agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak kupić oryginalny zegarek?

Jak kupić oryginalny zegarek?

GSM / Akcesoria GSM / 2020-05-27 20:07:55

Biżuteria i zegarki to eleganckie i prestiżowe dodatki, pod warunkiem jednak, że są oryginalne. Przede wszystkim trzeba sprawdzić jakość i producenta, a w przypadku markowych produktów znaleźć autoryzowanego sprzedawcę. To zwykle ważna inwestycja, dlatego warto wiedzieć, gdzie należy robić takie zakupy.

Oryginalny zegarek – co go wyróżnia?

Oglądając zegarki w sklepie – online czy stacjonarnym – należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Nieautoryzowany sprzedawca nie ma prawa korzystać z oryginalnego logo danego producenta – stosuje zwykle podobny napis lub imitację podobną do oryginału. Poza tym jedynie autoryzowany sprzedawca może wykorzystywać pierwsze oryginalne fotografie przekazane przez producenta. Autoryzowany sprzedawca daje Klientowi gwarancję producenta i międzynarodową – najczęściej wynosi ona około 2-4 lat, a na konkretne mechanizmy może być nawet dożywotnia.

Gdzie kupować markowe zegarki?

Autoryzowany sprzedawca

Najlepszym wyborem jest zatem autoryzowany sklep z zegarkami – taki sprzedawca bezpośrednio współpracujące z producentem lub legalnym importerem. Warto sprawdzić, czy na pewno mamy do czynienia z autoryzowanym sprzedawcą, gdyż można też trafić na podróbki – niższa cena nie powinna być priorytetem w wyborze.

Autoryzowany sklep z zegarkami, mający w swojej ofercie markowe i wysokiej jakości produkty, również zapewnia różne promocje. Warto znaleźć spełniający nasze oczekiwania model u takiego sprzedawcy, gdyż zakup zegarka to inwestycja na kilka lat. Taki sprzedawcy ekskluzywnych zegarków gwarantuje też możliwość obejrzenia produktu przed jego kupnem.

Internetowy sklep z zegarkami

Są też firmy działające jedynie online – nie zawsze jednak budzą pełne zaufanie klientów. Najlepiej wybrać sklep z zegarkami, który prowadzi sprzedaż przez Internet, ale ma także stacjonarne salony oraz profesjonalny serwis.

Mimo to są też sklepy autoryzowane prowadzące sprzedaż jedynie online, ale nie oferują możliwości obejrzenia zegarka, porównania, grawerunku czy wyregulowania bransolety od razu po zakupie. W razie nie najlepszego wyboru można jednak zwrócić zegarek – według polskiego prawa Klient ma na to 14 dni, ale wiele sklepów decyduje się wydłużyć ten termin.

Markowe salony z biżuterią

W galeriach handlowych znajdują się markowe sklepy z biżuterią, ale w ich ofercie są także eleganckie zegarki. W przypadku wybranych marek warto wziąć je pod uwagę, gdyż są to autoryzowani sprzedawcy, poza tym zapewniają też możliwość przymierzenia kilku modeli i wyboru najlepszego z nich.

Aukcje internetowe

Aukcje online to na pewno dobry sposób, aby upolować dobry zegarek po okazjonalnej cenie, ale taki zakup jest obarczony znacznym ryzykiem. Produkt może być używany i trudno ocenić jego jakość, może być też nieoryginalny. Zwykle aukcje internetowe kuszą atrakcyjną ceną – może być ona niższa aż o kilkadziesiąt procent. Trzeba jednak starannie przejrzeć ich ofertę, zapoznać się z opisem i specyfikacją, a także upewnić się, że zegarek pochodzi z legalnego i autoryzowanego źródła. Jeśli informacji jest niewiele, a dane są niepełne, sprzedawca nie powinien budzić zaufania. Najbezpieczniej mieć też zabezpieczenie dodatkowe, np. w postaci karty kredytowej.

Artykuł sponsorowany

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe