekodera STB.
Firma podczas ISE prezentuje też linię wyświetlaczy interaktywnych. Są to nowe wersje monitorów AF1 i LF80 wykorzystujące technologię wielodotykową ShadowSense. Dzięki temu oferują użytkownikom dużą swobodę działania i możliwość pracy grupowej. Ekrany te dostępne są w rozmiarach 42, 49 i 55 cali.
Oprócz samych rozwiązań, Panasonic podczas targów zaprezentuje ich możliwości w trakcie specjalnego widowiska, które na żywo oglądać będzie można na stoisku firmy (hala 1, stoisko H20). Pokaz będzie łączył performance artystów sztuk wizualnych, technologię projekcji laserowej, mapping 3D, technologie 4K i IP oraz zautomatyzowane rozwiązania z zakresu nagrywania wideo.
Nad przygotowaniem projekcji Panasonic współpracował z czterema firmami. Za projekt odpowiada firma Painting with Light. Novaline dostarczyła niewidzialne tkaniny, które służą jako ekrany do wyświetlenia projekcji. Z kolei firmy Blacktrax oraz Disguise (dawniej d3 Technologies) zapewniły system śledzenia ruchu umożliwiający odtworzenie prezentacji na poruszających się obiektach, a także technologię serwerową do obsługi prezentacji na żywo.
- Obecność Panasonic podczas ISE z roku na rok jest coraz wyraźniejsza. W tym roku chcemy, aby nasz pokaz specjalny zatarł granicę między tym, co dzieję się na żywo a co jest wyświetlane z projektorów. Ponadto wprowadziliśmy kilka niesamowicie mocnych rozwiązań, które uzupełniają naszą ofertę AV - mówi Jan Markus Jahn, Director of Panasonic Visual Systems in Europe.
Hasło, które w tym roku przyświeca Panasonic podczas ISE to „the freedom to create”. - Wierzymy, że firmy odnoszą sukces tylko wtedy, gdy są naprawdę skupione na potrzebach swoich klientów i dysponują technologiami, które im na to pozwalają - dodaje Jan Markus Jahn.
źródło: panasonic/agdrtv24.pl