agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak dobrać odpowiedni rozmiar ekranu telewizora do ceny? Ranking

Jak dobrać odpowiedni rozmiar ekranu telewizora do ceny? Ranking

SPRZĘT RTV / Telewizory / 2024-04-19 12:51:38

Przekątna ekranu to kluczowy parametr w kontekście wyboru odpowiedniego modelu telewizora. Zestawienie rozmiaru z wysoką jakością wyświetlanego obrazu i przystępną ceną jest już trudniejszym zadaniem, jednak nie wszystko stracone. Oto ranking, który znacząco ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji!

1. TCL C84 – 85 cali

Na miejscu pierwszym naszego zestawienia znalazł się model TCL 85C845 w wersji o przekątnej 85 cali. Niewielu producentów oferuje użytkownikom telewizory o tak dużych rozmiarach, jednak opcja ta cieszy się sporą popularnością w przypadku osób posiadających duże przestrzenie w swoich domach i mieszkaniach. Technologia matrycy miniLED zapewnia żywe i nasycone kolory bez jednoczesnego zakłamywania czerni i bieli, a częstotliwość odświeżania ekranu o wartości 144Hz to gwarancja płynności ruchu, niezależnie od charakterystyki wyświetlanego na ekranie obrazu. W przypadku modelu TCL C84 obraz jest w rozdzielczości 4K, przez co optymalna odległość od telewizora powinna wynosić 1,6 metra. Dużą zaletą jest również system nagłośnienia renomowanej firmy Onkyo, który w testach osiąga rewelacyjne parametry, porównując go z innymi wbudowanymi głośnikami telewizorów.

2. Samsung S90C – 77 cali

W gronie telewizorów o przekątnej około 70 cali to właśnie wybrany model Samsunga jest obecnie najczęściej uważany za jeden z najlepszych. Każdy ranking telewizorów 2024 bierze pod uwagę różne kryteria i porównuje inne parametry, jednak większość zestawień tego typu ma jedną wspólną cechę – niemalże we wszystkich pojawia się S90C. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem 144HZ, system dźwięku przestrzennego Dolby Digital Plus i kilkanaście wbudowanych funkcji typu smart decydują o tym, że model Samsunga stanowi obecnie światową czołówkę wśród telewizorów OLED.

3. Samsung Q77B – 65 cali

Telewizory 65-calowe sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie odległość zestawu wypoczynkowego od ekranu wynosi powyżej 1,2 metra. Z tego powodu na przekątne o tych rozmiarach może zdecydować się niemalże każdy, a model Q77B zasługuje na szczególne wyróżnienie. Niższa częstotliwość odświeżania ekranu jest rekompensowana przez rewelacyjny sposób oddawania kolorów i pełne wyposażenie w aplikacje smart. To również znakomity stosunek jakości do ceny – na rynku trudno znaleźć urządzenia z podobnymi parametrami za tak niską cenę.

4. Philips PML9008 – 55 cali

Rozdzielczość ekranu 4K, wbudowane aplikacje Smart TV i cztery głośniki stanowiące część systemu dźwięku stereo DTS:X to cechy, które sprawiają, że wśród budżetowych telewizorów model PML9008 już od dawna wiedzie prym. Użytkownik ma tutaj również do czynienia z podświetlaniem matrycy miniLED i cenioną przez specjalistów technologią Philips Ambilight, a model ten w wersji 55-calowej to rewelacyjne urządzenie skierowane do mniejszych przestrzeni.

5. Hisense A5KQ – 32 cale

Nie każde pomieszczenie będzie dobrze prezentować się w zestawieniu z dużymi ekranami telewizorów, dlatego warto przyjrzeć się również modelom o mniejszych rozmiarach. Pojawienie się na rynku modelu A5KQ firmy Hisense wywołało niemałą furorę, ponieważ połączenie matrycy QLED, jakości Full HD i podstawowych funkcji smart za cenę poniżej dwóch tysięcy złotych to rewelacyjna propozycja z kategorii tych budżetowych. Stosunkowo małe przekątne również mogą wiernie oddawać kolory i gwarantować pełną przyjemność z seansów, a A5KQ jest tego najlepszym przykładem. "Małe" jest piękne!

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe