agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak przekształcić piwnicę w pokój zabaw - wskazówki i pomysły

Jak przekształcić piwnicę w pokój zabaw - wskazówki i pomysły

DUŻE AGD / Lodówki i zamrażarki / 2022-08-29 13:04:51

Sobotnie sesje gier nocnych nie są tylko dla dzieci. Instalując w domu stół do bilarda lub ping-ponga, rzutki, konsole do gier lub komputer do gier online, takich jak ruletka europejska, możesz zapewnić rozrywkę wszystkim grupom wiekowym. Jeśli więc już wiesz, że Twój dom jest zbyt mały, by pomieścić taką dedykowaną przestrzeń, być może zapomniałeś o piwnicy, która często pozostaje pusta lub zagracona niepotrzebnymi przedmiotami. Niezależnie od tego, czy wymaga remontu, czy jest już umeblowana, istnieją sposoby na przekształcenie nieużywanej piwnicy w oszałamiający pokój zabaw. Oto jak to zrobić.

Jak zrobić pokój zabaw w piwnicy?

·        Mądre wykorzystanie przestrzeni

Już na wstępie zdecyduj, jak będzie wykorzystywana przestrzeń, a także jakie gry z Twojej listy życzeń możesz umieścić w tym pokoju. Wielu właścicieli domów popełnia błąd zagracając piwnicę zawartością, zapominając, że większość gier planszowych, takich jak piłkarzyki czy air hockey, wymaga 2 do 3 metrów dodatkowej przestrzeni wokół nich, w przeciwnym razie nie będzie przyjemnie grać w ogóle. Jeśli przestrzeń na to pozwala, rozważ dodanie ścianki działowej, np. oddzielającej pokój gier planszowych od konsolowych.

Jeśli obszar piwnicy jest znacznie większy niż potrzebujesz, zastanów się, czy przemodelować cały pokój, czy zatrudnić profesjonalistów, aby zrobić kilka podziałów. Jeśli planujesz spędzać dużo czasu na dole, rozważ ustawienie tam małej łazienki.

·        Żaden kąt się nie zmarnuje.

Z drugiej strony, jeśli nie masz dużo miejsca, możesz spróbować rozłożyć play station w kącie. W zależności od przestrzeni dostępnej w Twojej piwnicy, możesz wybrać jeden z czterech narożników, ale w tym przypadku musisz zachować minimum i porządek. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo półek na wszystkie swoje rzeczy i przeprowadź wzdłuż ścian organizator kabli, aby utrzymać miejsce bezpieczne i uporządkowane. Nawet jeśli masz źródło światła w piwnicy, możesz dodać więcej światła do kącika zabaw i być może wentylator do rozpraszania ciepła.

·        Wybierz materiały

Jeśli potrzebujesz jakichkolwiek pozwoleń, najlepiej jest je uzyskać przed rozpoczęciem prac nad przebudową domu. Jeśli zatrudniasz wykonawcę, upewnij się, że wszystkie warunki, opłaty, harmonogram i praca są wypisane w pisemnej umowie. W zależności od budżetu, remodel, który zamienia piwnicę w pokój zabaw czystej krwi może być ogromnym projektem, który wymaga wielu materiałów, ale zawsze są sposoby, aby zaoszczędzić pieniądze. Na przykład zamiast naturalnego kamienia czy parkietu można zastosować polerowany beton dekoracyjny, który ma ponadczasowy urok kamienia i przysłowiową trwałość betonu.

·        Zapewnienie oświetlenia akcentującego

Oświetlenie jest ważnym elementem, który pozwala stworzyć ekscytujące wrażenia z gry. Zamiast pojedynczej lampy wiszącej, zastosuj oświetlenie akcentujące w całym pomieszczeniu. Rozważ użycie kombinacji wielokolorowych świateł, aby stworzyć bardziej wciągającą atmosferę, która jest idealna dla gier wideo. Szczególnie skuteczne są w tym względzie światła niebieskie i czerwone. Upewnij się również, że każdy stół ma swoje specyficzne oświetlenie celowe, abyś zawsze mógł wykonać właściwy ruch.

·        Wybierz meble wielofunkcyjne

Jeśli Ty lub Twoje dzieci lubicie grać na dużym ekranie, rozważ dodanie zestawu foteli do gier, które są ergonomicznie zaprojektowane specjalnie do takiego użytku. Fotele hazardowe są doskonałym przykładem systemu, który całkowicie zapewnia ich właścicielom wspaniałe wrażenia z gry, tym bardziej, gdy grasz w kasynie internetowym i aktywnie korzystasz z bonus od depozytu. Pomyśl też o kilku wielofunkcyjnych przedmiotach, takich jak otomany czy stołki, które można łatwo przemieszczać po pokoju. Otomany są szczególnie przydatne do dodawania miejsc siedzących dla grupy bez konieczności stosowania składanych krzeseł.

·        Wygłuszenie pomieszczenia

Jeśli mieszkasz sam, problem głośnych hałasów lub krzyków kolegów nie jest duży, ale jeśli dzielisz dom z partnerem, współlokatorem lub rodzicami, głośne granie lub głośni gracze mogą być problemem.

Zaizoluj sufit stosując płyty sufitowe z włókna szklanego. Kolejnym ważnym krokiem jest wygłuszenie drzwi lub ich wymiana na drzwi z litego drewna. Wreszcie, użycie zasłon lub udekorowanie pokoju pękiem poduszek o tematyce zabawowej może zmniejszyć dźwięk, który jest słyszalny na górze.Wyznacz osobny obszar na przekąski lub napoje

Aktywna zabawa w każdym przypadku wpłynie na apetyt lub chęć napicia się, dlatego tworząc pokój zabaw w piwnicy warto pomyśleć o wydzieleniu osobnego miejsca do przechowywania lub przygotowywania przekąsek (napojów). Dzięki temu będziesz mógł czuć się maksymalnie komfortowo i nie będziesz musiał podchodzić do swojego domu czy mieszkania po artykuły spożywcze.   

Wniosek

Spadające koszty urządzeń zabawowych i materiałów budowlanych, a także postęp w technologii, pozwoliły wielu właścicielom domów na stworzenie specjalnych sal zabaw w swoich piwnicach. Niezależnie od tego, czy Twój budżet jest duży czy mały, czy zdecydujesz się na remont całej piwnicy, czy tylko jednego jej zakątka, te sześć wskazówek pomoże Ci znacznie ułatwić pracę.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe