agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak dbać o zarost, żeby nie zwariować.

Jak dbać o zarost, żeby nie zwariować.

ZDROWIE I URODA / Golarki męskie / 2021-05-17 09:37:17

Panuje powszechna opinia, że zarost dodaje mężczyźnie powagi i jest jednym z atrybutów męskości. Jeżeli i Ty należysz do grona zagorzałych zwolenników kilkudniowego zarostu, powinieneś pamiętać jak istotna jest jego codzienna, odpowiednia pielęgnacja. Czy w zaciszu domowym można odpowiednio zadbać o wąsy, czy brodę? Jak powinna odbywać się właściwa pielęgnacja zarostu i jakich kosmetyków nie powinno zabraknąć w męskiej łazience?

Jeszcze kilkanaście lat temu długa broda i wąsy były kojarzone z zaniedbaniem i brakiem higieny. Obecnie sytuacja jest diametralnie inna. W prasie i internecie królują zdjęcia eleganckich mężczyzn z bujnym zarostem, który jest obecnie uważany za synonim elegancji i nowoczesności. Aby długa stylowa broda czy modne bokobrody były powodem do dumy, konieczna jest znajomość zasad ich odpowiedniej pielęgnacji. Nie trzeba już wydawać majątku na wizyty w salonach fryzjerskich. Także samodzielnie, w domowym zaciszu można skutecznie zadbać o stan swojego zarostu.

3 kroki do skutecznej pielęgnacji

  • mycie – pierwszy i najważniejszy etap pielęgnacji skóry. Optymalnie, jeżeli do zabiegów oczyszczających będziesz używać specjalnego mydła lub szamponu do brody. Tego rodzaju kosmetyki nie tylko łagodzą podrażnienia, ale i odżywiają oraz nawilżają skórę. Sprawiają również, że broda po myciu doskonale się układa;
  • nawilżanie – aby zapobiec przesuszeniu skóry, warto zainwestować w dobrej jakości olejek. Poza działaniem nawilżającym zmiękczy on zarost, a broda będzie miękka i lśniąca;
  • czesanie – ostatnim, chociaż równie ważnym etapem jest użycie porządnej szczotki do pielęgnacji zarostu. Warto wspomnieć, iż zabieg ten dodatkowo poprawia ukrwienie skóry.

Jak dbać o zarost? – domowy niezbędnik

Każdy mężczyzna, który chce w prawidłowy sposób zadbać o zarost, powinien zaopatrzyć się w kilka podstawowych narzędzi. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście golarka. Możesz wybierać spośród modeli, które nie tylko golą, ale i pozwalają na różnorodną stylizację zarostu. Ranking najlepszych maszynek znajdziesz pod poniższym linkiem https://simpleman.pl/golarka-panasonic/.

Jeżeli nosisz wąsy, koniecznie wypróbuj mały grzebień do wąsów, który skutecznie rozprawi się z ewentualnymi zanieczyszczeniami. Na wieczorne wyjście natomiast doskonale sprawdzi się wosk do wąsów, który ułatwi ich dowolną stylizację. Poza pielęgnacją i kosmetykami niezwykle istotna jest też zmiana trybu życia. Długi, regenerujący sen, zdrowa dieta i ruch – to kluczowe elementy wpływające na stan naszej skóry i włosów.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe